LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
24.Jeliga 10634
25.Jungling 10616
26.Slezáková 10580
Bouldry:
24.Nespoutaný 9881
25.Vaňous 9850
26.Urubčík 9750
Hory:
7.Zaoral 6412
8.Bloudek 5970
9.Švihálek 5920

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5746 lezců
1164323 cest
Nové přelezy:
Cibule A O 9+/10-
Zkrat Xc
No Name 10-
Tisíc A Je 10-
Glücksschw 9
Zwickmühle 8+/9-
Finger In 9
LSD 9/9+
Populär 9+
Speedy Gon 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jedenáctá osmitísícovka pro Gerlindu Kaltenbrunner

obr_smallRakouská lezkyně Gerlinda Kaltenbrunner je zase o krok blíže na cestě ke zdolání všech 14-ti osmitisícovek. Dne 1. května  spolu s Davidem Göttlerem  vystoupila na  na vrchol Dhaulagiri (8.167).

O vrchol této osmitisícovky se Gerlinda pokoušela už v loňském roce, ale jejich pokus zastavila lavina, která je zasypala v druhém výškovém táboře. Nehodu bohužel nepřežili dva horolezci, Gerlindě se podařilo přežít.

Letos šlo vše podle plánu. 1. května v noci Gerlinda a David vyrazili do útoku a po dlouhém a namáhavém výstupu dosáhli vrcholu.
Gerlinda, často označována za nástupkyni Wandy Rutkiewicz, po zdolání Dhaulagiri I má na svém kontě 11 osmitisícovek a ke zklompetování celé sbírky vrcholů jí chybí "pouze" Everest, K2 a Lhotse.


Gerlinda a David po Dhaulagiri I

foto by www.gerlinde-kaltenbrunner.at/


Adeptek na titul "Královna Himaláje" je však více. Jarní přízeň počasí v oblasti Dhaulagiri využila i Edurne Pasaban, která byla na vrcholu 30. dubna. Byla to její desátá osma. Stejný počet osmitisícovek zdolala i italská horolezkyně Nives Meroi. Bohužel po úrazu nohy, který si přivodila na zimní expedici na Makalu, Italka nyní odpočívá doma.

Všechny osmitísícovky Gerlindy Kaltenbrunner
1998 Cho Oyu (8201 m)
2001 Makalu (8463 m)
2002 Manaslu (8163 m)
2003 Nanga Parbat (8125 m, stěna Diamir)
2004 Annapurna I (8091 m,  Francuskou cestou)
2004 Gasherbrum I (8068 m, Japonským kuloárem)
2005 Shisha Pangma (8013 m, S stěna)
2005 Gasherbrum II  (8035 m)
2006 Kanchengunga (8598 m)
2007 Broad Peak (8047 m)
2008 Dhaulagiri (8167 m)


Zdroje:
Wspinanie.pl

Simona   [úpravy] 21:03 05.05.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 není nad HC16:48:28 05.05.2008
Doufám, že to lezla západní stěnou po Českosloenský cestě 1985!!!
voholená gorilaodpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (184752)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Frycek Smetana 6c+ Szczytnik
Barack Obamania 7a/7a+ Bionnassay
Manon Des Sources 6c Bionnassay
Tomawak 6b+ Montdauphin-Fort
Yellow 6b Montdauphin-Fort
Nově komentované:
Cibule A Ocet 9+/10- Srbsko
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Finger In Harmonie 9 Frankenjura
Opičí Krok VIIb Tisá - Velké Stěny
Díky Bohu VIIc Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Král Krasu | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: ach ty titulky | Otazka | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Velká gratulace! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (76)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Rychlá půjčka bez doložení příjmu v České republice | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1537 
 Ne 
 1783 
 Nevím 
 1066 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.