LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199658 cest
Nové přelezy:
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+
Škubánek 7C+ tr

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

OMEZENI NA KRIZAKU

srumec v diskuzi - HAPPY END

Takze, borci, prave sem se vratil z Hradu.
teda chci rict ze jsem prave telefonoval s CHKO Broumovsko, primo s clovekem ktery vi o celem zakazu nejvic...
Veci se maji jeste trochu jinak, rekl bych jako v Aktech X - pravda je nekde jinde...

Resume: zklidnete hormony at si je nevyflakate ostudne nelezeckym zpusobem. Je to boure ve sklanici vody, stepni pozar ve fajce travy,  a hlavne naprosta bublina. Diskuze ktera se zde rozjela by ani nevznikla pokud by se jasne rekla fakta.

Zakaz je casove omezeny a tyka se SEVERNICH vezi. tj. ZADNI oblasti ktera je videt ze Zdonova, NE jizni casti od parkace. A to jeste ty zevnitrku Zdonovskeho oblouku nejhezci jako Eskymak a spol jsou VYJKMUTE A POVOLENE. Opravte me nebo me kamenujte, ale 99% lezecu v tech zakazanych oblastech neleze a asi ani lezt nehodla. Takze tedka do pulky leta ani nemuze. TO JE ALE PRUSER, CO?

Z rozhovoru z dotycnym, podle dojmu naprosto pohodovym lezcem vyplynulo ze jde o ptaky, ne o rostliny a podobne. A CO VIC? Pokud Vas stejne jako me sere ze kazda cesta na jare na Slovensko ma za nasledek staru v aute (staci rict ze lezete a vypadat zpustle-tutac) pri navratu kvuli tomu ze EXISTUJI KOKOTI KTERI ZA POUZITI LEZECKE TECHNIKY VYKRADAJI HNIZDA DRAVCU PRO PENIZE, ze clovek aby trnul jestli v aute nezapomel nejake vesele koreni a nemel pruser, tak pokud nekoho takoveho uvidite, neserte se s nim a NABONZUJTE JE! Osobne bych se primlouval za nakladacku navrch, podle zakona o krajni nouzi (vidite probihajici trestny cin) to i muzete aniz se trestneho cinu sami dopoustite! Samozrejme tak aby skoda na dotycnem nebyla neprimerene vetsi nez skoda vznikajici, ze :)))

Nevim jak Vy ale osobne tohle s radosti respektovat hodlam, na to ze se kvuli foglum toho mohlo zavrit daleko vic vznikla dohoda ktera tezko mohla dopadnout lip, a CHKO Broumovsko z toho vychazi VELICE DOBRE.

Dotycny lezec/ohranar navic prislibil zde zverejnit oficialni stanovisko.

Jak rikal Goebels, Informace jsou moc. Spravne zverejnene informace vladnou soucasnosti, spravne zatajene informace vladnou budoucnosti. Anebo to byl Gates?

INDIAN   [úpravy] 13:00 16.04.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 To je ono
Teď je v tom teprve jasno.Dík za info.
Zapsal: Himbajz, 13:28:57 16.04.2002
 Fajn
Jo, tomu rikam dobra zprava, ze bychom se nakonec domluvili ?
Zapsal: JirkaS, 13:38:05 16.04.2002
 Neco vic
Jde o dalsi vec. Aby o mistnim omezeni vedeli vsichni. Aby misto bylo dobre oznaceno i s vysvetlenim. V Nemecku to funguje dokonale. Skalu obezenou lantuchem a na kazdej roh daj cedulku s vysvetlenim. Pak ten kdo porusi zakaz dostane, co si zaslouzi, pravem. Nemuze se vymlouvat, ze jako nevedel.
Bohuzel ja mam jinou zkusenost od nas. Prijdu k Obrovi ( Ostrov ) a tam je o kamen oprena uboha ( velikosti ) cedulka " Zakaz lezeni na masivu Obra". Respektujic zakaz jsem teda lezl na vez Obr. Prisel ochranar a zacal rvat....ja taky...
Jde mi jen o to, aby se predchazelo tomu rvani a zbytecnemu nedorozumeni dobrym oznacenim zakazu.
Zapsal: Maty, 15:56:58 16.04.2002
 Označeno to jest
Po napsání čláenku za CHKO Broumovsko jsem se ještě podíval na Vaše reakce na výše uvedený článek. Díky Vám za pochopení.
Ad označení: Vzhledem k časovému presu je to označeno dobře cedulema po obvodu klidové zóny na hlavních přístupových pešinách. Vše vyznačeno včetně mapy a názvu věží. Pokud máte průvodčíka či alespoň základní znalost místa, nemůžete se splést.
A pokud hodláte lézt v CHKO Broumovsko, jste vítáni ale chovejte se nejen na Křížovém vrchu tiše a ohleduplně.
Ještě jednou díkes.
Zapsal: Malík, 17:56:19 16.04.2002
 Dodatek
Skoda je, ze prvotni info lidi cerpali ze stranek CHS, kde figuruje oskenovany vytisk rozhodnuti (SUPER) ale BEZ DODATKU, (EEEEHM) takze protoze dost lidi nevi kde je v Adru sever, popis bez nakresu holt nestacil. Skoda.

V CHKO Broumovkso jsem este lezt nebyl (Adr je Adr) ale brzo to napravim. Vidim to jako slibnou kretenfree a nesovinistickou (nanejvys sexisticky, a to muzem :)))) oblast - alespon podle dojmu z tech kteri to tam maji na triku.

Panove, diky.

HOWGH.
Zapsal: INDIAN, 19:40:41 16.04.2002
 dodatek
Jen dodávám ,že na webu ČHS bylo rozhodnutí i s plánky a poměrně jasně vysvětlené.Nechejme tedy vychladnout horké hlavy.
Zapsal: sid, 20:18:15 16.04.2002
 popel na hlavu
Jsem rad ze se nasel konkretni a vecny prispevek a tak trochu minenou kritiku vztahuji na svou hlavu. Eskymáka a řadu dalších populárních věží jsem totiž považoval za zahrnuté ve výběru zakázaných.
Fakt je ten že mám asi smůlu na oblast v níž lezu, protože u nás to jaksi takhle nefunguje, ale snad bude i líp.
Co se ale týče záležitostí s jištěním, stanovisko neměním a situace si řešení vyžaduje...
Radek
Zapsal: zoban, 20:50:46 16.04.2002
 popel na hlavu
Jsem rad ze se nasel konkretni a vecny prispevek a tak trochu minenou kritiku vztahuji na svou hlavu. Eskymáka a řadu dalších populárních věží jsem totiž považoval za zahrnuté ve výběru zakázaných.
Fakt je ten že mám asi smůlu na oblast v níž lezu, protože u nás to jaksi takhle nefunguje, ale snad bude i líp.
Co se ale týče záležitostí s jištěním, stanovisko neměním a situace si řešení vyžaduje...
Radek
Zapsal: zoban, 20:53:11 16.04.2002
 
jmenuje se Josef??
Zapsal: , 12:35:15 22.01.2005
 
:-)))
Zapsal: , 12:35:28 22.01.2005


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189387)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vpravo Za Hranou 5C Vysoký Vrch
Kampusíček 6C+ Děčínský Sněžník
Gatoplasma 7a Chulilla
Iván El Talismán 7a Chulilla
The Scorpion King Variante 8b Eremo
Nově komentované:
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice
Nagual 7B NÖ
Due Piccoli Pilastri 6 San Paolo
Www.trentinoclimb 5b Lago Di Lamar

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (28)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1729 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1853 
 Ne, uniklo mi to. 
 1597 
 Sleduji jen Adama. 
 1663 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.