LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7240

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1196948 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fotografická a literární soutěž Alpy4000

smallRok se sešel s rokem a je tady opět nová parádní knížka. Nakladatelství Junior vydává v těchto dnech překrásnou obrazovou publikaci, která vám přiblíží neskutečný svět Alpských čtyřtisícovek: VŠECHNY ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY.

V této překrásné obrazové publikaci její autor Peter Donatsch společně s dalšími významnými horskými fotografy a autory textů portrétuje všech 82 alpských čtyřtisícovek. Autoři popisují v zábavných textech plných informací všechny čtyřtisícové alpské  vrcholy.
Vyprávějí o geografii, geologii, o historii výstupů ale i o vlastních zážitcích s tou konkrétní horou. Kniha obsahuje samozřejmě i praktické a potřebné informace: přístupy, krátké popisy nejkrásnějších cest, informace o ubytování, mapách a horských vůdcích. Tato knížka by se tak mohla stát velmi užitečným pomocníkem právě při plánování podobných túr. A rozhodně po ní šáhnete do své knihovny, kdykoliv se vám po horách zasteskne ...

Titulka

 
My jsme se k této události sice dostali již na samotném počátku, ale veškerá mravenčí práce s vydáním takhle obsáhlé knížky nás minula. A právě proto, že si plně uvědomujeme kolik úsilí muselo být vynaloženo, ale také jak moc potřebná může tato parádní knížka být pro vás, snažíme se alespoň pomoci ji dostat mezi vás.

Právě proto jsme se rozhodli za pomoci dalších podporujících firem uspořádat tyto dvě propagační akce:



1. Fotografická a literární soutěž Alpy4000
Fotografická soutěž: Foto Alpy4000
soutěž o nejkrásnější fotografii z prostředí Alp a výstupů na alpské čtyřtisícové vrcholy

Soutěžní kategorie:
  1) Hory, horská příroda a krajina, počasí, podmínky, sníh, ...
  2) Hory a lidé (výstupy, přechody, sjezdy, záchrana, život v horách, ...

Literární soutěž: Výstup Alpy4000
soutěž o nejlepší popis či vyprávění z výstupů na alpské čtyřtisícové vrcholy
Soutěžní kategorie:
  1) Popis či vyprávění z túry, horského přechodu, sjezdů, záchrany ale i tragédie či dalších zajímavých zážitků v Alpách

2. Křest knihy: Všechny alpské čtyřtisícovky (Peter Donatsch)
28. – 29. 11. 2009 na každoročním Srazu „po a před“ sezónou pořádaného Občanským sdružením Klub Alpy4000.cz na 
Luční boudě v Krkonoších proběhne křest této knihy:
- v rámci tohoto snad i stylového uvedení této knížky na svět dojde k vyhodnocení výše uvedených soutěží
- budou zde za zaváděcí ceny k dostání knihy nakladatelství Junior:
Všechny alpské čtyřtisícovky
Mont Blanc - Klasické sněhové, ledovcové a kombinované výstupy
Dolomity - Nejkrásnější Ferraty - podrobný průvodce
- promítání, povídání si, plánování výstupů, ...
Expedice Peru 2009, Pik Lenina, Mount Mc Kinley, výstupy v Alpách, ...
- podporující firmy zde budou mít prostor k propagaci svých výrobků, prodej za zaváděcí ceny po celý víkend

www.alpy4000.cz

Obrovský dík patří samozřejmě sponzorům a partnerům těchto akcí, kterými jsou:
Luční bouda, Mammut, Salewa, Skialpshop, Singing Rock, Bergans, Sir Joseph, Lezec.cz a Freeskiing.cz

Ukázky z knížky:

Alpy1

Alpy 1

foto by © Nakladatelství Junior


Alpy2

Alpy 2

foto by © Nakladatelství Junior


Alpy3

Alpy 3

foto by © Nakladatelství Junior


Alpy4

Alpy 4

foto by © Nakladatelství Junior


Alpy5

Alpy 5

foto by © Nakladatelství Junior


Alpy6

Alpy 6

foto by © Nakladatelství Junior



Tady jsou linky:



1. Fotografická a literární soutěž Alpy4000
2. Křest knihy: Všechny alpské čtyřtisícovky
www.alpy4000.cz
Luční bouda
Mammut
Salewa
Skialpshop
Singing Rock
Bergans
Sir Joseph
Lezec.cz
Freeskiing.cz



Viktor Kořízek   [úpravy] 11:57 30.10.2009Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :)))08:39:03 31.10.2009
Jestli by ty ceny nemely byt spise zavadeci. Jinak je to cely zavadejici :D
:)odpovědět 

 Dobry...09:51:33 09.11.2009
Kniha vypada zajimave, ale urcite by stalo za to vlozit ukazky ve vetsim rozliseni (nebo par stran jako PDF), aby clovek videl i vic nez jen grafickou upravu.
A potom dalsi krok by byl dobry link do e-shopu, nejen na sponzory.
A pak bych si ji pravdepodobne koupil k Vanocum... :-)
Trollodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189233)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Apolonio 7b+ Túron
Los Malos También Lloran 7a+ Túron
Quasimodo 6c Túron
Nube Rosa 6c+ Pinares De San Antón
Niño Sable 6c Pinares De San Antón
Nově komentované:
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca

 Nově v diskusi:
Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Re: analyza analyzy | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (159)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (30)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (1)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3746 
 Někdy ano 
 4323 
 Ne nepoužívám 
 4070 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.