LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
24.Vlk 10584
25.Suchan 10532
26.Lebloch 10528
Bouldry:
24.Nespoutaný 9878
25.Břicháček 9828
26.Ďurech 9759
Hory:
26. 2332
27.Halašta 2307
28.Kulajta 2304

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1196966 cest
Nové přelezy:
La Montana 8a+/8b
Tiempos De 7b
Double Led 7b+
Zloto Walo 7C
Zloty Dagg 7C+/8A
Zlotý Dagg 8A
Antes Tron 8a
Cantalobos 7b
Las Carcam 7a+
Primerisim 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dnes ve 20:20 je na ČT sport tv premiéra filmu Nebeská past

Dnes ve 20:20 je na ČT sport televizní premiéra filmu Nebeská past! Kdo ještě neviděl himálajské 🏔 dobrodružství horolezců Marka Holečka a Radara Groha, ať večer naladí TV.



Radar   [úpravy] 13:17 22.03.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 heavenly past15:25:47 22.03.2022
seriously? Jako nebeska minulost?
xp13odpovědět 

 Baruska11:08:59 25.03.2022
lezt kdyz mam dobrou předpoved na 3 dny neni hrdinství ale posetilost,at se vas drzi stesti
pastodpovědět 
 Re: Baruska17:17:14 27.03.2022
Musím konstatovat jediné "Pastičko", jsi nepozorný čitatel i divák, jelikož v článku ani ve filmovém dokumentu, nic podobného nebylo uvedeno. Čili tři dny, které uvádíš, že jsme měli na lezení jsi si někde vycucal ze svého palce. Respektive před námi byl výhled pěti dní dobrého počasí a teprve šestý den v odpoledni se měl zvedat vítr a přicházet oblačnost. Až sedmý den bylo avizováno rapidní zhoršení. Stalo se však to, že v momentě, kdy jsme již byli ve vrcholové třetině stěny, neboli třetí den podvečer našeho lezení. Tehdy nás zasáhlo dramatické zhoršení počasí. Neboli minimálně o dva dny dříve, než hlásala původní předpověď. Další den již za silného sněžení dolézáme na vrchol, kde přichází peklo. Nakonec se s toho stala nečekaná silná bouře, která dostala i své označení Cyclone Yaas, kterou si můžeš dodnes vyhledat i na wikipedii. Jedná se o tropickou bouři, která vzniká a sílí velice dynamicky a stejně tak rychle může zmizet. Však nestalo se tak. Jinými slovy, když tě něco tak nepředvídatelného potká, nezbývá než vybírat ze zbylých blbých variant. Buď dolézt za sněžení na vrchol a snažit se sejít snadnějším sestupem po hřebenu, anebo slaňovat přes kilometr průserovou stěnou pod sebou, kterou naprosto neznáš. Tam s každým metrem, co se blížíš k úpatí stěny roste zároveň akutní nebezpečí, že tě pohřbí lavina. Na hřebenu to též není žádné vítězství, ale napadají na tebe laviny a můžeš tam s větší pravděpodobností přečkat nečas, než opadne. Rozdíl je v tom Pastičko, že předpověď s každým vzdálenějším dnem, je vždy s větším otazníkem. Nehledě, že delším oknem stabilního počasí v horách nemůžeš nikdy dopředu počítat. Shrnuto dlouhodobá předpověď je vždy nejistá a buď máš štěstí a vše projde jak nůž máslem, anebo musíš o něj tvrdě bojovat. To jen taková malá nalejvárna do tvé horolezecké příručky, kdybys chtěl třeba někdy vyrazit do kopců:) Maara
Maaraodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Acidita, 6a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189214)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schnelltest 5+ Müglitztal
Morgenmassage Rechts 4+ Müglitztal
Morgenmassage Rechts 4+ Müglitztal
Apolonio 7b+ Túron
Los Malos También Lloran 7a+ Túron
Nově komentované:
Magic Woman 6b San Vito Lo Capo
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: Pohoda | Re: Pohoda | Re: Pohoda | Re: Pohoda | Re: Pohoda | Re: analyza analyzy | Re: Spřavce | Re: samozřejmě že zakládá |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (160)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (33)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (6)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
BC boty Crispi Svartisen GTX BC vel.42 | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 | Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3849 
 Někdy ano 
 4455 
 Ne nepoužívám 
 4171 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.