LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
37.Novotná 10168
38.??? 10166
39.Fajkoš 10157
Bouldry:
37.Jeliga 9203
38.Zímová 9203
39.Chovanová 9200
Hory:
27.Halašta 2307
28.Kulajta 2304
29.Rojko 2298

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197323 cest
Nové přelezy:
La Bandida 8a
Guilty Of 8A+
Férový Hrá 8B
Dominátor 7C+
Hariquita 8B
Super Furr 7b
La Quebran 7c+
Penurias 8a
Chameleon 9+/10-
Filek 10

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Boulderbar Flamendr - Kadaň
DDM Domino - Hronov

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Starej dobrej pytlík...

Teď jsem si vzpomněl.  Když jsem začínal lézt, moje první věc kterou jsem měl, vlastně jsem ji dostal od staršího bratra, byl pytlík.

Teď jsem si vzpomněl.  Když jsem začínal lézt, moje první věc kterou jsem měl, vlastně jsem ji dostal od staršího bratra, byl pytlík. Nejdřív jsem tedy od něj dostal, spíše zdědil, lezečky-kopačky, ale ten pytlík…byl fakt skvělej. Nebyl příliš velkej a ani moc malej, byl prostě akorát.
Bylo horké léto a na džíny pořádné vedro. Bezejmenný lezec se nudil u okna a přemýšlel, co s víkendem. Všichni odjeli a někam si pořádně zalezli, vlastně někde si pořádně zalezli, ale on měl takový nevyjasněný pocit, že právě dnešek je něčím výjimečný a důležitý. V ruce žmoulal staré ošoupané džíny a najednou ho to napadlo. Najednou věděl, proč byl ten dnešek tak tajůplný a proč ho pořád něco rozptylovalo. Vždyť přece když vezme nůžky a ustřihne nohavice, tak bude mít skvělé kraťasy na lezení (džínovina zrovna letěla). Nikterak se tedy nezdržoval a hned také učinil to, co ho tak skvěle napadlo.  No prostě nádhera, udiveně si prohlížel svůj výtvor a aniž by chtěl, svými konečky věčně odřených a oděrkami posetých prstů třepil nepříliš rovný střih. Kraťasy dostávaly nový a dosud nepoznaný rozměr. Hned si je oblékl. V zrcadle vypadaly fakt dobře a co teprve na skále, všichni budou určitě v transu. Najednou se ale jeho skalami vytrénované oko zastavilo na odstřiženém zbytku a teď už mu bylo všechno jasné. Kraťasy to byl jen malý střípek z jeho geniálního nápadu. Hned si vzal režnou nit, jehlu, a sám se ani nestačil divit, jak mu to odsejpá od ruky. Vždyť,… to je… přece… pytlík, můj první vlastnoručně dělanej maglajzpytlík. Někudy zadem, sám moc dobře ani nevěděl kudy provlékl svítivě zelenou tkaničku, kterou právě vytáhl z boty, která se povalovala na polici v botníku, a už už si ho přivazoval kolem pasu. Byl to skvělej pocit, nový kraťasy a teď ještě maglajzpytlík, no pro dnešek toho bylo na něj až moc. Samou radostí se mu úplně zatočila hlava a svalil se jako čuník na koberec. Jenže bohužel tak nešťastně, že si chudáček rozsekl hlavu o nějaký roh skříně a byl z toho těžký otřes mozku. Strávil měsíc v nemocnici a další měsíc byl v rekonvalescenci. Léto skončilo a přišel tuhý podzim a pak zima a pak jaro a pak, pak si koupil v jednom obchodě opravdovej značkovej maglajpytlík. A co se stalo s tím starým ? Ten mám přece já…

(Později mi ale k narozeninám koupil také ten opravdovej a značkovej pro tvrdý lezce.)

Ležec   [úpravy] 16:51 30.11.2001Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 
Máš výborný sloh.Fakt dobrý.Pokračuj...
Zapsal: Pepíno, 11:09:53 13.12.2001
 
dobrej závěr:)
Zapsal: , 19:40:01 27.11.2010
 TpqoumdNePlyyIXGo
1rHPdY Fantastic blog post.Thanks Again.
Zapsal: koCaRmPAbB, 14:17:19 20.12.2013
 pdrWYynKe
lZTRfw I value the article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: wyueCLFA, 04:52:54 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (189254)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Out Of The Hole 7A Ostaš
Guilty Of The Makita 8A+ Bolešiny
Tecla 7a+ Jaén
Švindl 7B Bolešiny
Siamesas 7b+ Mula
Nově komentované:
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla

 Nově v diskusi:
Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek |

 Nové komentáře:
Re: Bezpecnost | Re: DVD | Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (25)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi | Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 95 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 120 
 Ne, uniklo mi to. 
 112 
 Sleduji jen Adama. 
 107 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.