LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
32.Sejbal 10331
33.Lachman 10260
34.Čech 10256
Bouldry:
32.Oliva 9409
33.Stadtherrová 9400
34. 9356
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197141 cest
Nové přelezy:
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Ksport - Třinec
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závody a omezení lezení na stěně Boulder Výstaviště v Praze

Jaké akce nás na Boulder Výstavišti v Praze čekají?
Sobota 15.6. BoulderZávody
Neděle 16.6. BoulderDěti
Pondělí 17.6. Školní Boulder pohár (semifinále + finále)
Vzhledem k nutným přípravám na tyto akce bude pro veřejnost dočasně omezeno lezení na stěně.

Velké přípravy začnou ve čtvrtek 13.6., kdy se v dopoledních hodinách sundá velká část chytů ze stěny a mistři stavěči Vilda Chejn, Michal Kalvas a Ríša Pařil začnou tvořit neskutečné bomby.

Sundavání chytů bude probíhat na části stěny od pravé hrany břicha doleva. Tedy část od hrany břicha doprava zůstane po celou dobu nahozená bouldery, které jsou tam nyní. Jedná se minimálně o 30 kusů všech obtížností.

1

Od hrany břicha doprava chyty zůstávají a budou plně k dispozici veřejnosti


2

V této ploše se chyty nebudou sundavat



Na fotkách výše je tedy vidět, jaká plocha bude ve čtvrtek 13.6 a v pátek 14.6 k dispozici pro veřejnost.
V těchto dnech bude zlevněné vstupné, a to na částku 80 Kč, a stěna bude klasicky otevřená od 9.00 - 23.00.

Ve dnech 15. - 17.6. bude stěna pro veřejnost zcela ZAVŘENÁ, protože zde budou probíhat závodní akce.
Více o akcích se dozvíte ZDE a budeme MOC rádi, když je podpoříte svojí účastí. Ideálně jako závodníci, minimálně jako diváci.

O všechny tři chystané akce se postaral spolek České Sportovní lezení z.s., který je hlavním tahounem inovací a stylu, který boulder závody v ČR za poslední roky získaly.

ČSL logo


Sobotní akce 15.6. je věnována dospělým a už nyní se je na co těšit, protože na startovce jsou jména jako Martin Stráník, Rishat Khaibullin či Roman Kučera.
Závod je ovšem určený pro širokou lezeckou veřejnost a kvalifikace bude čítat 10 boulderů, z nichž minimálně polovina by měla být lezitelná a celkově zábavná pro všechny.
Každý závodník obdrží krásné tričko (holky parádní tílko) a registrace stále běží ZDE

Těšit se můžete na grilování (maso i vege věci) a abyste se nám všichni neugrilovali na pekelném sluníčku, tak budou natažené speciální plachty mezi stěnou a prostorem pro diváky.
Na trávníku se objeví i rozprašovače vody a každý by měl dodržovat pitný režim ze zásob baru :), který je vedle stěny. Novinkou je, že máme nově nainstalovanou pípu na pivo a cider.
Pro děti bude k dispozici všechny dny skákací hrad, lezecký Balvan, Mobilní stěna a v určitých časech i slackline a parkour překážky. Takže rodičové :), koukejte dorazit si s dětma zablbnout, osvěžit se a zkouknout skvělé lezení.

6

Skákací hrad



4

Lezecký Balvan



5

Mobilní stěna



Nedělní akce 16.6. je věnovaná dětem a proběhne první kolo seriálu BoulderDěti. V tuto chvíli je přihlášeno již přes 100 závodníků, kteří polezou ve čtyřech věkových kategoriích (U8 - 14).
Každý závodník obdrží krásné tričko a registrace stále běží ZDE

Koukněte na videa z předchozích akcí:





Další videa najdete ZDE

V pondělí 17.6. proběhne semifinále a následně finále Školního Boulder Poháru. Jedná se o největší seriál boulder závodu v ČR, který pod taktovkou ČSL roste už několikátý rok.
V letošním roce je zapojeno 7 krajů, stovka škol a přes tisíc žáků II.stupně základních škol.
Očekáváme skvělou atmosféru, vysokou účast postupujících závodníků a fandících tříd.
Vloni zde (na mobilní stěně) se to mega povedlo a letos by to nemělo být jinak.

3


V pondělí odpoledne se stavěči vrhnou na přestavbu a dostavbu boulderů pro veřejnost a už v úterý 18.6 můžete na stěně opět lézt.
Ve středu 19.6. kluci stavěčský (doplněni o Viktora Pařízka) postaví nové kolo Boulder Boje, které už ve čtvrtek 20.6. budete moct zkoušet, pokusovat, přelézat a hlavně zapisovat :)

Těšíme se na vás a doražte na Boulder Výstaviště!

plakát



Boulder Bar   [úpravy] 07:10 13.06.2019Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 30 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 31 
 Ne, uniklo mi to. 
 28 
 Sleduji jen Adama. 
 23 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.