LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
Bouldry:
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
9.Mokroluský 10550
Hory:
21.Magič 3304
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191543 cest
Nové přelezy:
Les Myster 7b
Supercanna 7b+
Bicákama 7C
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Škoda Sport Park - Plzeň
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

S stěna Ďumbiera

Výnimka pre zimné lezenie

smallPřepis krátké zprávy, která se minulý týden objevila na stránkách Jamesu.

"Na svete je rozhodnutie o výnimke pre zimné lezenie v S stene Ďumbiera pre všetkých členov JAMESu a členov zahraničných horolezeckých organizácii v doprovode člena JAMESU. Je to 5. stupeň ochrany (NP Nízké Tatry, NPR Ďumbier) a lokalita s výskytom kamzíka zahrnutá do európskeho programu.

Výnimka na horolezeckú činnosť sa povoľuje v termíne od 10.12. do 28.2. (príp. 29.2.) príslušného kalendárneho roku.

Výnimka platí do 29.2.2016.
Celé znenie výnimky"

S stena Ďumbiera foto

S stena Ďumbiera nákres



Zdroje:
Článek na James.sk
Předešlé znění 2008-2012 na James.sk

Marťan   [úpravy] 10:30 21.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ???19:44:31 22.01.2013
A člen Jamesu je Bůh? Jde vám o počet lezců nebo o to jak se chovají??? Smrdí to neuvěřitelně fašismem...
Ondra Lípaodpovědět 
 Re: ???20:52:56 22.01.2013
To nie je vymysel JAMESU ale nasej ochrany prirody a mozeme byt radi, ze JAMES vybavil aspon taketo podmienky.
odpovědět 

 Nechápu...08:20:28 23.01.2013
Neznáte někdo jiný konkrétní případ podobný tomu,co předvádí naši bratia?Když zvedá ruku jiný,proč bych ji nemohl zvednout taky abych se měl dobře bez ohledu na jiné,že?Moc by mě zajímalo jak by slovenský horolezec UPŘÍMNĚ zareagoval na to, pokud by něco podobného zavedli Češi např. v Adru,kde jsou přísné podmínky pro lezení s tím rozdílem,že platí pro VŠECHNY ORGANIZOVANÉ HOROLEZCE...Jako člen ČHS bych byl moc rád,kdyby na to ČHS reagovalo!!!
Ondra Hodpovědět 
 Re: Nechápu...08:32:45 23.01.2013
Nejspíš mají ochranáři s horolezci, navíc všeobecně se zahraničními špatné zkušenosti. Pak není divu, že chtějí část zodpovědnosti k OP dát i místním lezcům. Vlastně dali jen další místní samosprávě pravomoc spolurozhodovat o jejich osudu a ochraně přírody. Myslím, že to v rámci tohoto NP není špatné řešení. Je to i jinde, např. oddílové ledy na severní moravě, Pletánkova stěna v ČK...
 martanodpovědět 
 Re: Nechápu...18:12:14 23.01.2013
Není to nic nového. Už před nějakými drahnými lety bylo povolení na Kotýz takové, že tam směli jen členové místního HO a cizí jen v jejich doprovodu (dneska už to takhle neplatí).

Ochrana přírody není jednotná v názoru, zda připustit jen členy ČHS, nebo kohokoliv. Asi tak polovina má názor, že u členů ČHS má lepší záruku šetrného chování v chráněné oblasti a prosazuje jen členy ČHS. V některých lokalitách to u nás tak je. Aktuální stav viz skaly.horosvaz.cz, u každé oblasti je napsáno kdo tam smí.
Per Jandíkodpovědět 
  Re: Nechápu...18:54:15 23.01.2013
A tak by se dalo ještě pokračovat. Jinak na světě je hodně hodně míst, kam nesmí všichni:)
martanodpovědět 

 Podmínky ČHS17:55:05 23.01.2013
Než se tady začnete zase rozčilovat a hazet špinu na James. Tak když jsem loni zvažoval zda do ČHS, nobo do Jamesu (protože lezu nejčastěji na Slovensku) zjišťoval jsem si podmínky na obou stranách a dostal jsem mimo jine od paní Homolkové z ČHS tuto informaci, cituji : V některých lezeckých lokalitách ČR je povoleno lezení pouze členům ČHS.

Pěkný den

Ladislava Homolková
sekretariát ČHS
jimmyodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188215)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Emigrante 7a+ Desplomilandia
No Pain No Gain 6c+ Desplomilandia
Deseo Carnal 7a Desplomilandia
El Paso 7a+ Desplomilandia
Amateur De Gros Essaims L1Amat 7b+ St. Léger Du Ventoux
Nově komentované:
Krchov 96 7+/8- Mařenka
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Spíš prdíky AO | Tlak sponzoru | Re: Spíš prdíky AO | Re: Chybka | Re: Spíš prdíky AO | Re: Spíš prdíky AO | Spíš prdíky AO | ale prd | Re: Ocenění ? | Re: Rintintin ? |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (100)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (59)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (3)
Sherpafest 2025 (2)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (2)

 Nově v inzerci:
Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 87 
 Někdy ano 
 69 
 Ne nepoužívám 
 84 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.