LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
29.Adamovska 10434
30.Sejbal 10431
31.Černý 10375
Bouldry:
29.Obal 9553
30.Urubčík 9525
31.Klapal 9503
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3220

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199596 cest
Nové přelezy:
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+
Škubánek 7C+ tr
Šípkový Kr 9
La Poudre 8a
Petrohrads 8A

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Prysk - Prysk
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní setkání alpinistů v Praze

22. – 24. 11. 2024 Hotel International, Praha 6

19. ročník mezinárodního setkání špičkových lezců a legend alpinismu se letos uskuteční 22. – 24. listopadu v hotelu International v Praze 6. Tematicky bude letošní Mezinárodní festival alpinismu Praha 2024 sestávat ze tří částí. V Praze se sejde opět několik světových vysokohorských lezců – jejich přednášky budou tvořit jednu část festivalového programu.

Druhou část tvoří Sympozium Bezpečně na horách - o široké problematice bezpečného pohybu na horách budou diskutovat a přednášet specialisté z Rakouska a Slovinska. Součástí letošního festivalu bude i Banff Mountain Film Festival a projekce nejlepších outdoorových filmů světa.

V lezecké části se představí několik špičkových lezců současného světového vysokohorského lezení. Do Prahy zavítají držitelé prestižního ocenění Piolet d’Or/Zlatý cepín. Tim Miller (Skotsko) získal Zlatý cepín za výstup v roce 2022 a Luka Stražar (Slovinsko) je jeho dvojnásobným držitelem (cepín získal za výstupy v letech 2011 a 2018).

Nebude chybět ani jubilant Mára Holeček, který má dva cepíny za výstupy v letech 2017 a 2019. Z Polska zavítá do Prahy „Speed Lady“ Dorota Rasińska-Samoćko – ta v roce 2022 během jednoho měsíce zvládla bez podpory sponzorů a obrovského komerčního týmu výstup na čtyři osmitisícovky. Po letošním výstupu na Šiša Pangmu je první Polkou, která dosáhla na Korunu Himálaje.

Účast potvrdili i nejlepší lezci ze Slovenska – jubilant Peter Hámor a vycházející lezecká star Míša Izakovičová. Z domácích lezců se dále představí Lenka Erlebachová se svým letošním výstupem na Gašerbrum I a každoroční host Radek Jaroš s premiérou svého nového filmu.

Více info na:

festivalalpinismu.cz

Plakáty k akci a doprovodnému programu:








Ladislav Jirásko   [úpravy] 10:40 30.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Maara15:30:19 11.11.2024
Bude mít Holeček přednášku o záchraně z ledovcových trhlin?
odpovědět 
 Re: Maara19:28:28 11.11.2024
Seš úchyl nebo tak blbej?
Admine podobný kokoty rovnou maž a dávej ban..
odpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gatoplasma 7a Chulilla
Iván El Talismán 7a Chulilla
The Scorpion King Variante 8b Eremo
The Scorpion King Variante 8b Eremo
Cambio De Sentido 7a+ Chulilla
Nově komentované:
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice
Nagual 7B NÖ
Due Piccoli Pilastri 6 San Paolo
Www.trentinoclimb 5b Lago Di Lamar

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (27)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1716 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1841 
 Ne, uniklo mi to. 
 1583 
 Sleduji jen Adama. 
 1651 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.