LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
40.Černík 10131
41.Zedek 10128
42.Kopáček 10113
Bouldry:
40.Kollár 9350
41.H2 9309
42.Jeliga 9203
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194860 cest
Nové přelezy:
Naytiri 8a
The Rabbit 8A
Aumax 7C
Game Of Th 7b
Komilator 8A
Miauu 9
Crosta P&# 7c
Avance Can 7c
First Klaa 9
Tirali Val 8a+

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách

Mladý lezec na ledu se v neděli po poledni zranil v oblasti Velkého Štolpichu, když mu na nohy spadl utržený větší kus ledu, následoval obtížný transport. Informovala o tom Horská služba.

Nehoda byla nahlášena Horské službě přímo přes aplikaci Záchranka, kterou měl lezec v mobilu. „Pomohlo nám, že jsme zraněného mohli ihned lokalizovat, ale i tak nás čekala cesta těžkým terénem. K podobnému případu na stejném místě jsme před dvěma roky povolali vrtulník. Včera ale podmínky pro Leteckou záchrannou službu nebyly příznivé. Takže jsme počítali s následným převozem sanitním vozem,“ popsal okolnosti výjezdu Martin Černý, zasahující člen Horské služby Jizerské hory.

K nehodě tedy zamířili záchranáři ze stanic Jizerka a Bedřichov s potřebným vybavením na sněžných skútrech. „Lezec utrpěl poranění dolní končetiny, ale nebylo zcela jasné, zda jen velmi bolestivou pohmožděninu, nebo zlomeninu. Zafixovali jsme ho do vakuové matrace a s pomocí spolulezců a lanové techniky jsme jej šetrně dopravili ke skútru. Na něm pak na stadion v Bedřichově, kde jsme zraněného předali posádce vozu Rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl Martin Černý.

Opět se podle Horské služby ukázalo, jak je důležité, aby lidé, kteří se pohybují v horách, měli u sebe nabitý mobilní telefon a v něm aplikaci Záchranka. „Za to jde od nás k lezcům veliká pochvala, protože jinak by záchranná akce mohla být komplikovaná, především pak přesná lokalizace místa,“ komentoval nehodu David Savický, náčelník Horské služby Jizerské hory.

HS ledopád


Zdroj:

www.horskasluzba.cz

Standa Holec   [úpravy] 11:53 26.01.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Appka14:06:06 26.01.2021
Supr,dik za info,apku si nainstaluju.
Janodpovědět 
 Re: Appka14:57:21 26.01.2021
Appka je super. Bez jakyhokoli vysvetlovani jsme takhle zajistili nejakymu Nemcourovi pred lety vrtulnik v Labaku. Hned vedeli, kde maj hledat. Rozhodne doporucuju mit v mobilu.
Marphyodpovědět 
 Re: Appka20:20:14 26.01.2021
Nainstaluj. A funguje i v blízkém zahraničí, ale to je dnes asi naprd.
jirkaodpovědět 
  Re: Appka21:50:18 26.01.2021
Ale nefunguje tam, kde není signál.
P.odpovědět 
   Re: Appka23:10:07 26.01.2021
Kde není signál zkuste 112, ta loví všechny operátory.
George-jpodpovědět 
   Re: Appka09:56:39 27.01.2021
Tam kde mizí signál, začíná to pravé dobrodružství. Ale appka je dobrá....
odpovědět 

 Ledopád20:51:22 28.01.2021
u nás, kde tu máme ledovce?
Máraodpovědět 
 Re: Ledopád20:52:19 28.01.2021
To je podle toho, že tam padá led, vole...
Místňákodpovědět 
 Re: Ledopád11:38:20 29.01.2021
Ledopád = zmrzlý vodopád. To co myslíš asi ty, tomu se říká séraky- bloky ledovce které se odlamují od masy na horizontu a padají/sjíždějí po svahu.
odpovědět 
  Re: Ledopád10:19:35 30.01.2021
Tohle jsou jen ledy, ledopád je odjakživa zlom ledovce, který se dost pohybuje a odlamují se tam seraky.
Máraodpovědět 
   Re: Ledopád22:42:42 31.01.2021
Aha. Slyšel jsi někdy i stupnici WI? To je Water Icefall. Icefall = ledopád (Warterfall = vodopád). Ledopád je zmrzlý vodopád. Basic English + alpská terminologie
Jirkaodpovědět 
    Re: Ledopád12:56:42 02.02.2021
by byl jen icefall, znalosti máš fakt jen basic
odpovědět 
     Tak abychom to uzavřeli,11:56:29 05.02.2021
inteligenti lezou LEDY a LEDOPÁDŮM se vyhýbají, hau.
Máraodpovědět 

 WI14:52:08 04.02.2021
WI je zkratka pro Water Ice. Jinak je ta diskuze o hov..
odpovědět 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188952)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Panemmerd L1+L2 7c+ Palinuro
Donna Livia 6a+ Palinuro
Panemmerd Variante 6c Palinuro
The Rabbit Sit 8A Chironico
N/N 7a+ Geyikbayiri
Nově komentované:
Luna 7a Il Systeme Solare
Alogaki Ext. 7c Leonidio
Arabesk 8 Geyikbayiri
Opet Zvone Stara Zvona 7b Osoje - Čikola
Midnight Rider 7b+ Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1711 
 Někdy ano 
 1814 
 Ne nepoužívám 
 1783 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.