LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
31.Sejbal 10331
32.Chejn 10324
33.Schockherr 10300
Bouldry:
31.Šťastný 9600
32.Bulička 9550
33.Svoboda 9478
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194889 cest
Nové přelezy:
Naytiri 8a
The Rabbit 8A
Aumax 7C
Game Of Th 7b
Komilator 8A
Miauu 9
Crosta P&# 7c
Avance Can 7c
First Klaa 9
Tirali Val 8a+

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Rock Point Vaňkovka - Brno
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První ruská cesta na Trango Tower

V srpnu vylezla ruská expedice novou  cestu No Fear (6b+, A3, 1120m) na vrchol Nameless Tower (nebo také Trango Tower) v pakistánském Karakoramu.

Viktor Volodin (vedoucí expedice), Dmitrij Golovčenko, Sergej Nilov a Alexander Jurkin prostoupili 1120 metrů dlouhou SZ stěnu  Trango Tower za deset dní. Jejich nový směr vede převážně v převislém a koutovém terénu.  Při prvovýstupu vybudovali tři kempy a k postupu používali fixní lana. Na vrchol vylezli dne 12. srpna.  Poté  slanili do C3, kde strávili noc a další den sestoupili do základního tábora.
Trango Tower 6.251 m se nachází na severu Pákistánu v oblasti ledovce Baltoro. Nová cesta na Trango Tower nebyla pro ruskou expedici zdaleka jediný úspěch. Druhá skupina vylezla obtížnou slovinskou cestu v západní stěně.


Trengo Tower,No Fear (6b+, A3, 1120m)

foto by Viktor Volodin



Na Trango Tower (6,239 m) vystoupili jako první v roce 1976 Briti  Joe Brown, Mo Anthoine, Martin Boysen a Malcolm Howells. Mo Anthoine a Martin Boysen dolezli na vrchol dne 8. července, zatímco Joe Brown a Malcolm Howells na vrchol vylezli kvůli špatnému počasí až další den. Tato britská cesta, kterou vylezli z 80% volně,  byla ohodnocena obtížností  5.10 A2, 1100m a jednalo se tehdy o nejtěžší skalní výstup v tak vysoké nadmořské výšce. Jedna z nejznámějších cest na tento vrchol je Eternal Flame od Kurta Alberta, Wolfganga Güllicha, Milana Sykory a Christophera Stieglera z roku 1989. První RP přelez si připsali bratři Huberové v roce 2009.



Planetmountain.com

Simona    [úpravy] 08:37 20.09.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 transkripce10:30:03 20.09.2011
Viktor Volodin (vedoucí expedice), Dmitrij Golovčenko, Sergej Nilov a Alexandr Jurkin 

Sorry, to jsem musel. Ruština zná i CH i Y, takže tu byla napsaná úplně jiná jména.

Zpráva na planetmountain převzata z: http://mountain.ru/article/article_display1.php?article_id=5280
odpovědět 

 souvisejici clanky12:01:47 20.09.2011
Mezi hromadou souvisejicich odkazu na konci clanku postradam prvovystup Doda a Gaba:

http://www.lezec.cz/clanky.php?key=3256

Hodi se to sem mnohem vic nez clanky o Everstu.
jx zeroodpovědět 
 Re: souvisejici clanky13:55:36 20.09.2011
Díky moc za další tip, občas něco uteče, i když se snažíme někeré osobnosti, pohoří,... seskupovat a hledat i starší nezařazené věci.
Vím o tom, že zrovna tenhle případ není njetrefnější:( zkusím z nynější kategorie některé články vybrat a dát je zvlášť;)
 martanodpovědět 
  Re: souvisejici clanky18:35:07 20.09.2011
Napadlo me, ze to takhle nejak mate udelane.

Mohla by pro vas byt inspiraci wikipedie. Kazdy clanek muze patrit do vice kategorii; i kategorie muze patrit do vice kategorii. Kdyz se to prezene, tak to je docela blazinec, ale jinak to je docela sikovne.
jx zeroodpovědět 

 REV10:50:07 21.09.2011
good!!!!!
revoltodpovědět 

 hrdinovia12:32:51 21.09.2011
ktovie, ci tam ako maju vzdy zvykom, nechali vsetok bordel... ruski hrdinovia dobyli pakistansku pevnost, sudruhovia!
Ferkoodpovědět 
 Re: hrdinovia06:09:58 22.09.2011
Nemáš být náhodou na Climb.sk?;-)
Willhemodpovědět 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188952)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Panemmerd L1+L2 7c+ Palinuro
Donna Livia 6a+ Palinuro
Panemmerd Variante 6c Palinuro
The Rabbit Sit 8A Chironico
N/N 7a+ Geyikbayiri
Nově komentované:
Skrč Se V Rytme 7A+ Josemit Bouldery
Dumlupinar 7- Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare
Alogaki Ext. 7c Leonidio
Arabesk 8 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1725 
 Někdy ano 
 1833 
 Ne nepoužívám 
 1805 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.