LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11068
14.Bulička 11053
15.Šofránko 10981
Bouldry:
13.Chytil 10425
14.Kučera 10328
15.Pařík 10325
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197143 cest
Nové přelezy:
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Hotel Praha - Broumov - Broumov
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Praha 7
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Spray On“

Will Gadd a Tim Emmett se zase po roce vrátili ke svému velkému projektu – převislé linii v ledu „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada) a prodloužili ho o dalších 50 metrů.

O jejich novém směru Spray on jsme psali už minulý rok: 30 metrovou linii v 45 ° převise prostoupili technicky, osadili nýty a přelezli. Cestu ohodnotili  WI10. Letos byl jejich plán tuto ledovou "krasavici" prodloužit.






Na prodloužení cesty duo tvrdě pracovalo od 16. do 25. ledna. Výsledkem jejich snažení je dalších 50 metrů. Will Gadd byl připraven opravdu na všechno a pro případ, že by nenašli jištení z minulého roku, pořídil detektor kovu. Stejně jako minulý rok tým cestu přelezl volně: oba lezci vylezli 1. a 2. délku, Tim Emmet vylezl 3. délku a Will Gadd  4. a 5. 
A co říkají na obtížnost teď?
"Tady je jediná odpověď, kterou budeme dávat: Podívejte se na fotky. Přečtěte si tento a Timův příběh. Lezení v ledu je jako vlny, estetický a plný krásných zážitků více než o obtížnost. Chyty na skále zůstávají více méně stejné, ale lezení v ledu je vždy jiné. Podívejte se na fotky, poslouchejte příběhy, užijte si show, jděte tam lézt, dělat to nebo ono, v jeskyni je něco pro každého, i když se jen díváte. Helmcken Falls jsou úžasné. ", píše Gadd na jeho blogu.


Zdroje:

gravsports.blogspot.com



Simona    [úpravy] 10:46 04.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monument13:50:17 04.02.2011
ální!!
Steveodpovědět 

 WI10?14:43:10 04.02.2011
neviem,ale asi je to trosku uletene,nie? predsa stupen obtiaznosti WI nieje len o dynamickych krokoch v previse,o drytoolovych tahoch ale hlavne o moznosti isteni a faktoru padu,zranenia.no a ked tam maju navrtane nity tak to predsa nemoze byt WI10.....napr.Lipton v Rjukane(norsko) mi pride podstatne vacsi prask ako toto a je to ,,len" WI7,samozrejme podla toho ako je vyteceny,kludne to moze byt aj patka...no a proste ked to je WI7,ja to zaclona a istenia su fakt minimalne.a pritom sa tam daju navrtat istenia,lebo prave nad hlavou mas skalu,ale to by nebolo uz za WI7,ta nie????
Risoodpovědět 
 Re: WI10?18:27:24 04.02.2011
O Liptonu něco vím-byl jsem,tam loni a ve srovnání s těmi fotkami je to procházka růžovým sadem.Že si to předjistili je logické. V takové střeše by to ani jinak nešlo.Neskutečný výkon,neskutečná stěna a neskutečné podmínky.
Libor Holýodpovědět 
  Re: WI10?13:37:16 05.02.2011
Covece co to meles, dyt pouzili nýty!!! Jak to muzes srovnavat s cistym prelezenim WI7, kde nazavrtas ani prd. Cele to je jenom o fyzickem vykonu a to oznaceni WI10, trochu ulet.
odpovědět 
 Re: WI10?23:54:15 04.02.2011
Je to úžasný jak vzniknou takovýhle struktury. S tou obtížností dělají kluci asi dobře, že v podstatě neklasifikují, je to dost úlet a nikde jinde něco takovýho není(?).
A kolik je zatím nejtěžší led? WI7? Jak můžou přeskočit 3 stupně?!
tulakodpovědět 

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 31 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 31 
 Ne, uniklo mi to. 
 28 
 Sleduji jen Adama. 
 23 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.