LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
11.Churavý 11156
Bouldry:
9.Novák 10500
10.Popovský 10478
11.Trojan 10253
Hory:
10.Procházková 5670
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1152383 cest
Nové přelezy:
Shulin 7B
Stěhovák Z 8A
Mea Pulpa 7C
Gladiátor XIa
Kyzová Psy Xb
Götterhämm 9+
Droga 7b
Restrisiko 9
Respektlos 10
Classified 11

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře

ale pokračuje dál

Expedici na Everest musel dnes málem ukončit kvůli agentuře baskický horolezec Alex Txikon, který se pokouší o zimní výstup na nejvyšší horu světa bez kyslíku. Přestože chtěl v expedici pokračovat, agentura se podle něj jednostranně a bezdůvodně rozhodla tábor sbalit a opustit.

Proto se Alex Txikon dnes vypravil z BC pod Everestem do Kathmandu, kde se mu podařilo se zástupcem a spolumajitelem nepálské agentury Seven Summits Mingma Sherpou domluvit a expedice bude pokračovat. S Alexem dál poleze i osvědčená pětice Šerpů, všichni si teď několik dní odpočinou v Kathmandu, uvedl Alex.

Odpoledne Alex informoval:


Před tím v poledne hlásil, že má s agenturou problém:



Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla dnes zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Není jasné, proč to agentura udělala. Může to souviset s Alexovým prohlášením před posledním pokusem o vrchol, že další už nebude, i když pak v průběhu výstupu už informoval, že to nevzdává.

Viz zprávy na Desnivel.com:

Alex Txikon confirma que la expedición invernal al Everest sigue adelante

Alex Txikon quiere seguir intentando el Everest invernal a pesar de que su agencia ha desmontado el campamento

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 20:19 16.02.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Písek v uších, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (183599)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wanderung 4 Plauenscher Grund
Sichtasche 5 Plauenscher Grund
Kulisse 6+ Plauenscher Grund
Korzo 4 Priedhorie
Žarnov 4 Priedhorie
Nově komentované:
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Hai 7a Pfalz
Pánů Radních 5A Radyně
Irmchen 6b 6a+ El Chorro
Der Landsheriff 8 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Lezec je v píči | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Runy | Re: nezapočítaný chyt | Bezva | Smutny :/ | nezapočítaný chyt | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: SS | Anketa o novém logu | Tak teď už se členem stanu! | Re: Do jednoho |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 33 
 Ne 
 49 
 Nevím 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.