LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11456
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197178 cest
Nové přelezy:
Samsara 8a
Nobody Ist 8A
Santoku 8B
La Nave Va 7C+
Jungle Boo 7C
Iur 8B+
The Dagger 8B+
The Dagger 8B+
Confession 8B+
Komilator 8A

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vzpomínka na Jirku „Mulisáka“ Janouška

Bohužel nás dne 28.ledna 2025 opustil náš báječný kamarád Jirka Mulisák Janoušek.
Byl to úžasný člověk, férový chlap, bezvadný parťák,  výborný lezec a autor mnoha prvovýstupů v Českém ráji. 
Bylo s ním ve skalách moc príma a později si našel velikou lásku ke včelám a dělal pro nás kamarády ten nejlepší med. Děkujeme!

Chtěli jsme s přáteli Liborem Skřítkem Stejskalem, Járou Cholerem Tišerem a Honzou Dolanským uctít jeho památku, a tak jsme na našem milovaném řeckém ostrově Kalymnos navrtali  společnými silami novou cestu pro Jirku, kterou jsme pojmenovali Celestial hive – (Nebeský úl). Všem, kteří měli Mulisáka rádi a chtěli by na něj vzpomenout ve skalách, přijďte si vylézt tuto cestu, která je obtížnosti 7a (Fr) v novém sektoru Czech paradise – Symplegades ( Ourania ). Pro mnohé to bude jistě výzva, ale makejte, Jirka na vás bude dohlížet z nebíčka a fandit vám.

Mulisáku, měli jsme Tě moc rádi a kéž by na světě bylo více lidí jako Ty. Děkujeme za tu možnost poznat Tě a strávit s Tebou spousty úžasných chvil. Kamaráde náš, věříme, že se jednou na nějaké další cestě ať pozemské, či nějaké jiné, opět potkáme….

                                              Brumla, Skřítek, Jarda a Jenda


Brumla   [úpravy] 09:07 08.04.2025Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky za takovýho tátu21:32:53 08.04.2025
Měl jsem to štěstí, že jsem měl takového skvělého tátu, jsem za to moc vděčnej…Díky za cestu pro něj a vzpomínku🙏🏻. Kouká na nás všechny a sleduje jestli žijeme a lezeme naplno…tak to měl rád👍
Jirka Janoušek ml.odpovědět 

 Foto dne:
Tenerife
7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189209)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Superspreader 7a Siracusa
Powerbridge 7b Siracusa
Il Trattore 7a+ Cannicattini Bagni
Next Time 7a Cannicattini Bagni
Ultimo Esame 6c+ Curvone
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: On se někdo diví ? | Re: Trestní odpovědnost | Re: On se někdo diví ? | Ťulíci na skále a laně. | X | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: On se někdo diví ? |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (131)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (9)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3451 
 Někdy ano 
 3918 
 Ne nepoužívám 
 3667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.