LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5752 lezců
1165351 cest
Nové přelezy:
35Tri Sert 7c+
Warmer Bru 9
Slimline 10-
Hellboy 10-
Steep Mud 9+/10-
Laurin 9+
Intermezzo 7C
Wallstreet 11-
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

XI. díl

Kleiner Zschand, nebo po našem Malej Čand, je oblast vklíněná mezi Affensteine a Gro_er Zschand. Co do počtu věží nepatří mezi největší, ale nabízí pěkné lezení, a je v ní krásný klid. Především proto, že dostat se k srdci oblasti, věži zvané Heringstein (soukromně ji nazývám Sleďův kámen), je odkudkoliv alespoň hodina chůze.

Výchozími body jsou Beuthenfall (parking zdarma) nebo Neumannmühle (parking placený nebo zdarma s obtížemi) v Kirnitzschtalu. Cesta je po rovině a do kopce. Pro horaly nebo lezce bez auta se lze dostat na místo i ze Schmilky. Ovšem přes kopec.

U Heringsteinu si najdete pěkný bivak pod severní stěnou a večer po táboráku uslyšíte ze vzdáleného civilizovaného světa sotva sem tam nějaké letadlo. Od Heringsteinu je to ke všem ostatním zajímavým cílům do půl hodiny pochodu. Dnes ale zůstaneme u této rozlehlé věže. Vlastně skoro každá saská oblast se může pochlubit podobným obrem.

Heringstein obejdete svižnou chůzí tak za patnáct minut, s průvodcem v ruce klidně za hodinu. Vede na něj přes 120 cest a variant od dvojky až po 11b. To 11b je mimochodem slavný Uberdruckventil.

Nejoblíbenější pasáž je jižní stěna, která i výškou cest mezi 15 až 30 metry dovolí pohodové lezení. Naproti tomu západní a severní stěna se svými 60 metry vyžaduje expediční přístup i s několika štandy v jedné cestě. Zcela specifická je část s extrémními a musím říct, že nádhernými cestami kolem stupně 10c v pravé části západní stěny.

Zážitek sám o sobě je putování po vrcholu. Od vršku každé cesty vede více či méně vyšlapaná cestička k nejvyššímu místu, kde čekají dvě kratochvíle. Výhled a vrcholová knížka. Před dvěma lety jsem konkrétně touto knížkou listoval a jak smutný byl pohled na stránky plné německých jmen, když ještě před pár lety byli češi téměř polovinou všech zapsaných.

Takže až v létě zatoužíte po romantickolezeckobivakošlapacím výletu, hurá na Heringstein!

Jarda Maršík   [úpravy] 13:56 28.05.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 pekna nemecka stranka
doporucuje velmi peknou stranku http://www.gipfelbuch.de,kde je sposta povidani o historii a soucasnosti, a docela slusny seznam doporucenych cest.
Zapsal: Lukas B., 11:55:15 29.05.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
V oblasti u Brandenburg Hutte
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (184871)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
ALF 5a Val Di Landro
Erna 6b Val Di Landro
Cestář 5B Zelená Hora
Kocham Anię 6 Batorowek
Window Of Opportunity 6B+ Zelená Hora
Nově komentované:
35Tri Sert Á Tops 7c+ Oréac
Action Directe 11 Frankenjura
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Kinglajno 9-/9 Blázon
Power Of Now 8B+ Magic Wood

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... | Gratulace | Re: Počet cest - autor | Chamonix | Lidi | Lidi |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (18)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)

 Nově v inzerci:
Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1596 
 Ne 
 1850 
 Nevím 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.