LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7240

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1196950 cest
Nové přelezy:
Cantalobos 7b
Las Carcam 7a+
Primerisim 7c
Plaquistad 8a
Primerisim 7c
Gofio Aska 7b+
Ange De L´ 9
Olympos Ga 10
Kara Elmas 9+/10-
Metallica 9+/10-

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Eliass - Ostrava

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

CAO News 04/2007

CAO News 04/2007 tentokráte celkem stručně informuje o dění kolem lezení.




CAO News 03/2007 ke stažení zde na Lezci.cz:
(dokument formátu pdf, velikost cca 1,1 Mb).

 CAO News 04/2007 - cao_download


Domovská stránka CAO: cao-news.webpark.cz




Lezec.cz   [úpravy] 06:00 04.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Verdonek07:06:07 04.05.2007
Podle popisu to vypadá na pěkné lehčí lezení. Mám tomu rozumět tak, že slaním na nějakou polici a pak lezu nahoru? Je na té polici nějaké jištění, abych v případě pádu sebou nevzal i parťáka??
A jinak dík za takovéhle odjištěné cesty!
honzaodpovědět 
 Re: Verdonek08:07:09 04.05.2007
Ano je to police spíše větší jsou tam normálně břízky a je tam i nýt na jištění.Na polici se dá dojít i odejít.Jinak teď se dodělávají další cesty v 7 a 8 stupni písek sasko kousek od Belvedéru délka 35-40 m 9-10 bhk.bude uveřejněno v příštím Cau.Te´d jedu do Francie tak není čas nafotit.
David Peterka
odpovědět 
  Re: Verdonek08:17:46 04.05.2007
Díky těším se.
honzaodpovědět 
  Re: Verdonek10:50:46 04.05.2007
Je to chvalihodna cinnost, ale jen aby to nepritahlo do labaku dalsi chytraky co to polezou, ale budou mit plnou hubu kecu o pravidlech na IX a tezsich cestach
jiraodpovědět 

 skialp11:00:07 04.05.2007
Pro uplneho laika velmi hezky clanek o skialpinismu. Dekuji.
jx zeroodpovědět 
 Re: skialp11:06:29 04.05.2007
Článek není jen pro pro úplného laika...:-) Ale je napsán velice pěkně a lidsky...v dnešní době u toho "adrenalinového" sportu věc nevídaná...s chutí jsem si ho přečetl...
DavidKodpovědět 
  Re: skialp09:12:08 07.05.2007
Ten článek je fakt parádní.
A ještě mě zaujal šleh Tomáše Snížka :)
Ona je to totiž pravda - podle přísného výkladu si opravdu může lezec ruce usušit jedíně do hadru (kalhot). Hodně rozšířené sušení ruk v jemném písku nebo prachu někde v díře nebo pod skalou je jednoznačně PORUŠENÍ současných pravidel.
To jsme to dopracovali - jsem zvědavej, jestli to budou klasici dodržovat, hlavně ti, co nejvíce halasili :)))
A disciplinární komise trestat!!
ivoodpovědět 
   Mg je proti tomu cajicek10:06:03 07.05.2007
Zakaz vsech mineralnich latek tak,jak to je v pravidlech je spravny,protoze chyty opatlane smesi potu a prachu jsou stokrat horsi,nezli mg. Je dobre, ze je to zakazane!!!
odpovědět 

 K nehode s gri-gri13:57:18 06.05.2007
Nahodne chytenie lana veduceho k lezcovi je jedno z nebezpeci gri-gri. Automaticke blokovanie zacne ucinkovat az pri urcitej rychlosti (alebo zrychleni) padu, takze ak mimovolne rukou brzdis lano pred vstupom do gri-gri tak nemusi dojst k zablokovaniu. Proste rychlost lana bude prilis mala aby sa istitko zablokovalo, lezec dopadne relativne dobre (lebo bol pad brzdeny rukou) a istic si spali ruku. V tomto pripade reflex funguje proti cloveku.
O gri-gri a bezpecnosti: http://www.tradgirl.com/climbing_faq/safety_2.htm#grigri (na tento pripad hlavne odsek Belayer holds non-brake side of rope too hard)
michalodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Acidita, 6a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189211)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Apolonio 7b+ Túron
Los Malos También Lloran 7a+ Túron
Quasimodo 6c Túron
Nube Rosa 6c+ Pinares De San Antón
Niño Sable 6c Pinares De San Antón
Nově komentované:
Magic Woman 6b San Vito Lo Capo
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico

 Nově v diskusi:
Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Pohoda | Re: Pohoda | Re: analyza analyzy | Re: Spřavce | Re: samozřejmě že zakládá | Re: analyza analyzy | Re: Trestní odpovědnost | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (160)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (31)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (3)
SP v ledolezení Jižní Korea: Aneta Loužecká stříbrná v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
freeride boty Dynafit Tigard 130 | Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3824 
 Někdy ano 
 4418 
 Ne nepoužívám 
 4153 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.