LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
28.Adamovska 10434
29.Černý 10375
30.Janošová 10352
Bouldry:
28.Horáček 9578
29.Urubčík 9575
30.Obal 9553
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1127894 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dnes ve 20:20 je na ČT sport tv premiéra filmu Nebeská past

Dnes ve 20:20 je na ČT sport televizní premiéra filmu Nebeská past! Kdo ještě neviděl himálajské 🏔 dobrodružství horolezců Marka Holečka a Radara Groha, ať večer naladí TV.



Radar   [úpravy] 13:17 22.03.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 heavenly past15:25:47 22.03.2022
seriously? Jako nebeska minulost?
xp13odpovědět 

 Baruska11:08:59 25.03.2022
lezt kdyz mam dobrou předpoved na 3 dny neni hrdinství ale posetilost,at se vas drzi stesti
pastodpovědět 
 Re: Baruska17:17:14 27.03.2022
Musím konstatovat jediné "Pastičko", jsi nepozorný čitatel i divák, jelikož v článku ani ve filmovém dokumentu, nic podobného nebylo uvedeno. Čili tři dny, které uvádíš, že jsme měli na lezení jsi si někde vycucal ze svého palce. Respektive před námi byl výhled pěti dní dobrého počasí a teprve šestý den v odpoledni se měl zvedat vítr a přicházet oblačnost. Až sedmý den bylo avizováno rapidní zhoršení. Stalo se však to, že v momentě, kdy jsme již byli ve vrcholové třetině stěny, neboli třetí den podvečer našeho lezení. Tehdy nás zasáhlo dramatické zhoršení počasí. Neboli minimálně o dva dny dříve, než hlásala původní předpověď. Další den již za silného sněžení dolézáme na vrchol, kde přichází peklo. Nakonec se s toho stala nečekaná silná bouře, která dostala i své označení Cyclone Yaas, kterou si můžeš dodnes vyhledat i na wikipedii. Jedná se o tropickou bouři, která vzniká a sílí velice dynamicky a stejně tak rychle může zmizet. Však nestalo se tak. Jinými slovy, když tě něco tak nepředvídatelného potká, nezbývá než vybírat ze zbylých blbých variant. Buď dolézt za sněžení na vrchol a snažit se sejít snadnějším sestupem po hřebenu, anebo slaňovat přes kilometr průserovou stěnou pod sebou, kterou naprosto neznáš. Tam s každým metrem, co se blížíš k úpatí stěny roste zároveň akutní nebezpečí, že tě pohřbí lavina. Na hřebenu to též není žádné vítězství, ale napadají na tebe laviny a můžeš tam s větší pravděpodobností přečkat nečas, než opadne. Rozdíl je v tom Pastičko, že předpověď s každým vzdálenějším dnem, je vždy s větším otazníkem. Nehledě, že delším oknem stabilního počasí v horách nemůžeš nikdy dopředu počítat. Shrnuto dlouhodobá předpověď je vždy nejistá a buď máš štěstí a vše projde jak nůž máslem, anebo musíš o něj tvrdě bojovat. To jen taková malá nalejvárna do tvé horolezecké příručky, kdybys chtěl třeba někdy vyrazit do kopců:) Maara
Maaraodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189227)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plat Plat Land 7b+ Narbonne
Ne Quittez Pas 6b Narbonne
Plaquistador 8a Chulilla
Bílý Rys 9 Ťažká Dolina
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca

 Nově v diskusi:
Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:

 Kde to vře:

 Nově v inzerci:
Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3735 
 Někdy ano 
 4313 
 Ne nepoužívám 
 4059 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.