LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Černý 8432
2.Sejbal 8423
3.Groš 7240

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197119 cest
Nové přelezy:
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+
Plytka SD 7C/7C+
Katana SD 8A+
Meister 8B
Obłykampus 7C
Wściekła K 8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Iván Vallejo & Radek Jaroš

smallRozhovor na dálku mezi dvěma skvělými horolezci – Iván Vallejo & Radek Jaroš …

Jak je to s alkoholem na himálajských expedicích? Jak vypadá spolupráce mezi jednotlivými expedičními týmy a co přátelství mezi horolezci z různých koutů světa? V improvizovaném rozhovoru na dálku odpovídají dva skvělí horolezci, kteří se mnohokrát potkali pod nejvyššími kopci naší planety.

Iván Vallejo je prvním Ekvádorcem a současně i Jihoameričanem, kterému se povedlo dosáhnout vrcholů všech osmitisícovek. Zároveň je sedmým člověkem, který uskutečnil všechny výstupy bez použití přídavného kyslíku. Tenhle vitální chlapík je inspirací pro mnoho mladých lidí v celé Latinské Americe a významně se zasadil o propagaci horolezectví a vysokohorské turistiky ve své zemi. Příkladem jeho práce s mladými horolezci je i letošní výstup tří Ekvádorců na vrchol Everestu (severní strana) bez kyslíku. Pětičlennou expedici „Somos Ecuador“ vedl právě Iván Vallejo.

Radka Jaroše, nejúspěšnějšího českého himálajistu, není potřeba na Lezci představovat. Snad pouze popřát, aby už konečně odezněly všechny zdravotní komplikace a mohl se pustit do plného tréninku před vykročením ke Koruně Himálaje – K2.

Rozhovor je současně pozvánkou na Smíchovský festival alpinismu, který se koná tento týden a oba muži se jej budou osobně účastnit. Radek Jaroš odstartuje páteční program a Iván Vallejo sobotní. A pro ty, kteří na festival nemohou, ať už z jakéhokoliv důvodu, mohu odkázat na obsáhlý rozhovor s Ivánem Vallejem, který vyšel ve festivalovém čísle Lidé & Hory (5/2013) a nebo na stránkách www.cumbres.cz ...


http://www.youtube.com/watch?v=R4OldFH5jN0

Martin Linhart   [úpravy] 10:10 20.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 moc pekny08:49:59 21.11.2013
a mily rozhovor. dik
Vokatejodpovědět 

 Foto dne:
Falesia Dimenticata
A.L.M.F 12-2-89, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189229)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Katana SD 8A+ Rudawy
Plytka SD 7C/7C+ Jelenia Gora
Nově komentované:
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula
Kmín Tam 6C Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Foto dne | Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: Za peníze cokoliv | Za peníze cokoliv | žebřík | Re: Nejištěné sólo 😁 | Re: Nejištěné sólo 😁 | Nejištěné sólo 😁 |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (162)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk | Spolulezkyně | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 22 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 25 
 Ne, uniklo mi to. 
 20 
 Sleduji jen Adama. 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.