LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
11.H2 11116
12.Klapal 11100
13.Churavý 11068
Bouldry:
11.Kopecký 10525
12.Popovský 10400
13.Kučera 10328
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5852 lezců
1199760 cest
Nové přelezy:
Ella Laraň 7b
Přepište D 7C
Kolébka Ži 8A
Chilli 9
Jedna Mozk 7C
Loli-X 10-
Zephyr 7c
Ukřižování 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Unknown 8A

Stěny
Studénka - Studénka
BoulderClub Brno - Brno
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Praha 7
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Historicky první Slovenka na vrcholu Everestu

Historicky první Slovenka stanula na vrcholu Everestu. Slovenská horolezkyně Lucia Janičová v neděli 12. května vystoupila na Everest z nepálské strany jižní trasou s podporou kyslíku. Informují o tom slovenská i další média a na sociálních sítích.


Standa Holec   [úpravy] 15:32 15.05.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 horochodci 10:38:52 16.05.2024
to je jak sesternica tej vasej kolouchovej ne?
emodpovědět 
 Re: horochodci 14:05:31 16.05.2024
ano, vypadá to tak. ale na druhou stranu, byl bych tolerantní, není taková/ý první ani poslední
josefodpovědět 
 Re: horochodci 11:17:50 17.05.2024
A tak kyslík není nic proti ničemu, jde čistě o to, jak se ten výstup s ním prezentuje.
MModpovědět 

 Lenka Poláčková18:58:14 16.05.2024
"V najbližších dňoch môže pribudnúť v skupine Slovákov na Evereste ďalšie meno. V základnom tábore sa pripravovala na vrcholový útok Lenka Poláčková,....
Jej plán je však oveľa ambicióznejší. Chce sa pokúsiť o výstup bez kyslíka. To by bol výnimočný úspech.
V rámci aklimatizácie už bola vo výške 7900 metrov, kde prenocovala. AK by vystupovala aj s kyslíkovými fľašami, mohla pokračovať ďalej. V tejto výške prespala a vrátila sa do základného tábora.

Pri týchto výstupoch je však oveľa dôležitejšie dobré počasie a Poláčková čaká na okno, kedy sa o výstup pokúsi. "

https://sportnet.sme.sk/spravy/ prva-slovenka-na-evereste-lucia-janicova-slovaci-mt-everest/
odpovědět 

 Pochybný úspěch17:04:48 25.05.2024
Co je na takovém výkonu úctyhodného? Na Everstu bylo údajně přes 12000 (ano dvanáct tisíc) lidí. Vezmu-li ještě v potaz použití kyslíku a celou řadu portýrů a šerpů, kteří jí nahoru vynosili kde co, tak bych se nezdráhal prohlásit, že polský turista po dvou flaškách borovičky má na Sněžce daleko větší dřinu.

Na druhou stranu ale musím ocenit tahání sponzorských peněz přes titul "první slovenka", člověkem který žije takřka půlku života v Anglii.
Chudák Lenka, která si to celé oddřela bez kyslíku, akorát o týden později, nikdy nedosáhne věhlasného "býti první slovenkou na..."
ntodpovědět 

 Foto dne:
Sektor: Lorito
Crosstown traffic, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189444)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Els Calés Seràn Sempre No 7a+ Grau Dels Matxos
Las Gotas De Dios 6c Grau Dels Matxos
Batzac 6b Grau Dels Matxos
Suara 6c Grau Dels Matxos
Pralinka 7C Bolešiny
Nově komentované:
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Cloud Nine 7B Jižní Stěna Soutěsky Džbán
Zephyr 7c Poets
Dírka 7A+ Maloměřice
Nad Odpadky 7C Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Měřit stejným dílem | Re: Zanechme hysterie | Re: zrele na psychiatriu | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (31)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Matrace | Zapomenuté smyčky | Parťák na skialpy | Průvodce Pravý břeh | sedák - Rock Empire Nox vel. L | Goretexová bunda | Lezecké cepíny-Singing rock | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp | Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | lezení venku27.2.-2.3. |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1744 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1870 
 Ne, uniklo mi to. 
 1612 
 Sleduji jen Adama. 
 1673 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.