LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197411 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
Peris Hilt 7b
Santé Suri 7b
Libertad 7b+
Ramera 7b+
Amor Y Odi 8a
Amor Y Odi 7c+
Aromas Del 7b+
La Casica 8a
Ramallar 8a

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stromolezecký workshop 2015

Zpět na stromy :)

pozvánkaStromolezecký workshop je určen všem zájemcům o arboristiku, lezcům, i nelezcům, hasičům, dobrovolným hasičům, záchranářům, ale i laikům, které skuteční stromolezci profesionálové seznámí se základními stromolezeckými postupy.

Kromě základních témat, jako je stromolezecké vybavení a jeho kontrola, nebo zhodnocení stromu, se můžete těšit na ukázky nahazování stromu a instalace výstupového lana do koruny, dále na ukázky výstupových technik a práce v koruně stromu a v neposlední řadě správné provedení řezu stromu.

Vstup na workshop, který se bude konat v sobotu 24.10.2015 v zámeckém parku městyse Červené Pečky, je zdarma a pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení. Kapacita workshopu je omezená, proto se prosím registrujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Program workshopu:
8:30 – 9:00  Příjezd, parkování a registrace na workshop
9:00 – 9:15  Zahájení workshopu
9:15 – 9:45  Seznámení se s používaným vybavením stromolezce, zároveň kontrola vybavení před prací
9:45 – 10:00  Kontrola a zhodnocení stromu
10:00 – 10:15  Přestávka
10:15 – 11:45  Nahazování, instalace lana do koruny a ukázky výstupových technik
11:45 – 12:00  Diskuse
12:00 – 13:00  Pauza na oběd
13:00 – 15:00  Ukázka stromolezení, práce v koruně stromu, bude proveden reálný řez, diskuse
16:00  Ukončení workshopu

Časový harmonogram programu se však z organizačních či technických důvodů může měnit, proto určitě sledujte naše stránky Worksafety.cz
nebo facebook. Týden před konáním akce budeme rozesílat email s přesnou adresou, mapkou a jinými instrukcemi, kde najdete všechny potřebné informace. Tak držme palce, aby nám počasí přálo!

V rámci workshopu budou probíhat také Worksafety závody ve výstupu po laně libovolnou výstupovou technikou do výšky 15 m. Podmínky k účasti jsou následující:

- předem se zaregistrovat na e-mail katerina.hala@worksafety.cz s kontaktními informacemi a vybraným typem výstupové techniky (např. footlock, SRT, kombinace výstupových blokantů);
- spolu s přihlášením poslat foto svého vybavení, na kterém bude závodník lézt (jednu takovou fotku vybavení vidíte v galerii níže). Vybavení musí být v souladu s platnými normami a následně musí být použito pouze dle návodu k použití (na místě bude překontrolováno).

Harmonogram závodů:

8:30 – 10:00  Nutná registrace závodníků na místě
10:00  Seznámení s pravidly závodů a zveřejnění harmonogramu závodu (časový plán závodníků)
10:30 – 15:00  Závody
15:15 – 15:45  Finále – výstup 4 nejlepších lezců
16:00  Vyhlášení výsledků spolu s ukončením workshopu

Čtyři závodníci s nejlepším časem se utkají o stupně vítězů a můžou se těšit na výhry:
Postroj Singing Rock Timber, lano Beal Access 11mm UniCoreAcces - 60m, nahazovací set Arbpro: lanko, 2 sáčky, Wosa vak 30l a 17l.






Máme ještě volná místa, proto neváhejte a přihlaste do závodu! Nejde o to vyhrát, i když to je krásné, ale zúčastnit se! ;-)


Petr Ledvina   [úpravy] 11:48 13.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Nos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189216)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dünner Schauder 5+ Val Badia
Santé Suriana 7b Todra Gorge
Amor Y Odio L1+L2 8a Mula
Amor Y Odio L1 7c+ Mula
Edlingette 6c+ Les Lames
Nově komentované:
Peris Hilton 7b Chulilla
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | 67 | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (180)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Hurricane vel. 45 | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | MSR whisperlite | La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 131 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 162 
 Ne, uniklo mi to. 
 162 
 Sleduji jen Adama. 
 149 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.