LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
Bouldry:
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
9.Novák 10550
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190507 cest
Nové přelezy:
Džabův Krt 7C
Panychida 9+/10-
Festa Fotr 7c
Dando Brea 8a
FFMeuh 7c+
Sun Goes D 7C
Lež A Nená 9+
Un Desir S 7b
Les Ruines 7b
Rainbow Ro 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Secret Spot Bouldering 2023 report

Pohybují se mezi námi různí podivíni, kteří tráví volný čas hledáním v mapách a blouděním v lesích, aby našli Secret Spot – dosud nepoznané místo nabízející kamenné hřiště s hádankami v podobě boulderových problémů. My patříme mezi tyto „hledače pokladů“ a rozhodli jsme se s vámi o tyto skryté oblasti podělit.

O víkendu proběhnulo odkrytí jednoho Secret Spotu ve formě boulderového setkání v přírodě, kterého se zúčastnilo 160 závodníků v 5 kategoriích (muži A,B/ženy A,B/děti). Tato oblast se nazývá Les Království a tvoří ji cca 2 km dlouhý pás tvrdého pískovce, tvořící skalky a balvany v lese nad obcí Debrné.

I přes poměrně tvrdou klasifikaci se povedly skvělé výkony, které korunovali medailovým umístěním:
    • Muži A (Lukáš Skála, Štěpán Pochman, Martin Spilka)
    • Ženy A (Anča Šebestíková, Veronika Scheuerová, Šárka Patermmanová)
    • Muži B (Luke Janka, Šebestián Absolón, Jan Koska)
    • Ženy B (Karin Slunečková, Kateřina Jarotková, Linda Gotschamerová)
    • Děti (Viktor Spilka, Filip Spilka, Dominika Militka)
Titul Mistr Highball získal Tomáš Pohorský a Kateřina Zímová. Nejvíce boulderů vylezl Tomáš Pohorský a Linda Gotschamerová. Nejvíc ceněný titul Mr.Dance získali na afterpárty  v malebném prostředí Štěrbovy Vily u Vodní nádrže Lesní Království - Magnus a Džanglí 😊

I v neděli jsme narazili na tuláky, kteří se rozhodli podepsat svým skalním rukopisem do této rozsáhlé oblasti, a my ceníme například přelezení projektu vedle Faunova Labyrintu od Káti Zímové – Ofélie 7B. V případě, že byste i vy rádi poznali tuto novou oblast mrkněte na www.pruvodce.javaanes.cz a zde také můžete hlásit prvovýstupy.

Poděkování patří všem zúčastněným a také sponzorům, kteří měli chuť se podílet na podpoře této vytříbené lezecké kratochvíle a společenského setkání, při kterém se potkávaly pískovcové legendy i mladí začínající boulderisti, a nabídnout jim zajímavou motivaci v podobě špičkového oblečení a vybavení na bouldering.

A co chystáme příště? Rádi bychom na podzim uspořádali Secret Spot Bouldering for Kids– boulderové závody zaměřené hlavně pro děti na přírodních kamenech nedaleko labského údolí a příští rok druhý ročník standardního závodu.

Fajn den přeje Jan „Čaj“ Šálek a Jan „Magnus“ Novák



































Čaj   [úpravy] 09:32 18.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 průvodce12:41:27 18.05.2023
Ahoj Čaju!
Super počin, jen tak (stále) dál! ;)
A co se týče průvodce, s Jávou je ten problém, že negeneruje PDF s fotkami, tzn. dostaneš pouze seznam boulderů bez nákresů...
tah-sha-tungaodpovědět 
 Re: průvodce14:56:16 18.05.2023
Java pdf - fotky nefunguje roky, upozorňování marné.
odpovědět 
  Re: průvodce10:44:36 19.05.2023
když si neumíš uložit webovou stránku v pdf tak sem dej mejla, třeba ti to nějakej dobrák uloží a pošle.
DTXodpovědět 
   Re: průvodce22:31:34 19.05.2023
Tak ono právě ten luxus toho, že si člověk mohl stahovat šikovně vygenerované a přehledné PDF, byl důvodem, proč jsem Jávu několik krát finančně podpořil. Ale asi jsem byl jediný, nebo nás bylo tristně málo a kluci se na to dělat to zadarmo vyprdli...
tah-sha-tungaodpovědět 

 Díky09:58:21 29.05.2023
Moc díky pořadatelům, pěkný bouldry a akce. Skvělá práce.

Nejspíš jsme si s někým vyměnili bouldermatku - Incubatora. Ta co jsme si odvezli je trochu nalomená uvnitř a je jetější. Tak kdybyste měl někdo pocit že máte cizího Incubatora a chcete svýho, napište mi na vradaATcentrum.cz, díky.
Radek Vykydalodpovědět 

 Foto dne:
Schmilka
IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (188131)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discharge 7A+ Foxtown Boulders
Mlokův Hněv 6B Godula
Traverz 5C Godula
Vhloubení 5B Godula
Hrana Rysa 6C Godula
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: Hek | Re: Hek | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Otrodox fans AO |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (58)
MČR v lezení na obtížnost (55)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 45 
 Někdy ano 
 38 
 Ne nepoužívám 
 41 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.