LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
26.Lebloch 10528
27.Trojan 10490
28.Adamovska 10434
Bouldry:
26.Ďurech 9759
27.Stribrny 9684
28.Horáček 9578
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197120 cest
Nové přelezy:
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+
Tankista 7B+
Powerband 8A/8A+
Plytka SD 7C/7C+
Katana SD 8A+
Meister 8B
Obłykampus 7C
Wściekła K 8A+

Stěny
Studénka - Studénka
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
RadOTTín - Praha 5 - Radotín

Prodejny
HUDYsport - Ostrava
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Poustevna

menší nová oblast na jihu Čech

smallMartin nám zaslal ke zveřejnění průvodce a několik fotografií. Jedná se o menší skalky ve stínu s téměř padesátkou cest v obtížnostech od 3+ do 7- nedaleko Českých Budějovic.

Podle průvodce se jedná spíše o novější (cesty z let 2012-2015) menší skalní terény mimo CHKO, na které v parném létě zabrouzdají místní lezci, nebo přespolní nadšenci, pokud se ocitnou ve zdejších končinách. Každopádně díky za další lezení.

V 19 stránkovém barevném průvodci najdete popis, mapy, grafy obtížností, popisy cest, půdorysy skal i fotoprůvodce s nákresy všech cest. Ke stažení:  Poustevna




J. Dvořák, Madrugada

foto © P. Dvořák



M. Škabrada, ROCKnROLLA

foto © M. Syllová



J. Dvořák, Skálodrom

foto © M. Škabrada



M. Syllová, Kotel

foto © L. Vilímková


Další info o lezení na jihu: Budlez.cz



Lezec.cz   [úpravy] 12:05 16.07.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 1*12:56:19 16.07.2015
Parádní počin! A super zpracovaný průvodčík! Díky za info.
 petr.vhtodpovědět 

 Tak jak to tedy je?15:52:39 16.07.2015
Volně šiřitelný průvodce, který zachycuje prvovýstupy od roku 2012.

Žádnou část této publikace není dovoleno užít, nebo jakýmkoli způsobem reprodukovat a rozšiřovat bez
písemného souhlasu autora.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Tak jak to tedy je?16:27:15 16.07.2015
Dobrej postřeh. Nešiřitelnost průvodce = malá návštěvnost = šiřitelnost mechů, brouku a kapradí. (teda vono to zaroste i tak, příroda je moudrá...)
Papoušodpovědět 
  Re: Tak jak to tedy je?09:13:36 17.07.2015
Do žní!!
Potom půjde k Turkovi !
OndraHodpovědět 
 Re: Tak jak to tedy je?09:45:52 17.07.2015
Chápu to jako že celého průvodce si můžeš vytisknout, poslat komukoliv z kámošů, nebo pověsit na web, ale když bys z něj chtěl vyříznout fotku a dát ji do svého článku, musíš se domluvit s autorem.
To dá rozum, no ne? :)
Lukýnoodpovědět 
  Re: Tak jak to tedy je?11:17:37 17.07.2015
Kdyby tam nebyly ty quasiprávnický kydy, tak bych to taky tak chápal. Jenže ona "část" je také "celek". Takže vlastně autor, co nám dává průvodčíka k dispozici, nás varuje, že s ním nesmíme nic dělat, jinak s námi provede něco strašného... No prostě klasické ptydepe, kterému zřejmě nerozumí ani sám autor a někde to obšlehnul. (Nemohl by to napsat nějak lidsky?)
Kuba Turekodpovědět 

 SUPER09:49:13 17.07.2015
Jináč ještě jednou díky autorům. Já myslím, že na kvacích začínalo docela dost lezců a spousta rekreantů na nich popolejzá furt. Aspoň to nejni taková vejška, no ne? :) Takže kvaků nejni nikdy dost, sláva a vivat autorům, v čele s půvabnými blondýnami s vrtačkou v ruce!
Lukýnoodpovědět 
 Re: SUPER10:23:04 17.07.2015
Tak jeste aby se na tech kvacich lezlo a neskoncily stejne jako vetsina ostatnich kvaku v zajeti mechu..
odpovědět 

 Pěknej článek vod Švédky...12:43:05 17.07.2015
...je vedle u PJ Databázora http://goo.gl/9rwgoC
Papoušodpovědět 

 Hezkýýý13:28:39 17.07.2015
Pánové, vypadá to dobře, trochu mi to připomíná u nás Kašparák v Novém Boru :)
Richard LBodpovědět 
 Re: Hezkýýý14:28:02 17.07.2015
Kašparák je hezčí.
Papoušodpovědět 

 Foto dne:
Falesia Dimenticata
A.L.M.F 12-2-89, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189229)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Katana SD 8A+ Rudawy
Plytka SD 7C/7C+ Jelenia Gora
Nově komentované:
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula
Kmín Tam 6C Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Foto dne | Re: Slevy chaty v Tatrách | Mařenka | Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: žebřík | Re: Za peníze cokoliv | Re: Za peníze cokoliv | Za peníze cokoliv | žebřík | Re: Nejištěné sólo 😁 | Re: Nejištěné sólo 😁 | Nejištěné sólo 😁 |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (162)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk | Spolulezkyně | Vosky SWIX | freeride boty Dynafit Tigard 130 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 23 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 25 
 Ne, uniklo mi to. 
 20 
 Sleduji jen Adama. 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.