LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
24.Vlk 10584
25.Suchan 10532
26.Lebloch 10528
Bouldry:
24.Nespoutaný 9878
25.Břicháček 9828
26.Ďurech 9759
Hory:
14.Hess 4058
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197143 cest
Nové přelezy:
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Orel Břeclav - Břeclav
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
HUDYsport - Havířov
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Evropský pohár v bouldru v Praze začal dnes ráno kvalifikací

Adam Ondra, Eliška Adamovská, Martin Stráník a Roman Kučera postoupili dnes z kvalifikace závodu Evropského poháru v boulderu v Praze do zítřejšího semifinále.

Adam Ondra postupuje ze 3. místa, Eliška Adamovská z 9.,  Roman Kučera z 15., Martin Stráník ze 17. příčky.

Pořadí našich:

Adam Ondra 3.
Roman Kučera 15.
Martin Stráník 17.
Šimon Potůček 25.
Marek Jeliga 29.
Jáchym Cink 79.
Štěpán Volf 84.
Štěpán Potůček 85.

Eliška Adamovská 9.
Arina Jurčenko 26.
Tereza Širůčková 31.
Markéta Janošová 37.
Michaela Smetanová 41.
Adéla Bajerová 50.
Barbora Bernardová 50.
Hanka Šikulová 60.

Adam Ondra dal všechny čtyři kvalifikační bouldry na 7 pokusů. Lépe na tom byli Francouzi Mickael Mawem a Mathieu Ternant.


Adam Ondra kvalifikace (autor: Petr Chodura, ČHS)


Eliška Adamovská zažila drama na posledním - čtvrtém bouldru, kde zvládla topovat, ale na oprávněnost topu byl ze strany slovinského týmu podán protest, který byl uznán, a Eliška tak dostala další 2 minuty na jeho zopakování. Po 40 minutách strávených v izolaci, nastoupila do čtvrtého boulderu znovu a top potvrdila.


Eliška Adamovská po protestu od soupeřů potvrzuje znovu top ve 4. bouldru


Velkým překvapením je dle komentáře na Facebooku ČHS postup Romana Kučery, který je na české scéně známým závodníkem, ale v reprezentaci již delší dobu nefiguruje a i zde na EP byl doplňujícím členem týmu. "Možná i díky malým očekáváním nastupoval Roman do závodu s klidem a pohodou, což následně zúročil ve skvělém výkonu, který ho se třemi topy a zónou vynesl na 15. místo, a tedy do semi! Skvěle zalezl také Martin Stráník, který se prošel především, jak jinak, silovými bouldery a s dvěma topy postupuje z celkového 17. místa."

Výsledky viz:

ženy

muži


...




Zpráva z rána.

Závod Evropského poháru v boulderu v Praze začal dnes ráno ženskou kvalifikací za účasti naší top lezkyně Elišky Adamovské a dalších českých reprezentantek. Odpoledne od 15:00 se čeká kvalifikace mužů za účasti Adama Ondry a dalších našich. Semifinále a finále bude v areálu letňanského Jungle Sport Park zítra.

Průběžné výsledky je možné sledovat zde:

ženy

muži


Na zítra, kdy se poleze na pódiu venku (na rozdíl od dneška, kdy je bouldrovka v hale), se chystá on line přenos.

Viz mj. v předchozím článku:

Přípravy na Evropský pohár v boulderu vrcholí!





...

Standa Holec   [úpravy] 19:49 30.04.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Sicílie
Monte Cofano 657 m
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | DVD | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Nejištěné sólo 😁 | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (179)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (17)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (5)

 Nově v inzerci:
Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ! | Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 40 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 43 
 Ne, uniklo mi to. 
 43 
 Sleduji jen Adama. 
 35 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.