LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11202
10.Danda 11186
11.H2 11116
Bouldry:
9.Mokroluský 10550
10.Novák 10550
11.Kopecký 10525
Hory:
13.Abt 4512
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199753 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
LANEX eshop - Bolatice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 5/2011 – s tématem „Nepálský Himálaj“

Jak už je tradicí – páté číslo lidé&HORY je „festivalovým speciálem“, v němž se čtenářům představují hlavní hvězdy Smíchovského festivalu alpinismu (www.festivalalpinismu.cz).

Téma čísla přiblíží přírodní krásy a trekové i horolezecké možnosti v NEPÁLSKÉM HIMÁLAJI. Inspiraci a zajímavé počtení slibují také další články (expedice na sedmitisícový Spantik, lezení na Cimon della Pala, návštěva u R. Messnera a řada dalších...)



TÉMA ČÍSLA – NEPÁLSKÝ HIMÁLAJ:

Nejvyšší stěny na světě, vysoko položená horská sedla, řada dobře přístupných vyhlídkových vrcholů, ale i horské vesničky s tisíci let starou kulturou ve své nezměněné podobě a vstřícnými obyvateli - to je jen několik málo pádných důvodů k návštěvě Nepálu. Tato země horám zaslíbená je bezednou studnicí nezapomenutelných treků a výstupů. Několik z nich vám podrobně představí šestnáctistránkové téma.5. 




OSOBNOST ČÍSLA – ALBERT LEICHTFRIED:
Poté, co skončil se závodním lezením, začal objevovat extrémní mixové terény a ty nejtěžší ledopády na světě. Velkým dobrodružstvím jsou už samotné cesty za divokou krajinou, v níž své prvovýstupy uskutečňuje. Rozhovor s předním světovým „ledoborcem“ čtěte na stranách 18-20.

DÁLE V ČÍSLE 5/2011:

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA: Wild Spitze, Rottenmannské Taury, Glacier-, Ortler-, Glockner Camp
LEZENÍ: Cimone della Pala, bouldering – Loučovice, Rocky Camp – Dachstein 2011









HISTORIE: Akademický klub alpinistů
REPORTÁŽE Z EXPEDIC: Spantik
TREKING: Aljaška – Brooks Range, Totes Gebirge
ROZHOVORY: Albert Leichtfried, Helmut Linzbichler
METODIKA: Bezpečnost na feratách III, Plánování túr s dětmi
OSOBNOSTI: R. Messner, G. Kaltenbrunnerová, osobnosti Smíchovského festivalu alpinismu
TEST: Funkční triko Jitex Comfort




ELEKTRONICKÁ VERZE ČASOPISU:

Časopis lidé&HORY vychází od čísla 3/2011 (včetně) i v elektronické verzi, která je o 22 Kč levnější než verze tištěná, neobsahuje však rozkládací panorama, kartičky s túrami a soutěžní kartičku. Na stránkách www.lideahory.cz již začínáme naplňovat archiv se staršími digitalizovanými čísly, která si můžete zakoupit i přes SMS za 20 Kč. Unikátní vlastností archivu je fulltextové vyhledávání v jednotlivých vydáních lidé&HORY. Po zadání výrazu se vám zobrazí všechna čísla, v nichž se daný výraz vyskytuje. Elektronické verze jednotlivých čísel najdete na dvou virtuálních vydavatelstvích: www.floowie.comwww.publero.com.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:

Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.

(Článek vyšel 28.10.2011)

Dan Polman   [úpravy] 17:14 03.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189444)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Els Calés Seràn Sempre No 7a+ Grau Dels Matxos
Las Gotas De Dios 6c Grau Dels Matxos
Batzac 6b Grau Dels Matxos
Suara 6c Grau Dels Matxos
Pralinka 7C Bolešiny
Nově komentované:
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (31)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1743 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1869 
 Ne, uniklo mi to. 
 1612 
 Sleduji jen Adama. 
 1672 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.