LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1152431 cest
Nové přelezy:
Robaki Z D 7C
Precier SD 7C+
Shulin 7B
Stěhovák Z 8A
Mea Pulpa 7C
Gladiátor XIa
Kyzová Psy Xb
Götterhämm 9+
Droga 7b
Restrisiko 9

Stěny
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Loděnice FTVS - Praha 7
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cerro Torre a Fitz Roy za čtyři dny

Horští  vůdci Adam Holzknecht a Hubert Proder využili dobrého patagonského počasí a s překvapující rychlostí vylezli Fitz Roy a Cerro Torre.

Po dlouhé době ukázalo patagonské počasí svou přátelštější tvář a umožnilo horským vůdcům Adamu Holzknechtovi a Hubertu Proderovi z Dolomit vylézt za krátkou dobu na dva nejznámější vrcholy v oblasti Fitz Roy (Argentina).


Fitz Roy - Supercanaleta
foto www.catores.com


Jako první vylezli cestu Supercanaleta na Fitz Roy. Na vrcholu byli za 13 hodiny a sestoupili za 6 hodin. Výjmečně krásné počasí stále pokračovalo, a tak se místo odpočinku přesunuli pod nástup Cerro Torre. K výstupu si vybrali další známou klasiku Compressor Route, kterou vylezli za 15 hodin. Za dalších 5 hodin už byli dole na ledovci. Celá tato vydařená akce jim trvala čtyři dny.

A v Compressor Route bylo rušno. Rolando Garibotti v této cestě vytloukl nýty, které zde zanechal filmový štáb a David Lama během jeho pokusu o volný přelez. Podle Garibottiho byly nyty v místech, kde lze osadit vlastní postupové jištění. Lama si už dříve vysloužil za zbytečné osazování nýtů v Compressor Route velkou kritiku.


Cerro Torre - Compressor Route
foto www.catores.com


Zdroje:
www.catores.com


Simona    [úpravy] 07:44 25.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štěstíčko08:32:29 25.11.2010
Šťastlivci. Někdo na Cerro Tore jezdí 20 let a to štěstí ještě neměl :o)
Cidasodpovědět 
 Re: Štěstíčko09:20:03 25.11.2010
Skor by som povedal že borci. Takéto 2 cesty za 4 dni by nedal hocikto aj keby mal dobre počasie. Klobúk dole
Pačiodpovědět 
  Re: Štěstíčko10:31:22 25.11.2010
To každopádně...
Cidasodpovědět 

 a12:50:52 25.11.2010
Miroslav Šmíd by mohl vyprávět...
Paldaodpovědět 

 tak to nemá chybu16:32:20 25.11.2010
tak to nemá chybu...
tibeťanodpovědět 

 krása16:33:37 25.11.2010
super přelezy, ke kompressor route - líbí se mi, že lezci udržují "čistotu stylu" a nenatloukají jištění tam, kde není potřeba, na druhou stranu pokud už někde je a do skály tak už bylo vrtáno, nechápu pohnutky, které vedou lidi k vytloukání takovýho jištění
aTomodpovědět 

 Foto dne:

Písek v uších, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (183602)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schaukelvariante 6- Plauenscher Grund
Power Walking 6- Plauenscher Grund
Flaniermeile 5 Plauenscher Grund
Wanderung 4 Plauenscher Grund
Sichtasche 5 Plauenscher Grund
Nově komentované:
Bachmač 6+ Jickovice
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Hai 7a Pfalz
Pánů Radních 5A Radyně
Irmchen 6b 6a+ El Chorro

 Nově v diskusi:
Lezec je v píči | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy | Re: nezapočítaný chyt | Bezva | Smutny :/ | nezapočítaný chyt | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: SS |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (17)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 34 
 Ne 
 52 
 Nevím 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.