LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163098 cest
Nové přelezy:
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: nové 9a na Býčí skále v Moravském krasu

Adam Ondra vylezl novou cestu za 9a na Býčí skále v Moravském krasu. Jak Adam informuje na Facebooku, vylezený projekt zatím nemá ani žádné jméno a odhaduje ho "kolem 9a, pravděpodobně na horní hranici stupnice 👌"

Viz post s videem.



Před tím Adam zveřejnil info o svých nových přelezech o víkendu ve Frankenjuře s videem:

"Seznam zdolaných cest:
House of Cards 9a (podle mě spíše 8c+) na 4. pokus v Eibgratu, FA (první přelez) Moritz Welt v roce 2020. Onsight One Whore's Town 8b+ (můj návrh 8b nebo 8b/b+) v Zauppenberger Wand.
Nice Freshly Baked 9a na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu, FA Alexander Megos v roce 2014.
Alexander der Grosse 8c/c+ na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu. Odins Tafel 8b retro-onsight (zkoušel jsem to před mnoha lety po 2. nýt). Dále pak Friends Like You 8b/b+ na 3 pokusy, Dr. Kimble 8a+ retro-onsight (pokusováno před mnoha lety po 2. nýt) a Ragnarök 8a onsight 💪
Na videu je přelez na Nice Freshly Baked 9a. Jedná se o těžší exit na cestu Shangri-la 8c+, slavnou cestu Guida Kostermeyera, kterou jsem zopakoval, když mi bylo 14 let. Upřímně řečeno, byl jsem trochu nervózní, protože jsem se bál, že se budu ve spodní části docela trápit. Naštěstí to dopadlo dobře, zvládl jsem to celkem solidně až do cruxu pravého exitu. Je tam dlouhý pohyb z paty, který mi dokonale sedl, takže těžko říct, jestli si pro mě zaslouží známku 9a, protože mi nepřijde o tolik těžší než Shangri-la, ale určitě se tu méně vysocí lezci můžou cítit o trochu "zoufaleji" 🤔"




Viz též Adamův deníček na Lezci:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Standa Holec   [úpravy] 16:30 23.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184582)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Projekt 1 Srbsko
Zahrádka 5+ Srbsko
Hubená Výhra 6+ Srbsko
Drtivá Porážka 6 Srbsko
Jardova Chaloupka 6- Srbsko
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: :-( | Nanga Parbat | Re: Hory jsou krásné | :-( | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Odjinud |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1514 
 Ne 
 1753 
 Nevím 
 1046 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.