LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
23.Vlk 10584
24.Suchan 10532
25.Lebloch 10528
Bouldry:
23.Vaňous 9875
24.Šípek 9850
25.Břicháček 9828
Hory:
4.Skopec 6983
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199977 cest
Nové přelezy:
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jana Švecová: boulder Sviní mor za 8B

+ video

Jana Švecová (Vincourková) si zapsala přelez dalšího těžkého bouldru za 8B ve Sloupu v Moravském krasu od Adama Ondry z roku 2013. K výkonu nám Jana napsala:

"Zhruba před měsícem jsem šla na Terranovu vyzkoušet pár kroků, ale bohužel byla mokrá, takže jsme místo toho zamířili na Staré skály. Naštěstí tam podmínky byly přijatelné, ale stejně většina boulderů byla mokrá, až na Sviní mor. Začali jsme to tedy s Martinem zkoušet, a já si říkala, že to budu brát spíše tréninkově, když je všechno mokré, protože jsme si vůbec nemysleli, že by mi to mohlo sedět. Vlastně to bylo super lézt spolu stejný boulder, protože jsme se vzájemně hecovali, kdo udělá jaký krok dříve a podobně.

Nakonec se mi hned první den podařilo udělat všechny kroky až na ten první, který byl hodně velký nátah. Další den jsem se zaměřila na ten první krok a díky jiné startovní noze se mi ho podařilo udělat. Dokonce jsem boulder v ten stejný den celý vylezla bez prvního kroku. Tehdy jsem si řekla, že možná, když si dobře odpočinu, tak bych to příště mohla zuž vylézt v kuse. Ale pak to celé spojit už bylo prostě horší. I s jinou startovní nohou jsem měla první krok dost na těsno a nakonec se mi boulder podařilo přelézt až sedmý lezecký den. Určitě hrála roli psychika a podmínky. Nakonec jsem ale měla z toho boulderu obrovskou radost, protože jsem nikdy netušila, že bych takový boulder někdy vylezla, hlavně kvůli protože většina chytů jsou obliny. A k tomu ještě crux za patu, které mi nejdou ze všeho nejvíc.


Zápis bouldru na Lezci:

Sviní mor 8B

Janin deníček:

Švecová Jana (Jana.Vincourková)

A zde je nové video se zmíněným přelezem:





Standa Holec   [úpravy] 08:55 05.08.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189477)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mojo Verde 6c Cuenca
Uchi 7a Cuenca
El Lado Soleado 6b+ Cuenca
Calentando 6a+ Cuenca
Jak Se Staví Bouldřiště 6A+ Hlavatice
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (38)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1801 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1944 
 Ne, uniklo mi to. 
 1685 
 Sleduji jen Adama. 
 1750 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.