LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
13.Širůčková 11084
14.Bulička 11056
15.Smetanová 10972
Bouldry:
13.Danda 10159
14.Kučera 10125
15.Pařík 10075
Hory:
14.Najman 4679
15.Šuraba 4463
16.Magič 4311

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1152205 cest
Nové přelezy:
Veredelt V 9-
Koma Xc
Kouzelník Xb
Szaman 7C
Halloween Xc
Vilémovy K 9+/10-
Jumbo 9+/10-
Zrození Hv 9
Gravity Gl 8a
Armed Resp 9+/10-

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Olberg lezecká stěna - Blansko
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Není hostel jako Hostel

Blížící se Silvestr zvyšoval paniku kam se vydat na skály, abych ho mohl strávit s Léňou a tou naší nejmenčí.



Přestřelky s Fandou a Álou sázely jasné dávky. Arco, Seynes, Osp, Nikam, Arco. Nakonec volba padla na Osp. Počasí nejstálejší a jistotu suchých cest potvrdil Fox. Super. Teď už se jen někde v klidu vyspat. Další kanonáda telefonátů a vyhledávání na netu. Hm hm. Všechno drahý nebo plný. Osp se zamlžuje a vysílám poslední salvu do řad slovinských lezců. Zásah potopeno! Hostel Xaxid.
Valíme to prašnou polní cestou zrovna když odbíjí dvanáctá hodina. Hostel se blíží a obavy taky. Film jsem viděl nedávno :). Smyčce zběsile fidlaj a vjíždíme do malé vesničky. Obavy střídá nadšení. Hostel je parádní. Nově upravený, super zázemí a krb. Pohodička.

krb


Strávíme zde osm nocí s majitelem Dušanem a jeho slečnou Bojanou. Přitáhneme Wasra s kampeny, Álovce a nakonec po vyčerpávajících a únavných bojích i toho Fandu. V posledních dnech si přidáme jako bonus ještě Čintálku. Pohoda střídá pohodu. Přes den totál suchý skály, o kterých se nám nedávno s Álou a Foxem ve Francii ani nesnilo a večer roztopený krb, teplá sprcha a postýlka. Tak to mají mazlíčci rádi.
Jen to počasí mi občas při ostrých pokusech kazí radost a zmrzlej jak to hovno dělám ze zájezdu opět alibistický a lezu co se dá. Ostatně jako všichni. Překvapení zájezdu je ovšem  rozvlněná cejcha Mrožka, který přelézá cesty v kterých kluci kvičí. Zřejmě božská karmapačena. S těžkým srdcem se loučíme se Zazidem a jedno je jisté. Sem se stopro vrátíme!
Zápisky ze zájezdu můžete pročíst i na zlobastream.cz

Zopár informací o ubytování:
Hostel Xaxid má zatím kapacitu 12 lidí. V prvním patře je pět paland a jedna oddělená místnost pro dva. Dole je místnost s krbem a místem na vaření. Dvě sprchy a dva záchody.
Tři počítače s free internetem. Příště bereme COD2 :). Do roka přibude zhruba dalších deset míst na spaní.
Ke skalám je to 12 km. V Zazidu ještě nedávno netekla voda a tak jsou silnice zatím rozkopaný. Do budoucna se to má změnit. Příjezd je jednoduchý. Z Črni kalu jako starou cestou do Koperu. Pak via Buzet a sledovat Predloka, Loka, Bezovica, Podpeč a jste v Zazidu. Hostel je při vjezdu do vesničky přímo rovně a pak už je cedule.

Cena 10 éček na hlavu
www.hostelxaxid.si
Rezervace na +38641 705 811 nebo +3865 639 2006
info@hostelxaxid.si



Oliváč   [úpravy] 09:45 06.01.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Přitakávám10:34:11 06.01.2009
Jo, je to tam super. Majitel příjemnej. Díky Oliváči a Leni za pohostinnost a domácí pohodu.
 Mrožekodpovědět 

 zloba10:45:56 06.01.2009
ten článok na zlobastream.cz je skvostný! odporúčam!
MGodpovědět 

 super cena11:02:35 06.01.2009
Dík za tip. Taky jsme si pořídili prcka, tak se začínáme poohlížet po podobných pelíšcích. Ta cena je suprová....
Jiřinaodpovědět 
 Re: super cena11:06:08 06.01.2009
A děti to maj samozřejmě zadara :)
Oliváčodpovědět 
  Re: super cena11:30:27 06.01.2009
...a jak se tváří okolí na lyže ?
odpovědět 
   Re: super cena11:34:25 06.01.2009
Nějaké velké lyžařské centrum je prý do sta kilometrů. Má tam být teď až 7 metrů sněhu :) říkal Ivan od Čintálky. Jinak okolí je super na kolo.
Oliváčodpovědět 

 Ubytko10:05:07 07.01.2009
Parádní info co se hodí.
Díky
Eťákodpovědět 

 Foto dne:

Czech This Out
 Databáze cest:
Všechny cesty (183591)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta 5 Česká Skála
? 6b Buoux
Sans Supplément 5b Buoux
Sans Supplément 5b Buoux
Vagabondages 6b Buoux
Nově komentované:
Vampír 6 Bohuňovské Skály
Bezejmenná 6+ Bohuňovské Skály
Vpřed 7+ Bohuňovské Skály
Cesta Legend VIIIa Ostaš
Interferenzstreifen IXa Oybin

 Nově v diskusi:
Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky |

 Nové komentáře:
Bezva | Smutny :/ | nezapočítaný chyt | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: SS | Anketa o novém logu | Tak teď už se členem stanu! | Re: Do jednoho | SS | Re: Do jednoho |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (23)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
SP v lezení Bali, Idonésie (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 26 
 Ne 
 40 
 Nevím 
 15 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.