LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
10.Danda 11186
11.H2 11116
12.Klapal 11100
Bouldry:
10.Novák 10550
11.Kopecký 10475
12.Chytil 10425
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198844 cest
Nové přelezy:
Guapa De C 7c
Mnich 9-
Popeye 7C
Made In Ti 7C
Call Of Du 7C+
Willenberg 8A
Teamwork 8A
Xarandonga 7c
H 8a
La Nina Bo 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Itálie - skály v Římě u letiště Ciampino

Jestli se chystáte do Říma třeba s nízkonákladovou aerolinkou na letiště Ciampino a najdete si zde pár hodin času, nezapomeňte si lezečky, případně sedák nebo i lano, protože několik minut chůze od letiště je skalní lezecká oblast s 65 cestami do výšky cca 18 metrů.

Byli jsme se tam podívat loni v únoru a asi 500 metrů nebo 10 minut pěšky od příletové haly jsme vedle starobylé románské silnice Via Apia Antica se zbytky staveb z dob starého Říma našli někdejší lom s kvalitní skálou (bazalt -leucitit), kde se lezlo.

S expreskami po vynýtovaných liniích ve stěnách, ve spárách a koutech, kam šlo založit vlastní jištění, nebo se dalo v lezečkách jen bouldrovat, kam morál dovolí.



Oblast s cestami je popsána na italských lezeckých stránkách zde:

www.falesia.it


Skály v Ciampino v Římě




Skály v Ciampino v Římě



Skály v Ciampino v Římě



Skály v Ciampino v Římě



Via Apia Antica



Římské koloseum



Standa Holec   [úpravy] 18:00 02.02.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189347)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Xarandonga 7c Cuenca
H 8a Cuenca
Eliminatoria2 7a Cuenca
La Nina Bonita 8a Olba
Cache Cache 6b+ Manikia
Nově komentované:
? 7- Priedhorie
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice
Los Animáculos De La Placa 7b Chulilla
Prašná I 7- Poříčí Nad Sázavou

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (23)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty | Mačky Petzl Lynx |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1665 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1752 
 Ne, uniklo mi to. 
 1516 
 Sleduji jen Adama. 
 1571 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.