LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12234
4.Štípek 11719
5. 11681
Bouldry:
3.Novák 10900
4.Stráník 10850
5.Jungling 10628
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163318 cest
Nové přelezy:
Zamrzlý Te 7C
Havraní Ra 9-
Havraní Kl 9
Rozloučení 10
Osvobození 7C+
Kolaborace 8A+
Festivalov XIa/XIb
Cigánský M XIa
Katolický Xb
Speedy Gon 9

Stěny
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Seb Bouin oznámil přelez nové cesty, které navrhuje klasu 9c

Francouz Seb Bouin oznámil přelez své nové cesty, které navrhl obtížnost 9c. Cestu ve Verdonu ve Francii pojmenoval DNA. Mohlo by to být druhé 9c na světě po cestě Silence, kterou vylezl před pěti lety Adam Ondra v norském Flatangeru.

Seb začal cestu zkoušet v roce 2019, pak se jí věnoval šest měsíců v roce 2020 a šest měsíců v roce 2021. Strávil v ní více než 150 dní a dal v ní více než 250 pokusů. "Je to nejtěžší cesta, kterou jsem ve své lezecké kariéře zkoušel a vylezl. Tato cesta znamená milník v mém lezeckém životě,“ uvedl Seb na Instagramu

"Je jasné, že říct 9c je riskantní. Vždy existuje riziko, že někdo později klasu shodí. Zvlášť při představě, že na světě je jen jedna další cesta se stejným stupněm... Nikdy jsem nelezl cestu, která je tak obtížná jako DNA, a proto můj návrh na stupeň je 9c, ale ostatní lezci musí dát souhlas. To je přesně to, co dělá náš sport tak úžasným, nepotřebujeme rozhodčí, jsme sami soudci. ... Proto bych byl rád, kdyby sem přišli další špičkoví lezci a DNA zkusili“, napsal Seb.

Viz:



Poprvé stupeň 9c použil tedy Adam Ondra své cestě Silence v norském Flatangeru v roce 2017.

Posléze v roce 2020 oznámil Němec Alex Megos přelez nové cesty Bibliographie ve francouzském Céüse, které nejprve navrhl obtížnost 9c a posléze, když ji zopakoval Ital Stefano Ghisolfi, klasu snížil na 9b+.

Zdroj:

8a.nu: DNA 9c FA by Seb Bouin

Standa Holec   [úpravy] 08:48 06.05.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Nordwand
 Databáze cest:
Všechny cesty (184665)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
7b+ 7b+ Le Rif D´Orio
Poslední Pozdrav 4 Srbsko
Večerní Slzy 6+ Srbsko
Řeřavé Uhlíky 6- Srbsko
Noční Obloha 6 Srbsko
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: Admini..? | Re: ach ty titulky | No comment | Inu | Čučím | Re: ach ty titulky | socialní průjem | Re: Admini..? | Re: Admini..? |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (42)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1523 
 Ne 
 1765 
 Nevím 
 1052 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.