LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
38.??? 10166
39.Sejbal 10156
40.Fajkoš 10131
Bouldry:
38.Jeliga 9203
39.Kožich 9200
40.Bulička 9150
Hory:
27. 2726
28.Nehasil 2710
29.Malý 2695

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1161618 cest
Nové přelezy:
Empire Sta 7c
Jaxitax 8B
Země Pro S 9+/10-
Rallye 10
Peroxid Vo 8A
Der Komet 8B
Unterwelt 8A
Pray For L 8A
Erwin's Pr 8+/9-
Pochybná P 9+/10-

Stěny
Zubří - Zubří
Nový Jičín - Nový Jičín
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI MOUNTAINEERING CHAMPIONSHIP


CUNEO - ITALY
01.03.2006 TEAM RACE

CRISSOLO - Na druhý den Mistrovství světa ve skialpinismu připadl závod dvojic mužů a žen. Startovalo se opět ve středisku Crissolo, ale tentokrát z  jeho horní části, z nadmořké výšky 1745 metrů nad mořem. Už místo startu bylo ve větší výšce, než je nejvyšší hora v České republice Sněžka, a to by v ideálním případě vyžadovalo delší čas aklimatizace pro naše závodníky, kteří žijí a  trénují minimálně o tisíc výškových metrů míň. Pořadatelé naštěstí posunuli čas startu až na devátou hodinu ranní, ale stejně vzhledem ke vzdálenosti od Cunea jsme museli vstávat v pět hodin ráno. A to jsme se do postele nedostali před jedenáctou hodinou večer, protože večeře jsou naplánované až na půl devátou večer. Od rána svítilo slunce, a místy bylo na trati až nepříjemně teplo. Sice podle předpovědi mělo být na startu - 10 °C, a v horních pasážích trati -20 °C, ale naštěstí se to nepotvrdilo.


Marcel Svoboda.jpg


Michal Němec.jpg

Do závodu nastoupili mužské dvojice podle aktuální výkonnosti Roman Kuczynski a Miroslav Duch, Marcel Svoboda a Michal Němec, a Jaroslav Bánský s Janem Jirákem, v kategorii žen soutěžily Alice Korbová s Ditou Formánkovou. Pořadatelé na poslední chvíli změnili trať, ale podle původního profilu se moc nezměnilo. Trasa měřila 20,3 km, a ve třech výstupech nastoupali závodníci 1930 metrů. Nejzajímavějším a divácky velmi oceněným byl poslední výstup, kde byla potřeba zdolat lezecká vložka kuloárem ve skalním masivu. Hned od startu nasadili závodníci z Francie hodně vysoké tempo, a na prvním vrcholu už bylo startovní pole s poměrně značnými rozestupy. Naše dvojice se držely nedaleko sebe, mezi dvacátým a třicátým místem. Nakonec roli favoritů závodu potvrdila francouzká dvojice Stefan Brosse a Patric Blanc, z nichž druhý jmenovaný už vybojoval během dvou dnů druhou zlatou medaili. Naše nejlepší dvojice Kuczynski - Duch do cíle přijela po dvou hodinách a patnácti minutách na dvacátém místě. Na dvacátém čtvrtém místě dojela dvojice Svoboda a Němec, a o tři místa za nimi skončili Bánský s Jirákem. Alice Korbová s Ditou Formánkovou vybojovaly dvanáctou příčku a v cíli byli spokojené.

Na čtvrtek připadl den volna, a v pátek budou v závodě jednotlivců startovat v seniorských kategoriích Roman Kuczynski, Miroslav Duch, Marcel Svoboda, Michal Němec a Alice Korbová, mezi espoary do 23. let Pavel Vondra a Dita Formánková, junioři Jan Hepnar, Roman Jadamus a Sebastián Kantor a kadeti Radoslav Groh a  Adam Brožek.


Miroslav Duch.jpg


Patrick Blanc.jpg

Výsledky muži Team race 20,3 km/1930m:

1. Patric Blanc, Stefan Brosse FRA 1,48,41,5

2. Florent Perrier, Gregory Gachet FRA 1,50,21,1

3. Manfed Reichegger, Denis Brunold ITA 1,51,15,1

20. Roman Kuczinski, Miroslav Duch ČR 2,15,12,3

24. Marcel Svoboda, Michal Němec ČR 2,25,02,3

27. Jaroslav Bánský, Jan Jirák ČR 2,30,08,3

Výsledky ženy Team race 20,3 km/1930m:

1. Roberta Pedranzini, Glorriana Martinelli ITA 2,21,10,3

12. Alice Korbová, Dita Formánková ČR 3,12,11,0


Roman Kuczinski.jpg


Štěpán Pleskač   [úpravy] 12:18 02.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Gideon šedý
 Databáze cest:
Všechny cesty (184427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Necky 6- Skály Údolí Šembery
Přeber Si To Sám VIIb Skály V Údolí Roklice
Druhá 5 Radotínské Údolí
Polvere Nera 6a La Mannuta
En Garde 6a+ La Mannuta
Nově komentované:
Když V Báru Houstne Dým Xa Prachov
Klínová Spára 6- Mařenka
Klínová Spára 6- Mařenka
Klínová Spára 6- Mařenka
En Garde 6a La Mannuta

 Nově v diskusi:
Re: Pro preklizkare | Re: Davle | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Davle sekačka | Re: Davle sekačka | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Tak to je | Re: -3 pokusy | Re: -3 pokusy | Re: -3 pokusy | -3 pokusy | Super | Email bez reakce | Respekt | Re: Jištění | Re: Jištění |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (5)
Sleva na příští rok za zrušené finále žen SP v bouldru v Praze (2)

 Nově v inzerci:
nalezené lezačky | Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov | Vejškovky v Liberci | Statická a dynamická lana | Spolulezec | Pouzite Evolv Zenist vel. 46 | Vršič | Boty La Sportiva Boulder X |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1449 
 Ne 
 1681 
 Nevím 
 987 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.