LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11775
6.Štípek 11719
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Stráník 10850
6.Jungling 10628
7.Pochman 10625
Hory:
31.Zvonková 2632
32.Lienerth 2588
33.Cabalka 2582

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5764 lezců
1170875 cest
Nové přelezy:
Staré Pově Xb
Il Guardia 7c+
New Dimens 8+/9-
Rock For L Xc
Nouvelle D 7c
A Mazej Na Xc
Randa 8a+
Avanzi Di 8a+
Leap Of Fa 7b
Alpecin Fo 9-/9

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Martin Stráník dal boulder 8B+/C a dorovnal v žebříčku Adama

Martin Stráník vylezl nový boulder Dreamcatcher s návrhem klasy 8B+/8C na Petrohradě, a dorovnal tím v bouldrovém žebříčku na Lezci Adama Ondru. Oba mají shodně 11450 bodů a společně sdílí 1. příčku.

Martin nám k přelezu napsal:

"Jaký je Dreamcatcher? Jedná se o napojení 5 kroků za cca 8A do Klukovského snu, což je víceméně jednokrokový 8A+. Celý boulder je takový kampus, na začátku traverz trhlinkou se špatnýma nohama a následuje takovej 1-7 kampus přesah alá Jan Hojer.
Koncem měsíce jsme měl v práci nadělané hodiny, všude mokro, tak razím na Petráč, kde skála rychle vysychá. Původně jsem měl v plánu dolézt Ramajánu, ale všude sníh a mokro. A tak jsem si vzpomněl, že Adam kdysi povídal o projektu na Vlčím kopci, a to by mohlo být suchý, a bylo. Asi dvě hodiny jsem krokoval nález do Klukovskýho snu, který jsem už znal z dřívějška. Dám i pár solidních pokusů, ale síla na přelez nezbyla. Měl jsem z toho radost, a tak razím zpět v sobotu pro jasný přelez, ale až tak jasně to nešlo. Zase padám v posledním kroku, a když už se pomalu vzdávám, tak dolítnu lištu a jsem v Topu."


Foto z Dreamcatcheru na Martinově Instagramu:




Video z jednoho z Martinových předchozích pokusů o přelez:



Dreamcatcher 8B+/8C

Deníček Martina Stráníka

Bouldrový žebříček

žebříček


Sovisející článek o těžkých bouldrech, které Adama posunuly na 1. příčku v žebříčku, z konce listopadu 2017:

Adam Ondra se vyhoupl na 1.příčku bouldrového žebříčku na Lezci


sth   [úpravy] 11:36 06.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace12:05:50 06.12.2017
dobřřřééé Martin!
honzaodpovědět 

 Paráda13:02:18 06.12.2017
Jo tenhle projekt byl jasnej, doporučoval jsme ho Adamovi, ale holt néjni čas. Tak dík Martine za skvělou linku.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Paráda13:04:16 06.12.2017
Jo a myslel jsme, že to začne "Necitou", čímž by to ještě přikotlilo. Šacoval jsme to na těch 8C.
Petr Reschodpovědět 

 uz doma?16:34:09 06.12.2017
nema on nahodou drtit na slunicku v americe ted?
judovanaodpovědět 
 Re: uz doma?17:34:24 06.12.2017
Vsak pise, ze ma v lomu napracovane hodiny a ty si prave ted vybral.
odpovědět 

 Pěkný!21:19:37 06.12.2017
Super název!!!:-)
Valmarodpovědět 

 Foto dne:

MS mládeže v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185610)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kasperl 3 Rochlitzer Berg
Pittiplatsch 4 Rochlitzer Berg
Bummi 2 Rochlitzer Berg
Prekvapenie 7- Branisko
Hore Pochopíš 6 Branisko
Nově komentované:
Druhá 5A Skalky Za Aritmou
Druhá 5A Skalky Za Aritmou
Boulder A Bordel 8- Srbsko
Bohatým Mával 7 Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec | BoSý | Re: Normálka | Re: vysledky |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1873 
 Ne 
 2146 
 Nevím 
 1379 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.