LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
26.Lebloch 10528
27.Trojan 10490
28.Adamovska 10434
Bouldry:
26.Ďurech 9759
27.Stribrny 9684
28.Horáček 9578
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197120 cest
Nové přelezy:
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+
Plytka SD 7C/7C+
Katana SD 8A+
Meister 8B
Obłykampus 7C
Wściekła K 8A+

Stěny
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Oblast Butovské vyhlídky po včerejší smrtelné nehodě uzavřena

"Po ohledání v oblasti po včerejší nehodě, jsme se rozhodli celou oblast prozatím uzavřít," informoval nás dnes předseda Oblastní vrcholové komise ČHS – Západní Čechy Petr Janata v reakci na včerejší smrtelný úraz horolezce, kterému se při dolézání na vrchol jedné z cest v oblasti Butovské vyhlídky u Stříbra vylomil kámen a při pádu se zabil.

Obdobných rizikově vypadajících bloků, je tam na první pohled vícero, dodal předseda OVK. V databázi skal ČHS to je již zanesené, a následně jsme to doplnili i k průvodci zde na Lezci.

Podle informace Petra Jandíka německý prvolezec se při dolézání cesty chytil nestabilního skalního bloku, který mu spadl do klína a srazil ho. Jeho jistič selhal, byl vytažen k prvnímu borháku a poté, co si spálil ruce, lano pravděpodobně pustil, píše Petr na svém webu Horyinfo.cz.

O nehodě jsme psali ráno zde:

Na Butovských vyhlídkách u Plzně se zabil horolezec


Butovské vyhlídky - ilustrační foto Lezec.cz


Standa Holec   [úpravy] 19:27 04.06.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Cesta15:19:03 05.06.2021
Ví někdo o jakou šlo cestu?
 ts
 Re: Cesta15:44:22 05.06.2021
Prehradni skala. Vypada to na Cesta slecny Vopenkove nebo Stara cesta. Ta cesta,co vede po hrane a nahore se dostava k pravemu poslednimu borhaku.
 Sybep
 Re: Cesta20:58:23 04.05.2025
Řekl bych, že šlo o cestu Kavárenská. Nahoře chybí štand, místo něho tam je ještě patrný "kráter" po vylomeném kameni. Ten kámen i se slaňákem je vidět u hladiny vody pod skalou. Jinak ta oblast stojí za návštěvu, hlavně sektory Levá vyhlídka a Butovská vyhlídka jsou nádherné.
 Sven

 Foto dne:
Falesia Dimenticata
A.L.M.F 12-2-89, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189229)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Katana SD 8A+ Rudawy
Plytka SD 7C/7C+ Jelenia Gora
Nově komentované:
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula
Kmín Tam 6C Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Foto dne | Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: Za peníze cokoliv | Za peníze cokoliv | žebřík | Re: Nejištěné sólo 😁 | Re: Nejištěné sólo 😁 | Nejištěné sólo 😁 |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (162)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk | Spolulezkyně | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 23 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 25 
 Ne, uniklo mi to. 
 20 
 Sleduji jen Adama. 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.