LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Klapal 11100
16.Churavý 11068
Bouldry:
14.Kučera 10378
15.Pařík 10325
16.Širůčková 10253
Hory:
27.Bernard 2632
28.Opice 2510
29. 2404

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197211 cest
Nové přelezy:
Ouroboros 8A
Beta 8A
Otuzbir 9
In Memory 9
Elbe 9
Metallica 9+/10-
Yury Baba 9-
Samsara 8a
Nobody Ist 8A
Santoku 8B

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a spol. čekají ve stěně Langtangu na lepší počasí

Mára Holeček informoval včera ze stěny sedmitisícovky Langtang Lirung, že kvůli počasí a lavinám budou muset nějakou dobu zůstat uvězněni v jakési výduti nad ledovcem, dokud se podmínky nezlepší. Pak se vrátí do BC a počítají s druhým pokusem.

"Udělali jsme narychlo bivak pod skalní stěnou v takové výduti, která nás jakžtakž chrání. Následně začaly přes nás padat obří laviny.  Vždy se úplně setmí a za hrozného rachotu přelétne masa sněhu. Stěny stanu ten tlak zamáčkne, až k našim vyděšeným kukadlům. Pak jen další minutu poslouchám  jak sníh mizí do údolí. Budeme tu muset nějakou dobu zůstat uvězněni, než opadají bílé mrchy, Nevylezli jsme nijak vysoko nad ledovec, ale teď dolu nemůžeme. Až přijde dobré póčo, vrátíme se nazpět do BC. Zatím máme čas a pak dáme druhý pokus," informoval včera Mára na Facebooku.

Viz:



Před tím jsme o expedici psali zde:

Mára Holeček aspol. už lezou na Langtang, ale zkazilo se počasí

O expedici jsme psali před pár dny zde:

Expedice Máry Holečka na Langtang Lirung se chystá do stěny

a před tím tady:

Mára Holeček je na expedici v Nepálu pod panenskou 2000m stěnou


Standa Holec   [úpravy] 06:10 21.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Base camp21:58:42 21.10.2024
Jsou v pořádku dole!
Zdodpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189211)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Slabčákova Varianta 9- Rudice
Insanity Of Grandeur 8B+ Chironico
Superspreader 7a Siracusa
Powerbridge 7b Siracusa
Il Trattore 7a+ Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: samozřejmě že zakládá | Re: sledovat | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy | Re: Vypadlý kruh a smrt horolezce. | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: sledovat | Re: Kruhy se nedaji normalne koupit-výmluvy |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (142)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3532 
 Někdy ano 
 4034 
 Ne nepoužívám 
 3760 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.