LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
38.Suchan 10171
39.??? 10166
40.Sejbal 10156
Bouldry:
38.Jeliga 9203
39.Kožich 9200
40.Čech 9150
Hory:
30.Málek 2682
31.Zvonková 2677
32.Lienerth 2588

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1164002 cest
Nové přelezy:
Heathersag 9+/10-
Palmala 7C+
Nuda V Jab 9
Endspiel 9
Královna O 7C
Out Of Wor 9+/10-
Chameleon 10
Cubana Dir 9-
Mars Attac 9-/9
Not-OP 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Craft Cho Oyu 2004

Himálaj

Auto Čahy - poutákMiniexpedice ve složení Radek Jaroš (Everest 98, Kangchenjunga 02, Broad Peak 03), Martin Koukal (mistr světa na 50km volnou technikou 03), Petr Vavrys (účastník mistrovství světa v orientačním běhu) se chystá na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa (8201m). Zeptali jsme se Radka na podrobnosti:

"Odlítáme ve čtvrtek 1.4. 2004 ve složení Radek Jaroš, Martin Koukal a Petr Vavrys. Cílem je zdolání šestý nejvyšší hory světa bez umělého kyslíku a vejškových nosičů klasickou cestou, případně variantou Messnerova kuloáru. V případě vhodných sněhových podmínek se pokusíme o sjezd na lyžích, ale netlačíme na pilu. Cestou do BC plánujeme v rámci aklimatizace trek pod jižní stěnu Shisha Pangmy z důvodu jejího nafocení a prozkoumání, protože na podzim po letním monzunu plánujeme ve složení Radek Jaroš, Zdeňek Hrubý, Martin Minařík a Petr Mašek výstup alpským stylem na její vrchol. V BC pod Cho Oyu předpokládáme bejt někdy mezi 15. až 20.4. a okolo 10.5. by se dalo uvažovat o pokusech na vrchol. Návrat expedice je plánovanej zatím na 23.5. Zpravodajství z expedice bude na www.radekjaros.cz."

PS: Dnes 29. 3. v 18 00 v kině v Novém Městě na Moravě bude beseda a promítání filmů před odletem na Expedici Craft Cho Oyu 2004 za účasti členů expedice Radka Jaroše a Martina Koukala. Jde o nové filmy z expedice Afrika - Mali 2003, K2 - Broad Peak 2003 a Kangchenjunga 2002.

Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake. (Autor Čahy)
Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake (Ilustrační foto Lezce -autor: Čahy)

Radek Jaroš   [úpravy] 12:46 29.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 800017:05:21 30.03.2004
No tak ať jim to vyjde,kua mít prachy tak bych taky vyrazil na nějakej podobnej trek,plice na to maj tak to snad daj,lezeni tam moc neni takze drzim pesti.
CheGeodpovědět 

 Mein alter Bruder a jeho alter ego18:00:51 30.03.2004
Zase to alter ego, ale přesto good luck. Jinak další česká trojka (Miroslav Hrad, Ota Louka a Miloš Palacký) míří v těchto dnech na Everest. Taky good luck, hlavně mému náčelníkovi Loukovi (ten už na Tyrkysové bohyni byl).
Papoušodpovědět 
 Re: Mein alter Bruder a jeho alter ego11:05:38 31.03.2004
Ota je bůh,ten to dá,to je ostřílenej tesák :o))
CheGEodpovědět 

 800011:41:06 02.04.2004
hodně štěstí chlapi
Maraodpovědět 

 Foto dne:

Nordwand
 Databáze cest:
Všechny cesty (184707)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
NW-Weg - Variante VIIb Affensteine
Direkte Nordwand VIIIb Schrammsteine
Karl Lagerfeld VIIc Schrammsteine
Direkter Westgrat VIIIb Schrammsteine
Hard Work 8+ Liebethaler Grund
Nově komentované:
Breakdance 8+ Srbsko
Písecká 7 Zelený Vrch
Reinkarnace (Tichý Pláč) VIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Dobr 5c Radvanice
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Skalák | Re: ach ty titulky | Re: Skalák | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Skalák |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (68)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1530 
 Ne 
 1772 
 Nevím 
 1059 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.