LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
6. 11681
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
Bouldry:
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
8.Kopecký 10500
Hory:
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5739 lezců
1159043 cest
Nové přelezy:
Magor 80 Xc
Up And Dow 7c
Čokiáda 8+/9-
Doping 9
Trativod 9
Nuda V Jab 9+/10-
Arachnofob Xb
Magor 80 Xc
Družba 9+/10-
Extáze 9

Stěny
DDM Domino - Hronov
Flash Wall - Olomouc
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru

Dolomiti di Brenta – v nedělním finále Evropského a světového poháru v italském středisku Madonna di Campiglio se rozdělovaly letošní poslední medaile.

Senioři bojovali o body do světového, junioři a kadeti do Evropského poháru. V závodě dominovali Francouzi Perrier a Roux, oba shodně potvrdili vítězství v celkovém hodnocení World cupu. Česká kadetka Karolína Grohová vybojovala stejně jako v lednovém úvodním závodě zlatou medaili a s přehledem ovládla Youth European cup 2008.
Středisko v okolí Madonna di Campiglio přivítalo světovou elitu v pátek uplakaným počasím. Déšť provázel přípravy i celou sobotu, podle pořadatelů v horních partiích trati vydatně sněžilo. Do Itálie odjela česká reprezentace ve složení Karolína Grohová, Dita Formánková,  Ondřej Fejfar, Radek Groh, a Mirek Duch. Především sourozenci Grohovi mysleli na umístění na předních příčkách. Z úvodního kola Evropského poháru mládeže si přivezla Karolína zlato a Radek skončil těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě. Závod v Itálii měl rozhodnout o celkovém umístění.
Nedělní počasí se trochu umoudřilo, na startu dokonce chvíli svítilo slunce. Trasu závodu pořadatelé umístili okolo vrcholu hory Cima Croste. Startovalo se těsně nad hranicí 2000 metrů. Seniory čekalo během tří výstupů 1870 metrů převýšení, junioři a kadeti měli závod zkrácený o jeden vrchol a v závodě nastoupali „jen“ 1130 metrů.
Hrdinou dne se stal Florent Perrier, který se hned od startu odpoutal od svých soupeřů a nenechal nikoho na pochybách, kdo je letošním králem. Ve druhém z těžkých sjezdů ale málem prožil  tragédii, když zlomil v neupraveném terénu lyži. Závěrečný výstup a sjezd se snažil udržet náskok před soupeři a nakonec se mu to těsně povedlo. Mezi ženami se prosadila teprve jednadvacetiletá Laetitia Roux  a potvrdila francouzskou nadvládu v hlavních kategoriích. Oba se tak i díky finálovému závodu stali i celkovými vítězi světového poháru 2008.
Velkou radost českým barvám připravila Karolína Grohová. Až do konce sezóny se jí povedlo udržet se ve skvělé formě,  hned od počátku si udržovala náskok před svými soupeřkami a v cíli se zaslouženě radovala z prvního místa. Sedmnáctiletá studentka gymnázia z Vrchlabí si tak pojistila vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru. Pro Radka byl už konec letošní sezóny vyčerpávající a do Itálie si nepřivezl svoji optimální formu. V závodě nakonec skončil na sedmém místě a veze si domů pátou příčku z Evropského poháru, stejně jako v loňském roce. Na devátém místě v závodě i celkovém hodnocení doběhl do cíle jeho tréninkový partner Ondřej Fejfar. Mezi seniory Dita Formánková skončila na čtrnácté příčce, Mirek Duch  po technických problémech s vázáním závod nedokončil.
Na příští rok se připravuje několik novinek. Juniorské kategorie už nebudou bojovat v Evropském poháru, ale stejně jako senioři budou hodnoceni ve světovém poháru. Ten by měl obsahovat devět závodů, začínat by se mělo už v polovině prosince. Zařadit by se do něj měly i takové legendy, jako Pierra Menta, nebo Trofeo Mezzalama. Připravují se i novinky v oblasti povinné výbavy, i materiál už nebude možné domácky upravovat.


Brunold, Jornet, Reicheger



Dolomiti di Brenta



Fejfar Ondra



Groh Radek



Karolina Dolomity



Karolina EC



Karolina zavod



Pedranzini Roux



Perrier



Perrier lyze detail



Perrier sjezd



Sjezd



Sjezd



Sjezd



Wajda


Výsledky a fotogalerie na www.ski-mountaineering.cz

Štěpán Pleskač   [úpravy] 20:16 17.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ach ten skialp...22:10:54 17.04.2008
gratuluju k ůspěchu a jen tak dál
skialpinistaodpovědět 

 Tragedie?12:10:31 18.04.2008
Na skialpech je tragedie, kdyz Te zasype lavina (nebo neco horsiho) a ne, ze zlomis lyzi. To maj z toho ostrouhavani gramu z matrose ;). Ale z hlediska fyzicky jsou to samozrejme vykony uctyhodne, gratulace Karoline.

Taky skialpinistka Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184199)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SW Wand VIIa Rathen
Tri Limbové Sudy 8- -
Dobrý Převlek VIIa Tisá - Bürschlické Stěny
Arctia Caja 7c Ueschenen
V Továrně Je Dobře 8- Kozelka
Nově komentované:
Družba 9+/10- Manínska Úžina
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Vlajka | Bída | Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Sandály Teva Forebay | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1268 
 Ne 
 1365 
 Nevím 
 789 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.