LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
34.Čech 10256
35.Chejn 10208
36.Winter 10179
Bouldry:
34. 9356
35.F 9331
36.H2 9309
Hory:
24.Opice 2510
25.Tomasu 2354
26. 2332

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197136 cest
Nové přelezy:
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+
Plytka SD 7C/7C+
Katana SD 8A+
Meister 8B
Obłykampus 7C

Stěny
Alpin Třebíč - Třebíč
Pajkland - Olomouc
Olberg lezecká stěna - Blansko

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Evropský pohár v bouldru v Praze - semifinále a finále

živě

Adam Ondra vyhrál dnes večer závod Evropského poháru v boulderu v Praze. Eliška Adamovská skončila ve finále na 6. místě.

V ženách zvítězila Rakušanka Eva Maria Hammelmüller.
Druzí byli Lotyš Edvards Gruzitis a Sabina van Essen z Nizozemska, třetí její krajan Tim Reuser a Slovinka Lana Skusek.

Adam Ondra dolezl na čtyřech finálových bouldrech pro tři topy a jednu zónu (výsledek 3t4z 5 5), Eliška Adamovská získala ve finále jeden top, který dala jako jediná závodnice (výsledek 1t2z 3 4). Dle pořadatelů přišlo na finále do Letňan na 1500 diváků.

Adam Ondra poskytl po závodě novinářům audio komentář, který si můžete poslechnout zde:

Adam Ondra - ohlas vítězství EP v boulderingu

Výsledky viz:

ženy

muži

Záznamy viz níže.


Adam Ondra finále (autor: Petr Chodura, ČHS)



Eliška Adamovská finále (autor: Petr Chodura, ČHS)



Stage a diváci (autor: Petr Chodura, ČHS)



Adam Ondra na stupních vítězů (autor: Petr Chodura, ČHS)






Zpráva ze semifinále:

Adam Ondra a Eliška Adamovská postoupili dnes ze semifinále závodu Evropského poháru v boulderu v Praze do odpoledního a večerního finále. Adam ze sdíleného prvního místa s Francouzem Mickaelem Mawemem, Eliška ze sdíleného 8. místa.

Roman Kučera skončil v semifinále 13., Martin Stráník 16.

Jak komentoval na Facebooku ČHS, "ani jeden ze závodníku nezvládl topovat všechny bouldery, ale zároveň žádný z boulderů nezůstal bez topu, což vypovídá o skvělé práci stavěčů! Adam se prošel prvními dvěma bouldery, které označil spíše za konzervativní a také silovkou ve třetím boulderu. Naopak čtvrtý boulder, který byl oříškem pro většinu závodníků nedokázal ani Adam ani Mickael rozlousknout.
Skvěle zalez také Roman s Martinem a ačkoliv ani jeden z nich do finále nepostupuje, se svým výkonem mohou být spokojeni!"


Před tím Eliška dle komentáře ČHS na Facebooku předvedla parádní výkon a ačkoliv získala "jen" dva topy a dvě zóny, zhodnotila všechny jako lezitelné. "Ze svého výkonu tak byla lehce zklamaná, o to víc, když jí jediný promarněný pokus na boulderu číslo 1, kde byla rozhodčím zastavena z důvodu špatného startu, oddělil od účasti ve finále a odsunul na 9., tedy první nepostupovou příčku. Na základě podaného protestu českým týmem však byla uznána chyba rozhodčích, kteří ji, dle pravidel, zastavili ještě před dotekem prvního chytu, tedy nelegitimně. Eliška se tak posunula na sdílené 8. místo spolu s Nizozemkou Sabinou Van Essen a v 17:30 se na ní můžeme těšit ve finále žen!"

Výsledky viz:

ženy

muži

...



Zpráva z rána:

Závod Evropského poháru v boulderu v Praze pokračuje dnes za účasti čtyř našich - Adama Ondry, Elišky Adamovské, Martina Stráníka a Romana Kučery - semifinálovými a finálovými koly, které lze sledovat na místě v areálu letňanského Jungle Sport Park nebo na Youtube.

Do semifinálových kol postoupilo 20 mužů a 20 žen. Čekají je opět čtyři bouldery s časovou dotací čtyři minuty na boulder. Osm nejlepších z každé kategorie postoupí do finále.

PROGRAM

8:30 - 11:00 Semifinále žen
11:15 - 12:15 Kvalifikace trickline
12:30 - 15:00 Semifinále mužů
15:30 - 16:30 Přednáška Marek Holeček
17:30 - 18:30 Finále žen
19:00 - 20:00 Finále trickline
20:30 - 21:30 Finále mužů
22:00 Slavnostní vyhlášení vítězů

Průběžné výsledky je možné sledovat zde:

ženy

muži

Zde lze sledovat přenosy na Youtube:

Semifinále:

ženy



muži



Finále:

ženy



muži



Předchozí zpráva z kvalifikace:

Evropský pohár v bouldru v Praze začal dnes ráno kvalifikací


Standa Holec   [úpravy] 22:00 01.05.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Velký zážitek22:00:53 01.05.2022
Tak to byla velká paráda. Gratulace a poděkování Adamovi za silný zážitek.
 jirkas

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189230)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Katana SD 8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 30 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 31 
 Ne, uniklo mi to. 
 28 
 Sleduji jen Adama. 
 23 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.