LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7240

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1127886 cest
Nové přelezy:
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+

Stěny
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice potřinácté

Pár slov a výsledků z posledních letošních závodů na stěně v Hejnicích.
Silvestrovské Hejnice potřinácté...
Asi posledním lezecký podnikem před koncem roku jsou  Silvestrovské závody v Hejnicích. Leze se na obtížnost, jsou vypsány celkem čtyři kategorie – chlapci a dívky do 15 let, ženy a muži . Po rozšíření stěny se letos závodníci dočkali i nového (značně převislého) profilu, chleba se však tradičně lámal v malých chytech na konci stropního trámu.  Celkem sem přijelo více než 70 účastníků, poprvé také skupinka lezců z polské Strzegomi. O pohodu před i po výkonu se staral dobře zásobený bufet.
Mezi dívkami (a posléze i v kategorii žen, „postaršení“ se zde povoluje) kralovala děčínská Lucka Hrozová, která své soupeřky přelezla o řádný kus stěny.  V kategorii chlapců do 15 si stejně dobře vedl Zdeněk Melichar (Hejnice), na druhého v pořadí měl k dobru více než 2 metry.  V ženách se objevily známé tváře z mládežnické kategorie, pouze dvě lezkyně byly starší patnácti let (a nebylo jim to moc platné...). Muži lezli dvojkolově, 10 nejlepších postoupilo do finále. O zpestření celého závodu se již poněkolikáté postaraly  „Kočky Liberec“, kromě estetických zážitků ze stěny stálo za shlédnutí i jejich taneční vystoupení v bufetu. „Jiřinka Doudlebová“ dolezla ve svých přiléhavých šatičkách až do finále. Tam mezi nejlepšími rozhodovaly centimetry, nejvíce sil měl a nejdále se na trámu dostal J.Havel (Jablonec), i když ani jemu se nepodařilo pokořit celou finálovou cestu. Vítězem podkategorie  veteránů (nad 40 let)  byl zde jediný zapsaný kmet Míra Kareš z Liberce.

Přehled nejlepších :
Dívky do 15 let : 1) Lucka Hrozová Saltic, Singing Rock
  2) Eliška Karešová Slavia Liberec
  3) Aneta Hyvlová LK Prachov
Chlapci do 15 let : 1) Zdeněk Melichar Hejnice
  2) Vít Lachman LK Prachov
  3) Libor Hroza Saltic, Singing Rock
Ženy : 1) Lucka Hrozová Saltic, Singing Rock
2.-3.) Eliška Karešová Slavia Liberec, 
          Aneta Hyvlová LK Prachov
Muži : 1) Jan Havel Makak Jablonec
  2) Mors Potůček Česká Lípa
  3) Zdeněk Lank Liberec
  4) Mateusz Mikoszik DKW Strzegom
  5) Vláďa Svítek Česká Lípa

Pořadatelé by chtěli touto cestou poděkovat sponzorům závodů, a to firmám DirectAlpine Liberec, Hudy Sport Liberec, Lakro Praha, Lanex Bolatice, Makak Jablonec, Salewa Semily, Saltic Zlín, SingingRock Semily,  TrekkingSport Mnichovo Hradiště, Triop Zlín. Bez jejich přispění by tyhle závody asi nebyly...
Kompletní přehled výsledků najdete (hned jak se mi povede je tam dát)na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspiny   [úpravy] 08:24 31.12.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Kočky Liberec08:37:54 09.01.2003
Jako doplnění k článku o Silvestrovských závodech v Hejnicích přidávám pár foteček (http://houzev.adm.vslib.cz/kocky/index.htm) z této již tradiční akce našeho odddílu Kočky Liberec. Pro ty co tam nebyli, nebo si to matně pamatují, připravujeme video, které dokumentuje taneční vystoupení v baru. Letos tam pojedem a už předem upozorňuji, že se je na co těšit. Tak pěknej rok.
Michal Pešíkodpovědět 
 Huuustyyy08:38:43 09.01.2003
Neuvazujete o predstaveni Travesty show na lane, z kterym byste objizdeli zavody v Cechach?
Fuckerodpovědět 
  Sháním práci13:07:26 09.01.2003
Nepotřebujete ještě nějaký učinkující? Mám krásný nohy. (hladce oholený)
Vencaodpovědět 
 Je to hnus fialovej10:05:30 09.01.2003
Líbající se transvestiti, eeee, to je teda něco.
Blijákodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189225)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaquistador 8a Chulilla
Bílý Rys 9 Ťažká Dolina
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Nově komentované:
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca

 Nově v diskusi:
Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:

 Kde to vře:

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3733 
 Někdy ano 
 4311 
 Ne nepoužívám 
 4054 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.