LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
45.Hodeček 10025
46.Čáň 9954
47.S 9950
Bouldry:
45.Jurečka 9100
46.Chovanová 9100
47.Šlapák 9056
Hory:
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1200154 cest
Nové přelezy:
Abre Los O 7b
Katharsis 8A
Los Cazapr 7c+/8a
Maloskalsk 7C
Too Big To 9
Maja L2 9
Maloskalsk 7C
Přeplácává 7C
Gofio Aska 7b+
Los Merend 7b

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chcete nahlédnout pod pokličku himálajské expedice?

Máte možnost! Připravujeme se na každodenní, do hloubky zpracované zpravodajství z nepálské sedmitisícovky Peak 38 v Solo Khumbu. Zprávy budeme na internet posílat přes satelitní síť. Budu ráda, když mi napíšete, co vás (jestli) zajímá, abych tomu přizpůsobila své zpravodajské snažení. Cílem horolezecko - skialpinistické expedice Peak 38 Robina Bauma je prvovýstup a prvosjezd jižní stěny dosud nezlezené sedmitisícovky Peak 38 (7591 m), ležící v Nepálu v oblasti Solo Khumbu. Oba pokusy, prvovýstup i prvosjezd, se uskuteční krátce po letním monzunu v září a říjnu 2003. Skialpinistické jádro výpravy tvoří 6 zkušených skialpinistů včetně jedné ženy, celý tým doplňují už jen dva další členové, kameraman a zpravodajka. Během expedice se budeme snažit o natočení kvalitního filmového materiálu a o každodenní posílání textových zpráv i fotografií na internet, pravděpodobně na iDnes.

Role velitele se vzhledem ke svým bohatým zkušenostem a organizačním schopnostem ujal Robin Baum (vedl úspěšné výpravy na Tarke Kang 1998 a Cho Oyu 2000), lékařem výpravy je MUDr. Libor Chrastil (lékař na Cho Oyu v roce 2000), dalšími skialpinisty výpravy jsou Vladimír Smrž (5.října 2000 sjel jako první Čech na lyžích šestou nejvyšší horu světa Cho Oyu), Alice Korbová (jedna z nejlepších českých skialpinistek), Jirka Kalousek (Horská služba Říčky) a Vladimír Prieložný (horolezec z Karlových Varů). Kameramanem výpravy je nováček ve vysokých horách Luboš Klíma, zpravodajství skialpinisté svěřili Janě Hanzlíkové.

Výprava odletí do nepálského hlavního města Káthmándú (KTM) 4.září z Frankfurtu letadlem bangladéšské letecké společnosti Biman Airlines. Kolem 10.září vypraví náklad expedičního materiálu do vesnice Jiri, odkud ho dále do základního tábora ponesou horskými kamenitými stezkami nosiči. Skialpinisté a jejich dvoučlenná mediální podpora ve stejný den v KTM nasednou do malého letadélka letícího do Lukly, odkud se vypraví aklimatizačním tempem a oklikami na několikadenní pochod do základního tábora pod jižní stěnou Peaku 38. Letenky zpět do Evropy jsou vystaveny na 29.října 2003.

Další informace najdete na adrese peak38.mountainski.cz, kde je také pár slov o samotných skialpinistech. Panoramatická fotografie našeho cílového kopce a jeho okolí je zatím k dispozici jen v sekci 'ke stažení’ jako wallpaper. Web vznikl teprve nedávno a informace nejsou ještě zdaleka úplné, do konce července by zde ale mělo být již všechno, co lze napsat předem. Expediční deník začneme psát až v okamžiku, kdy se Biman ve Frankfurtu odlepí od země. Své dotazy nebo návrhy témat, která by vás zajímala, posílejte na adresu peak38@mountainski.cz. Naše osobní adresy si bohužel později, tj. v průběhu expedice, vybírat 2 měsíce nebudeme.
Čau a držte nám pěsti,

Jana   [úpravy] 01:22 16.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Shimpansen, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (189498)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Korzo 4 Rusava
4 4 Rusava
Multikultivátor 5A Rusava
Blok Po Bloku 5B Rusava
Krásný Podzim 4 Rusava
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Zanechme hysterie | Re: WC | WC | Re: Zanechme hysterie | Re: Zanechme hysterie | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (45)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Valná hromada World Climbing bude kvůli válce v Íránu online (2)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master | La Sportiva Solution Comp | Nové skialp vázání ATK Raider 10 Demo Elan | Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1856 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2010 
 Ne, uniklo mi to. 
 1740 
 Sleduji jen Adama. 
 1799 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.