LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
15.Šofránko 10981
16.Novák 10881
17.Svoboda 10790
Bouldry:
15.Chytil 10175
16.Širůčková 10156
17.Majdloch 10000
Hory:
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199979 cest
Nové přelezy:
SHARMUJ LO 7C
Francouzsk XIa
Krakonoš 7c+
Kataplof 7c+
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-

Stěny
Boulder club Kotelna Brno - Brno
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Hřensko
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP 2017 bouldering Vail, USA bude bez Martina Stráníka

mini rozhovor

O víkendu je na programu další kolo SP v boulderingu, a to ve Vailu v USA. Na startovce není nikdo z ČR ani náš top bouldrista Martin Stráník. Martin se po neúspěších v Asii, kde se mu nedařilo v kolmáčích, soustředí na trénink nového stylu a na srpnové mistrovství Evropy.

"Původně jsem měl světový pohár ve Vailu v plánu, ale na dosavadních závodech se nedařilo dle očekávání, a tak Vail vynechávám," napsal nám Martin v odpovědi na dotaz ohledně závodních plánů. "Tento rok se zase styl boulderů trochu posunul, často se rozhoduje v technických a kolmých problémech, přičemž silové bouldery jsou spíše lehké a povinností je vylézt na OS. Já jsem silově založený a dříve jsem právě těžil hodně z toho, že silové bouldery byly rozhodující, a tam jsem se mohl měřit s nejlepšími, což v technických boulderech rozhodně nemůžu. A proto se momentálně zaměřuju na rozvíjení pohybového aparátu s fyzioterapeuty v Praze, do tréninku jsem přidal i spoustu lezení v kolmém a s klukama z repre máme v plánu tréninky speciálně zaměřené na ladění technických boulderů, protože na komerční stěně se bouldery svěťákového stylu trénovat nedají, a celkově přípravu směřovat na srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. Teď tedy cítím, že je potřeba trénovat a pokusit se aspoň trochu adaptovat na nový styl boulderů než cestovat do Vailu."

Nyní pobýváš v Praze?

"Ne, stále v Hradci Králové, ale dojíždím do Prahy, někdy do Brna, ale tam je cesta zdlouhavá."

Mistrovství Evropy v Mnichově bude současně se světovým pohárem. Jak to tam má probíhat?

"Mnichov bude klasický světový pohár a v jeho rámci se vyhlásí i výsledek mistrovství Evropy, jelikož se pravděpodobně nenašel kandidát na pořádání ME."

Nebude pak těžší se dostat do finále, než by by bylo při normálním mistrovství Evropy?

"Rozhodně bude, nepoleze se speciálně finále sestavené jen z Evropanů, ale klasicky ze všech účastníků světového poháru, což je při letošním rozložení sil mezi závodníky pro Evropany těžká meta.

Ok. Díky moc za mini interview!

Teď o víkendu Martin strávil den bouldrováním ve Sloupu a odpoledne vyhrál závod Boulder Open Air v Brně před Štěpánem Stráníkem a Rishatem Khaibulinem. (Čekáme na slíbenou reportáž ze závodu, měli bychom ji na Lezci mít zítra):



Foto z bouldrovky v Japonsku po závodech v Asii:



Martin na fotce v kolmáči na letošním prvním závodě SP ve Švýcarsku, kde postoupil do semifinále a celkově skončil 17.:


sth   [úpravy] 13:43 05.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uznání Martinovi14:58:51 05.06.2017
Jo, za mě velké uznání za přístup. Konečně se někdo v repre zachoval jako chlap a dovedl upřímě a otevřeně popsat situaci a zachovat se podle toho. Držím palce s přípravou a ať vyjdou závody další.
odpovědět 

 Paráda!!18:15:03 05.06.2017
Nic víc než paráda! Držím palce a těším se co přijde!
odpovědět 

 Foto dne:
Sektor Globo Gym v Posázaví
Rituál soukromé reflexe, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189479)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Colector De Dolor 6b Cuenca
Mar Adentro 6a+ Cuenca
Mojo Verde 6c Cuenca
Uchi 7a Cuenca
El Lado Soleado 6b+ Cuenca
Nově komentované:
Gruyere B 6b+ Cuenca
Kataplof 7c+ Chulilla
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Co tady pořád plácáš za historické nesmysly? | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: Měřit stejným dílem | Re: čecháčství | Re: čecháčství | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (38)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1801 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1944 
 Ne, uniklo mi to. 
 1685 
 Sleduji jen Adama. 
 1750 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.