LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11000
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
Bouldry:
14.Pařík 10275
15.Chytil 10175
16.Širůčková 10156
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5851 lezců
1199615 cest
Nové přelezy:
Jedna Mozk 7C
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A
Katerina C 7c+
Škubánek 7C+ tr
Šípkový Kr 9

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
Lokal Blok - Praha 5
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází druhé číslo lidé&HORY

-pr-

Vážení čtenáři, dny máme delší, sluníčko už pěkně hřeje, a tak po sérii dvou převážně zimních číslech přichází na pulty prodejen a do vašich schránek č. 2 s „letnějším“ nádechem.

I když téma časopisu se nezabývá zrovna lezením v teplém kraji... Na čtrnácti stranách TÉMATU se budete moci detailně seznámit s masivem MONTE ROSA – s výstupy na jeho vrcholy z italské i švýcarské strany, ale i se zajímavou historií horolezectví v této oblasti. Téma je doplněno o řadu praktických informací včetně popisů túr na vložených osmi kartičkách.

ČLÁNKY A SERIÁLY:


Úspěšnou Expedici Shivling 2007 představuje na str. 50-53 jeden z účastníků, Jirka Pěnkava. Všech 7 členů expedice vystoupilo v říjnu minulého roku na vrchol nádherného "indického Matterhornu".

Jelikož skialpová sezóna ještě neskončila, zařazujeme do č. 2 článek věnovaný i této disciplíně. O tom, že Britská Kolumbie je skialpinistický ráj, vás přesvědčí článek na str. 16-18.

Spaghetti tour je název krásné ledovcové túry po nejvyšších vrcholech Stubaiských Alp, jejíž kouzlo přibližuje článek na str. 14-15.
Ohlédnutí za novinkami veletrhu ISPO čtěte na str. 60-61.

Rubrika „Osobnost“ patří Siru Chrisu Boningtonovi a jeho bohaté horolezecké kariéře. Chris Bonington bude jedním z významných hostů Smíchovského festivalu alpinismu (21.-23. 11. 2008) http://www.alpy.cz/festival-setkani.html



V rubrice „Chata“ představujeme velmi originální chatu Becherhaus stojící přímo na vrcholu třítisícovky ve Stubaiských Alpách.

V seriálu „Skalky“ vám Martin Krejsa textem a Pepe Piechowicz fotografiemi představí severomoravskou lokalitu Štramberk.

Vláďa „Chroust“ Procházka se v rubrice „Metodika“ podrobně věnuje technice jištění na stanovišti.

Osmý díl „Československých a Českých himalájských expedic“ čtenáře seznámí s expedicemi mezi létem 2006 a podzimem 2007.

Seriál „Jihoamerické vrcholy“ čtenáře pozve na úchvatný trek po horách tajuplného národního parku Nahuel Huapi v Patagonii.

Jaké to je, když člověk pozná krásu hor, těší se na vrchol, ale místo toho bojuje o svůj život kvůli výškové nemoci, prozradí velice autentický článek v rubrice „Túra, na kterou nezapomenu“.

Závěr časopisu je opět věnován testům outdoorového vybavení a novinkám na trhu.

Poslední strana informuje o novinkách pro členy OeAV, kterými jsou zejména další výhody při nákupech v partnerských obchodech, jejichž počet se v roce 2008 výrazně rozrostl. V některých z nich je možné za větší nákup získat členství OeAV zdarma. Více na
http://www.alpy.cz/oeav-alpenverein.html
.

NOVINKY:


Na stránkách lidé&HORY se od č. 2 budete setkávat s unikátním seriálem Praha a alpinismus, který popisuje historické počátky organizovaného alpinismu, jejichž kořeny sahají do Prahy.

Náš dlouholetý spolupracovník Jiří Novák přichází s pokračováním oblíbené série „Vybrané výstupy“. V jeho prvním díle v ročníku 2008 vás pozve na stěny v pohoří Rätikon.

V č. 2 odstartuje soutěž Kdo se vyzná, ten pozná..., ve které čtenáři poznávají vrcholy nebo pohoří.

Pěkné jaro a příjemné počtení přeje za celou redakci
                        Daniel Polman



Vyšlo původně na Lezci 9. 4. 2008

Daniel Polman   [úpravy] 18:09 16.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kokotina17:31:49 14.04.2008
samý pičózní články! kurva piča mrdat cecky! časák pro turistický ťáponohy neserte na lezce!
ten, kdo rozpoutá diskuziodpovědět 
 Re: kokotina18:22:31 14.04.2008
Vidim spravne na ty fotce feratu?! Jdu rezat! A vubec, co to ti hnupy delaji, slanuji? Hromosvod zreznul a feratisti maj asi nadelano.
Ten, kdo rozdmycha vasne...odpovědět 
  Re: kokotina16:13:13 18.04.2008
Já jsem v jedenácti letech ještě tolik srostých slov snad ani neznal ... Tvoje příspěvky vypovídají o jediném a kvalita časopisu to asi nebude ;-) Mám lezce za normální lidi, tak nedělej ostudu!
Borsaodpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189387)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vpravo Za Hranou 5C Vysoký Vrch
Kampusíček 6C+ Děčínský Sněžník
Gatoplasma 7a Chulilla
Iván El Talismán 7a Chulilla
The Scorpion King Variante 8b Eremo
Nově komentované:
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice
Nagual 7B NÖ
Due Piccoli Pilastri 6 San Paolo
Www.trentinoclimb 5b Lago Di Lamar

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Berušky foto dne | Jak je to s pamětníky | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (27)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1718 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1842 
 Ne, uniklo mi to. 
 1584 
 Sleduji jen Adama. 
 1652 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.