LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
46.Duchoň 10097
47.Jeřábek 10059
48.Bardas 10029
Bouldry:
46.Zítková 9103
47.Jurečka 9100
48.Šmejkal 9100
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3220

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1199036 cest
Nové přelezy:
Indiánský 7C
Do Sedel 7C+
Láskyplné 8A
Lež A Nená 9+
The White 7b
Pistolník 7C/7C+
Pistolník 7C/7C+
Altos, Gua 8a
La Bandida 8a
Niapas Dea 8a+

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Boulder Hluchák - Šumperk
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Brno
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

XI. díl

Kleiner Zschand, nebo po našem Malej Čand, je oblast vklíněná mezi Affensteine a Gro_er Zschand. Co do počtu věží nepatří mezi největší, ale nabízí pěkné lezení, a je v ní krásný klid. Především proto, že dostat se k srdci oblasti, věži zvané Heringstein (soukromně ji nazývám Sleďův kámen), je odkudkoliv alespoň hodina chůze.

Výchozími body jsou Beuthenfall (parking zdarma) nebo Neumannmühle (parking placený nebo zdarma s obtížemi) v Kirnitzschtalu. Cesta je po rovině a do kopce. Pro horaly nebo lezce bez auta se lze dostat na místo i ze Schmilky. Ovšem přes kopec.

U Heringsteinu si najdete pěkný bivak pod severní stěnou a večer po táboráku uslyšíte ze vzdáleného civilizovaného světa sotva sem tam nějaké letadlo. Od Heringsteinu je to ke všem ostatním zajímavým cílům do půl hodiny pochodu. Dnes ale zůstaneme u této rozlehlé věže. Vlastně skoro každá saská oblast se může pochlubit podobným obrem.

Heringstein obejdete svižnou chůzí tak za patnáct minut, s průvodcem v ruce klidně za hodinu. Vede na něj přes 120 cest a variant od dvojky až po 11b. To 11b je mimochodem slavný Uberdruckventil.

Nejoblíbenější pasáž je jižní stěna, která i výškou cest mezi 15 až 30 metry dovolí pohodové lezení. Naproti tomu západní a severní stěna se svými 60 metry vyžaduje expediční přístup i s několika štandy v jedné cestě. Zcela specifická je část s extrémními a musím říct, že nádhernými cestami kolem stupně 10c v pravé části západní stěny.

Zážitek sám o sobě je putování po vrcholu. Od vršku každé cesty vede více či méně vyšlapaná cestička k nejvyššímu místu, kde čekají dvě kratochvíle. Výhled a vrcholová knížka. Před dvěma lety jsem konkrétně touto knížkou listoval a jak smutný byl pohled na stránky plné německých jmen, když ještě před pár lety byli češi téměř polovinou všech zapsaných.

Takže až v létě zatoužíte po romantickolezeckobivakošlapacím výletu, hurá na Heringstein!

Jarda Maršík   [úpravy] 13:56 28.05.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 pekna nemecka stranka
doporucuje velmi peknou stranku http://www.gipfelbuch.de,kde je sposta povidani o historii a soucasnosti, a docela slusny seznam doporucenych cest.
Zapsal: Lukas B., 11:55:15 29.05.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189351)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Heart Of Darkness 6c+/7a Tonsai
Tiger Queen 7b Tonsai
The White Crow 7b Tonsai
Aer Und Schteil 7a Tonsai
Xarandonga 7c Cuenca
Nově komentované:
Albatros 7 Rejštejn
Ratikon 8a Chulilla
Káča 7 Medůvka
? 7- Priedhorie
Hanina 7+ Mengusovská Dolina

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (25)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1672 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1757 
 Ne, uniklo mi to. 
 1529 
 Sleduji jen Adama. 
 1580 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.