LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
5.Širůčková 11747
6.Nespoutaný 11625
7.Mokroluský 11624
Bouldry:
5.Novák 10903
6.Stráník 10800
7.Danda 10606
Hory:
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216
31.Nehasil 2188

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200128 cest
Nové přelezy:
Los Cazapr 7c+/8a
Maloskalsk 7C
Too Big To 9
Maja L2 9
Maloskalsk 7C
Přeplácává 7C
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b
Super Cant 8a
La Bandida 8a

Stěny
ZŠ Chřibská - Chřibská
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
DDM Stříbro - Stříbro

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Icebreaker

Svěťák 2006

Na konci ledna proběhne v lyžařském středisku Tanvaldský Špičák 2. ročník v Česku ojedinělé akce s názvem Tendon Icebreaker Ice World Cup.

Letošní ročník se podařilo zařadit mezi elitní závody světové série. Na Špičáku k těmto účelům vyrostla speciální konstrukce, která se před letošním ročníkem musela ještě zvětšit, aby pobrala nápor nejlepších lezců z celého světa. Ti se v Čechách představí v závodech na obtížnost a na rychlost ve dnech 27. a 28. ledna.

Vrcholný závod letošního roku v ČR přinesl řadu úskalí, se kterými jsme se museli vyrovnat, pokud chceme i v dalších letech hostit jeden z elitních podniků seriálu Světového poháru. Konstrukce tak byla zvětšena stavbou z dřevěných sloupů:
doplnil ke stavbě ředitel a duchovní otec závodu Martin Vrkoslav. Pro závodníky tak vznikl 14m vysoký ledový sloup s 6m vodorovným úsekem, na němž se letos představí 100 nejlepších závodníků z celého světa.





Při rozšíření stěny bylo pamatováno i na veřejnost, která tak bude moci využít dva nové úseky, které budou sloužit každý víkend pro kurzy lezení v ledu. Před letním obdobím dojde k úpravám celé konstrukce, která pak poslouží pro vznik nového outdoorového centra s lanovými aktivitami a dalším využitím.

Konstrukce TENDON ICEBREAKER se momentálně nastříkává pomocí techniky, kterou areál standardně využívá pro výrobu sněhu.

K akci patří také závěrečné defilé, o nějž se letos postarají v nedalekém sále KD v Jiřetíně Roman Holý s Matějem Ruppertem v novém projektu skupiny Monkey Business – G Point Hunters.


Více informací o závodu na Zdroj:
Z českého serveru Icebreaker

Radek Šenk   [úpravy] 20:00 19.01.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-)21:09:27 19.01.2006
Né že by nešel otevřít odkaz www.icebreaker.cz...nejde otevřít...kdyžtak, kdyby vám to nešlo...http://www.extremcup.com/icebreaker/
sášulaodpovědět 
 Re: :-)22:12:21 19.01.2006
Adresa je spravna, ale je mezera mezi adresou a lomitkem. Kdyz se otevre nove okno tak v prikaz. radku smaz lomitko i mezeru, enter a uz to frci.
Kuba S.odpovědět 
  Re: :-)10:21:25 20.01.2006
Opraveno.
L.czodpovědět 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189482)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prtko Jistič 7+ Chřenovice- Podhradí
Kankikawa 6c+ Cuenca
Dolores 7a Cuenca
Equipo Piranha 6c+ Cuenca
Colector De Dolor 6b Cuenca
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (43)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1838 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1984 
 Ne, uniklo mi to. 
 1722 
 Sleduji jen Adama. 
 1780 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.