LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
22.Novák 10831
23.Svoboda 10721
24.Kalvas 10678
Bouldry:
22.Chejn 9950
23.Břicháček 9903
24.Šlapák 9900
Hory:
6.Černý 6626
7.Šuraba 6607
8.Zaoral 6528

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5763 lezců
1170080 cest
Nové přelezy:
Jedna Ruka 10-
Chasin´ Th 9
The Flow 9+/10-
Gare Au Ga 7b+
Central St 7c
La Boulett 7b+
Mustang 9-
Zrození Hv 9
Fight Club 7b+
Le Crime E 8a

Stěny
Studénka - Studénka
ZŠ Dukelská - Příbor
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Neuville sur Ain

Francie není jen Buoux

Během naší cesty jsme navštívili další příjemnou oblast, na kterou bych rád upozornil všechny milovníky francouzského vápna. A sice na přívětivé Neuville sur Ain.

Tato oblast nacházející se v poklidném údolí řeky Ain nás přivítala pozdě navečer, spaní bylo velmi příjemné ( na parkovišti na příjezdové cestě ke skalám, která je slepou silnicí zakončenou závorou ) a ráno nás probudilo sluníčko. Šli jsme lézt dost pozdě a proto již na první cestě se naplno projevila síla jižního slunce. Pro mě tato cesta byla cestou první a poslední, neboť jižně orientované stěny přímo sálaly.


Ke skalám je to sotva pár minut


Přestože jsme zde strávili jen jeden den, neb nás vyhnalo vedro, skály nás příjemně překvapily. Skály se nacházejí v poklidném údolí nedaleko malého stejnojmenného městečka. Podél řeky jsou seskupeny nevysoké skály zformované zhruba do šesti sektorů. Nabízejí lezení všeho druhu v kolmých a mírně převislých stěnách. Jsou orientovány na jih. Protáhlý masiv je z juraského vápence (bathonianský) a nabízí vice než 75 cest s průměrnou výškou kolem 18-25 m. Obtížnost se pohybuje většinou kolem 6b až 7a+. Naleznete zde však i nějakou tu těžší cestu až 7c. Tak třetina všech linií je lehčích, asi tak kolem 4 –5c. Jištění je perfektní, někde až příliš nahusto.



Lehké cesty jsou nalevo těžší ve středu a napravo


Pak jsme již proměnili lezecký den na restdayový a celé odpoledne se koupali v chladné a rychle tekoucí vodě, řeky Ain.
Nacházejí se 19 km jiho-východě od Bourg-en-Bresse, 6 km severo-východě od Pont-dAin, skály jsou 500 m na severo-východ od městečka, Neuville-sur-Ain nejsou sice příliš vysoké, ale jsou to jedny z nejzajímavějších skal v okolí Lyonu.



Sektor uprostřed je hezky kompaktní a mírně převislý


Průvodce na skály « Rocin Bugey » (J.-C. Berrard, B. Fara, G. Gardoni, E. Revolle, 1997), 12 Euro je k mání v baru « le Faisan Doré », hned u mostu.

Přístup:

Projet vesnicí na sever podél řeky až k mostu přes Ain od něj pokračovat podél řeky asi 300m pak doprava na Site d Escalade asi 1,5 km až k závoře. Která je u prvních sektorů.

JirkaS   [úpravy] 14:04 30.09.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 taIxHlFvFbv
y7InkB I loved your blog article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: HmdFhLCMjcoNg, 17:01:02 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Sila Oceánu
 Databáze cest:
Všechny cesty (185512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'Œil De Boîte Dans L'Épa 6C+ Fontainebleau
Vyumělkovaná 6- Přílepská Skála
Gare Au Gadin L2 7b+ Le Simoust
Sika ť Agace 6a+ Le Simoust
Le Meilleur Des Mondes 6a+ Briancon
Nově komentované:
Chyba 6A+ Hlavatice
Tangenziale 7b Comano
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Druhá Míza 8+/9- Bechyně
Plotna 8+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Je druhý :) | Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi | Re: Odborníci |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (19)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1833 
 Ne 
 2086 
 Nevím 
 1333 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.