LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
8.Stráník 11302
9. 11269
10.Danda 11186
Bouldry:
8.Jungling 10600
9.Kopecký 10600
10.Mokroluský 10550
Hory:
25.Tomasu 2354
26. 2332
27.Halašta 2307

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197072 cest
Nové přelezy:
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+
Plytka SD 7C/7C+
Katana SD 8A+
Meister 8B
Obłykampus 7C
Wściekła K 8A+
Luna Mengu 7b
Bílý Rys 9
Zloty Dagg 7C+/8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh otáčejí v 7300 m zpět dolů

Mára Holeček a Radek Groh vzdali pokus o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram. Otočili se v 7300 m zpět dolů, výše byly podmínky "katastrofální", jen sypký sníh bez možnosti jištění a drobivá skála, jak uvedli před chvílí na sítích. Nyní se snaží sestoupit, a rádi by to stihli do úterý, kdy se má zhoršit počasí.

"Nezbylo než otočit. Dolezená hranice 7300 m a víc už ani ždíbek. Vše výš, bylo již nad naše dovednosti. Podmínky, které se nabídly za západní hranou se dají označit jako katastrofální. Sníh se mávnutím proutku, s přelezem ze severní strany, na východní, stal nedržícím moučkovým cukrem. Sypká, vysušená bílá hmota, která drží ve žlabu a na skále, jen ze záhadného důvodu. Jakmile se ho dotknete, tak ve velkých koláčích padá přes 2 tisíce metrů dolů,  na ledovec. Dali jsme pokus proškrábat se o dalších pár desítek metrů zářezem, pokračujícím k vrcholovému hřebenu, který jsme již viděli. Šlo to úplně na levačku. Žádný led, firn, ani jištění, jen drobivá skála, nedržící sněhové cosi a hrůza v očích. Když jsme si dopočítali naše šance, tak vyšlo jediné, tohle je mimo náš dosah. Jsme zklamaný,smutný, však realita je vždy nesmlouvavě tvrdá. Teď nastává hrůzný sestup tři kiláky, kde bude spousta slanění a desetitisíce kroků nad propastí. Přitom ani jeden z nich nesmí být špatný...Snad to stihneme do úterka, kdy má přijít delší perioda špatného počasí. Maara a Ráďa"



Předchozí zprávy:

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh: zbývá nám necelých 800 m

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum


Standa Holec   [úpravy] 10:06 15.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Falesia Dimenticata
A.L.M.F 12-2-89, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189227)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Katana SD 8A+ Rudawy
Plytka SD 7C/7C+ Jelenia Gora
Meister 8B Hohnstain
Boulder Problem 2 7A Jelenia Gora
Nově komentované:
Kmín Tam 6C Panský Les
La Esperanza De Volver 7a+ Chulilla
Magic Woman 6b San Vito Lo Capo
Cuerpo Jodio 7a+ Túron
Levá Cesta V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Foto dne | Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
žebřík | Re: Nejištěné sólo 😁 | Re: Nejištěné sólo 😁 | Nejištěné sólo 😁 | pravda kterou zde diskutující selektivně nekomentují | Re: De iure | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: analyza analyzy | Re: Pohoda |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (162)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (4)

 Nově v inzerci:
Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk | Spolulezkyně | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 | Scarpa Mojito Hike GTX WMN | Grade VII Down Parka | Statická a dynamická lana | Lano Tendon | Lyže a boty |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 11 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 9 
 Ne, uniklo mi to. 
 7 
 Sleduji jen Adama. 
 7 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.