LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 12275
4.Stribrny 11950
5.Trojan 11906
Bouldry:
3.Trojan 11200
4.Pochman 11000
5.Novák 10853
Hory:
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197334 cest
Nové přelezy:
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tatry se vrací do normálu

Tatry kalamitníPo větru a záplavách, které minulý měsíc postihly Tatry se vše pomalu vrací do normálu. Električka jezdí od konce týdne, trvají některé uzávěry pěších cest.









Koncem minulého týdne byla po kalamitě způsobené větrnou smrští, která 15. května zasáhla zejména Vysoké a Západní Tatry, konečně zprovozněna Tatranská elektrická železnica i v doposud uzavřeném úseku Vyšné Hágy – Štrbské pleso. Podle Zuzany Červené z odboru komunikace Železničnej spoločnosti Slovensko již od čtvrtečního večera vlaky jezdí podle jízdního řádu.
O následcích větrné smršti v Tatrách Lezec bezprostředně informoval v článku Tatry - kalamita.



Tatry po vichřici

Přirozená obnova tatranských porostů po vichřici v listopadu 2004

foto © Tomáš Frank



Na celém území Vysokých a Západních Tater zůstává řada neprůchodných turistických cest. Problematické jsou zejména úseky kolem Kriváně a Tichej a Koprovej doliny.
Těžba kalamitního dřeva probíhá rovněž v Západních Tatrách (neprůchodné nebo těžko průchodné mohou být některé cesty na jižní straně pohoí), některých částech Pienin, ale i např. ve Velké Fatře.
Pro aktuální výstrahy a informace o aktuálně probíhající těžbě či neprůchodnosti cest je nejvhodnější navštívit stránky stránky Horské záchranné služby, která tyto informace uvádí ve výstrahách na titulní stránce, popř. stránky TOPR, pro informace o průchodnosti na polské straně tatranského hřebene.

Tomáš FRANK   [úpravy] 22:12 31.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hřeben11:11:27 01.06.2014
Ví někdo, jak to vypadá na hřebeni mezi Roháčema a Vysokejma T.? Chceme jít přechod z Roháčů do VT, tak jestli není moc polomů...dík
Jirkaodpovědět 
 Re: Hřeben14:37:30 01.06.2014
Hřeben je nezalesněný... Potíže očekávejte na nástupu, tedy v Roháčích než se dostanete nad pásmo lesa. Pak už lze očekávat potíže jen ze strany orgánů a strážců ochrany přírody, protože přechod hřebenovkou není na jeden den a táboření na hřebeni není legální.
 Tomáš F.odpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (189223)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Normální Cesta 3- Polední Kameny A Hlídači
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Furche 6- Müglitztal
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Identita | Re: analýza | Re: analýza | analýza | Re: Rozbor | Rozbor | Re: matroš | Re: Identita | Re: sledovat | Identita |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (144)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (15)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3612 
 Někdy ano 
 4171 
 Ne nepoužívám 
 3900 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.