LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
48.Jeřábek 10059
49.Bardas 10057
50.Hodeček 10025
Bouldry:
48.Zíma 9125
49.Skočdopole 9103
50.Kalvas 9100
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194624 cest
Nové přelezy:
NPJB Soft 7C
Tequila Su 7c+/8a
Enforico 7b+/7c
End Of Sil 7b
Enforico 7b+/7c
Seven Live 8a
Gecko Slal 7c
Beatbox 7b+
Paraplanis 7c
Midnight L 7C+

Stěny
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
boulderingjicin - Jicin
Loděnice FTVS - Praha 7

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cesta Demarkační zóna

Video

smallObdrželi jsme krátký dokument o přelezu opravdu těžké cesty v oblasti Krkavka.




Oblast Krkavka u Semil je lezecká oblast s poměrně krátkou historií. Původně to byla drytoolová oblast s možností volného lezení, postupem času zde vznikly, díky velké převislosti stěny, těžké sportovky.
Mohutná skalní stěna padající z vyhlídky až k řece Jizeře se člení na tři lezecká patra. Velký centrální převis, který se nachází na prostředním patře, je orientovaný k severu. Zde je možné lézt i v letním vedru a dešti, ale ta správná podmínka přichází, až když se ochladí. Je zde celkem 23 cest obtížnosti 8a a výše a dvě cesty jsou zde od Adama Ondry za 8c+.



Cesta Demarkační zóna (10+) má třetí přelez!
Podívejte se na krátký dokument o přelezu této krásné cesty.
Studený květen přinesl skvělou podmínku k  přelezu těžké vytrvalostní cesty s třemi bouldery, kterou nedávno přelez Vojta Trojan a před ním Martin Tomášek. Cestu navrtal asi před 8 lety Vašek Šatava je dlouhá 30m a vede na Krkavce v údolí Jizery a patří mezi nejtěžší cesty v České kotlině.

JirkaS   [úpravy] 09:33 21.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kudy vede cesta?21:56:00 23.06.2019
jak se pozná, kudy lézt? tam jsou označené chyty? jednou je lezec u expresek vlevo, pak vyklepává u pres vpravo. jak pozná přespolní, co se může a co už je ochcávka?
dík za vysvětlení, na písku má být mezi cestami 3m
odpovědět 
 Re: kudy vede cesta?07:11:25 24.06.2019
Není to na Krkavce tak jako bývá u bouldrů, že některé chyty brát můžeš a jiné ne. Cesta je zakreslená a popsaná na domečku pod skálou a hodně cest má i video z přelezu, tak pokud ani to nestačí, tak je lépe zůstat na písku, nebo lézt po barevných chytech neumělé stěně.
Radekodpovědět 
  Re: kudy vede cesta?09:51:36 24.06.2019
Je pravda, že vtěch krasových pseudo variantá by se občas jen prase vyznalo...
odpovědět 
 Re: kudy vede cesta?10:28:06 24.06.2019
Definovaný varianty na Krkavce řešej jen kruťáci a ti maj podrobný čtení cest v popisu práce. Průměrnej lezec z průvodce odmaže 2/3 cest, zbydou mu logický a přímo vedoucí linie a v nich může brát všechno v běžný vzdálenosti od linie nýtů.
Krkavka je pěkná, od tisíce barevnejch čas v průvodce se musí člověk oprostit. :-)
 pavelllodpovědět 

 Foto dne:
Chorreras
Aromas Del Cabeçó, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (188933)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tutufometumba 7c Sant Llorenç De Montgai
Fiumi Di Porpora 7a+ Sassari
Strange 8b+ Red Point Wall
Leche Paterna 7a+ Jaén
Gecko Slalom 7c Leonidio
Nově komentované:
Tequila Sunrise 7c+/8a Chulilla
Summer Day In Winter 7B Panský Les
A Kuku, Panie Kruku 7c+ Szczytnik
Working Class Hero L1 7c Olympos
Pungitopo 8c+ Red Point Wall

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Re: Zachráněni již podruhé | Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | kde není dáno... | nesedlo to... |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (27)
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (15)
Patxi Usobiaga: Lezení v katalánské Olianě zakázáno (7)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (6)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (5)
Film: Adam Ondra přelézá asi nejplotnovitější 9a na světě (5)
Alex Honnold: solo na Taipei 101 živě na Netflixu 23/24.1.2026 (4)
Nepál plánuje regulovat počet horolezců v Himalájích (3)
Korsika – nová extrémní vícedélka v Aiguilles de Bavella za 9a (1)

 Nově v inzerci:
Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1651 
 Někdy ano 
 1736 
 Ne nepoužívám 
 1732 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.