LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197383 cest
Nové přelezy:
Peris Hilt 7b
Santé Suri 7b
Libertad 7b+
Ramera 7b+
Amor Y Odi 8a
Amor Y Odi 7c+
Aromas Del 7b+
La Casica 8a
Ramallar 8a
Penurias 8a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Johnson - Mandala 8A+

Alex Johnson se stala druhou ženou, která vylezla  známý boulder The Mandala v Buttermilks v USA.  První byla domácí Lisa Rands v roce 2008.

Autorem této impozantní linie je Chris Sharma, který ho vylezl v roce 2000. K obtížnosti se nevyjádřil, ale šuškalo se, že by se mohla pohybovat někde okolo V14 (8B+). Od té doby se ale z boulderu ulomilo několik chytů, čímž zlehkl a obtížnost se postupně  usadila na 8A+ ze stoje a 8B/+ ze sedu.  Start ze sedu přidal v roce 2002 Tony Lamiche.


Alex Johnson v boulderu The Mandala 8A+

foto by Wills Young


Zdroje:

www.bishopbouldering.blogspot.com

Simona    [úpravy] 08:38 02.02.2011Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 comment08:21:02 02.02.2011
Je krásná ona věta "od té doby se ale z boulderu ulomilo několik chytů, čímž zlehkl". Já to znám spíš naopak a pár věcí je teď nelezitelných...
Standa & Honzaodpovědět 
 Re: comment08:35:00 02.02.2011
To je tak nádhernej boulder, byla by škoda, kdyby se ulomilo něco zásadního, naštěstí, mě přišel Bishop jako docela pevnej matroš. Ale asi tam pracuje vlhko a mráz, je to celkem vysko nad mořem.
 jirkasodpovědět 

 moral08:56:54 02.02.2011
tyhle lidi musej mit brutalni moral, uz je to docela vysoko a lezou na hranici.
R.odpovědět 

 zážitek09:00:59 02.02.2011
Dobrý výkon. Pamatuju se jak jsme s klukama pod tím bouldrem stáli, pak několik bezmocných pokusů poposunout tělo vejš, nešlo to ze sedu, ze stoje ani se stavěním. Dost nás to unavilo.. naštěstí byl 5l kanystr červenýho, lehli jsme do stínu na ty matrace...parádní bouldrový den, hodně jsme toho pak vylezli.
Richardodpovědět 
 Re: zážitek09:24:01 02.02.2011
5l červenýho dělá zázraky :-). Potom jsou teprve výkony, ale Mandala je vážně hustá a ani tenhle dopink nestačil. Bude se muset pro nás ještě trochu olámat.
Filousodpovědět 

 a leta bezi14:04:08 02.02.2011
S autorem bouldru je velmi pekny rozhovor na climbing.com. Teda az na ten zacatek, ten vylozene sucks, nevadz vsechny co pamatuji lezeni pred Chrisem skatulkuje do prihradky Old school climbers . WTF I am young!:)))
rohlik za ctyricetnik, bily mliko za dve padeodpovědět 
 Re: a leta bezi12:43:01 03.02.2011
ale rohlík stával 30 haléřů, polotučné mléko bílé stálo dle mého 2 Kč a tučné červené stálo 3 kč, dalamánek stál 20 nebo 25 haléřů, jogurt bílý snad 1,30 kč a jogurt se zavařeninou 1,60 kč
Nevím, nevímodpovědět 

 Foto dne:

Nos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189216)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dünner Schauder 5+ Val Badia
Santé Suriana 7b Todra Gorge
Amor Y Odio L1+L2 8a Mula
Amor Y Odio L1 7c+ Mula
Edlingette 6c+ Les Lames
Nově komentované:
Peris Hilton 7b Chulilla
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | 67 | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)

 Nově v inzerci:
Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | MSR whisperlite | La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 123 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 147 
 Ne, uniklo mi to. 
 154 
 Sleduji jen Adama. 
 141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.