LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11068
14.Bulička 11053
15.Šofránko 10981
Bouldry:
13.Chytil 10425
14.Kučera 10328
15.Pařík 10325
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197143 cest
Nové přelezy:
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Secret Spot Bouldering 2023 report

Pohybují se mezi námi různí podivíni, kteří tráví volný čas hledáním v mapách a blouděním v lesích, aby našli Secret Spot – dosud nepoznané místo nabízející kamenné hřiště s hádankami v podobě boulderových problémů. My patříme mezi tyto „hledače pokladů“ a rozhodli jsme se s vámi o tyto skryté oblasti podělit.

O víkendu proběhnulo odkrytí jednoho Secret Spotu ve formě boulderového setkání v přírodě, kterého se zúčastnilo 160 závodníků v 5 kategoriích (muži A,B/ženy A,B/děti). Tato oblast se nazývá Les Království a tvoří ji cca 2 km dlouhý pás tvrdého pískovce, tvořící skalky a balvany v lese nad obcí Debrné.

I přes poměrně tvrdou klasifikaci se povedly skvělé výkony, které korunovali medailovým umístěním:
    • Muži A (Lukáš Skála, Štěpán Pochman, Martin Spilka)
    • Ženy A (Anča Šebestíková, Veronika Scheuerová, Šárka Patermmanová)
    • Muži B (Luke Janka, Šebestián Absolón, Jan Koska)
    • Ženy B (Karin Slunečková, Kateřina Jarotková, Linda Gotschamerová)
    • Děti (Viktor Spilka, Filip Spilka, Dominika Militka)
Titul Mistr Highball získal Tomáš Pohorský a Kateřina Zímová. Nejvíce boulderů vylezl Tomáš Pohorský a Linda Gotschamerová. Nejvíc ceněný titul Mr.Dance získali na afterpárty  v malebném prostředí Štěrbovy Vily u Vodní nádrže Lesní Království - Magnus a Džanglí 😊

I v neděli jsme narazili na tuláky, kteří se rozhodli podepsat svým skalním rukopisem do této rozsáhlé oblasti, a my ceníme například přelezení projektu vedle Faunova Labyrintu od Káti Zímové – Ofélie 7B. V případě, že byste i vy rádi poznali tuto novou oblast mrkněte na www.pruvodce.javaanes.cz a zde také můžete hlásit prvovýstupy.

Poděkování patří všem zúčastněným a také sponzorům, kteří měli chuť se podílet na podpoře této vytříbené lezecké kratochvíle a společenského setkání, při kterém se potkávaly pískovcové legendy i mladí začínající boulderisti, a nabídnout jim zajímavou motivaci v podobě špičkového oblečení a vybavení na bouldering.

A co chystáme příště? Rádi bychom na podzim uspořádali Secret Spot Bouldering for Kids– boulderové závody zaměřené hlavně pro děti na přírodních kamenech nedaleko labského údolí a příští rok druhý ročník standardního závodu.

Fajn den přeje Jan „Čaj“ Šálek a Jan „Magnus“ Novák



































Čaj   [úpravy] 09:32 18.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 průvodce12:41:27 18.05.2023
Ahoj Čaju!
Super počin, jen tak (stále) dál! ;)
A co se týče průvodce, s Jávou je ten problém, že negeneruje PDF s fotkami, tzn. dostaneš pouze seznam boulderů bez nákresů...
tah-sha-tungaodpovědět 
 Re: průvodce14:56:16 18.05.2023
Java pdf - fotky nefunguje roky, upozorňování marné.
odpovědět 
  Re: průvodce10:44:36 19.05.2023
když si neumíš uložit webovou stránku v pdf tak sem dej mejla, třeba ti to nějakej dobrák uloží a pošle.
DTXodpovědět 
   Re: průvodce22:31:34 19.05.2023
Tak ono právě ten luxus toho, že si člověk mohl stahovat šikovně vygenerované a přehledné PDF, byl důvodem, proč jsem Jávu několik krát finančně podpořil. Ale asi jsem byl jediný, nebo nás bylo tristně málo a kluci se na to dělat to zadarmo vyprdli...
tah-sha-tungaodpovědět 

 Díky09:58:21 29.05.2023
Moc díky pořadatelům, pěkný bouldry a akce. Skvělá práce.

Nejspíš jsme si s někým vyměnili bouldermatku - Incubatora. Ta co jsme si odvezli je trochu nalomená uvnitř a je jetější. Tak kdybyste měl někdo pocit že máte cizího Incubatora a chcete svýho, napište mi na vradaATcentrum.cz, díky.
Radek Vykydalodpovědět 

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 31 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 31 
 Ne, uniklo mi to. 
 28 
 Sleduji jen Adama. 
 23 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.