LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
50.Brajer 9988
51.Hebelka 9960
52.Černík 9956
Bouldry:
50.Kollár 8853
51.Chochola 8853
52.Fišer 8850
Hory:
30.Malý 2695
31.Málek 2682
32.Zvonková 2677

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166244 cest
Nové přelezy:
Zinnentrai 7b
La Peste 7c
Uniqueaumo 7c
Galáctico 8A
Compagni D 7b
Krkavčí Ma 9+/10-
Pope Star 7c
Lost In Sp 7c+
Chipotle 7c
Style Firs 8+/9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skály, sny a vzpomínky

dokument ČT

smallOsmnáctiminutový dokument z roku 1990 "O partě amatérských horolezců a jejich lásce ke skalám".

Natáčelo se na Hruboskalsku v Českém Ráji, ve filmu jsou i záběry pořízené z rogala nebo ze severní stěny Eigru v Alpách. Česká televize dokument vysílala také třeba v roce 2003 a v září 2011.



"... No a když jsme třeba například šli do těch alp, tady s Radanem v tom sedmapadesátým, tak jsme zkoušeli trénovat tím způsobem, že jsme třeba ve předním skaláku nastoupili na ty první věže. No a v tý střední obtížnosti jsme lezli jednu cestu za druhou vod rána do večera, až jsme skončili tadyhle za Kapelníkem. Což bylo tenkrát asi padesát nebo šedesát cest. Některý byly deset metrů, některý byly třicet metrů dlouhý. Protože jsme si říkali, musíme vylízt, za ten den musíme vylízt osm set metrů vejškových, nebo tisíc metrů, jako v těch Alpách. Protože tam ty stěny tak vysoký jsou."

Ve filmu vystupují tito horolezci:


Radovan Kuchař (1928-2012) ve filmu 62 let
Oldřich Kopal (1931-2011) ve filmu 59 let
Jiří Mašek (1924-1996) ve filmu 66 let
Bohumil Svatoš (*1929) ve filmu 61 let
Karel Cerman (*1926) ve filmu 64 let


Režie: Mojmír Hošt
(hlavní redakce tělovýchovy a motorismu)



Jiří Mašek a Radovan Kuchař

Karel Cerman

Radovan Kuchař

Bohumil Svatoš

Jiří Mašek

Bohumil Svatoš a Oldřich Kopal

Severní stěna Eigeru

Severní stěna Eigeru

Oldřich Kopal, Jiří Mašek, Bohumil Svatoš, Karel Cerman, Radovan Kuchař



Zde můžete vidět část dokumentu:





Zdroje:
Ceskatelevize.cz
ČSFD
Knihy:
Na Annapúrnu, V. Procházka, 2. vydání 2010
Deset velkých stěn, R. Kuchař



Marťan   [úpravy] 10:00 29.12.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 film download11:24:33 29.12.2011
na ulož to
jjodpovědět 

 CT to posrala11:27:03 29.12.2011
Skoda ze to nejde shlednout v archivu CT. Bohuzel jsem nucen si to stahnout z jisteho uloziste :)
Vitaodpovědět 

 filmy o lezení14:49:07 29.12.2011
Je u nás nějaký machr přes tyhle filmy? Znalec nebo fanda, podle diskusí to vypadá, že pár lidí je docela v obrazu. Potřeboval bych s něčím trošku pomoct. Prosím na mail, nebo mi tam písněte o kom víte. Děkuju moc;)
 martanodpovědět 
 Re: Filmy o lezení17:55:42 29.12.2011
Napiš o co Ti konkrétně jde. Nejsem žádný filmař - specialista, ale mohu možná zprostředkovat tehdejší atmosféru v lezecké sféře s nějakými tehdejšími fotkami, nebo sáhnout do archivu a vytáhnout něco co by Ti mohlo v Tvém snažení pomoci.Také můj kamarád a spolulezec Alexander - Šaňo - Luczy by Ti možná mohl dát různé informace.
Michael Beranekodpovědět 
  Re: Filmy o lezení21:48:07 29.12.2011
Ahoj, když už tady je toto téma, nemá někdo nějakej seznam takovýchto filmů (především písek), nebo něco o českoslovesnkých lezcích v horách. diky moc
Artodpovědět 
   Re: Filmy o lezení11:02:22 30.12.2011
Nějaké seznamy byly třeba i v diskusích na Lezci, ale myslím, že právě takhle tématicky k horám nebo lezení to zatím nikde není. Šlo by to udělat i tady na Lezci, ale to by chtělo právě někoho, kdo už se o to zajímá dlouho a uměl by to naplnit. Na druhou stranu, to co by taková horofilmodatabáze měla umět, nyní téměř umí ČSFD, i když tam to tématicky myslím nevyfiltruješ, leda snad přes uživatele. A diskutující tam mají dost přísný pravidla. Je potřeba tam ale přidat další filmy a dokumenty, doplnit informace, a propojit to co tam je s podobnými filmy.
 martanodpovědět 
   Re: Filmy o lezení11:21:16 30.12.2011
lezec.cz/diskuse.php?key=72862&odk=72862
horopedie.cz - Horolezecké filmy
...
 martanodpovědět 
   Re: Filmy o lezení11:26:15 30.12.2011
Taky by to chtělo dotáhnout zpětně archivy festivlů,... Co, ozve se nějakej mlaďas co má čas sedět u kompu? www.horolezeckyfestival.cz/?archiv-festivalu,35
 martanodpovědět 

 velmi jemně, laskavě23:41:05 31.12.2011
a diplomaticky naznačeno proč to v alpinismu Kuchař dotáhl nejdál.
že já pod tou nostalgií vomšelou radši nedržím hubu...
Lukas B.odpovědět 

 pár postřehů10:49:10 01.01.2012
lze si povšimnout, jak byly vošlapaný nástupy klasičáren před dvaceti lety. některé frenetické panychydy staromilců nad nástupem překližkářů do skal jsou mírně přehnané. a neuřezaný zadní špunty na kopačkách, fujtajksl!
a jak ti staří pardálové pěkně metodicky špatně používají abzajachter! měli by si zaplatit horoškolu!
johohohó!
Lukas B.odpovědět 

 Foto dne:
Emil Riedl Gedenkwand
Madonna, 11-/11
 Databáze cest:
Všechny cesty (184954)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stehnokraft 6B Sklárna Jih
Outre D'hier 7a La Pierre A Voix
Pierre Qui Roule 7b+ La Pierre A Voix
Clairiere 7a La Pierre A Voix
Yok Yok 5c La Pierre A Voix
Nově komentované:
Anet 7+/8- Lom Kobyla
Klonování 6A+ Ostaš
Dement VIIIb Prachov
Západní Hrana VII Prachov
Jižní Spára VIIb Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
Re: důkaz | Re: Rekord | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: Nanga Parbat | Re: Rekord | Re: Rekord | Re: Rekord | Rekord |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (84)
SP v boulderingu Praha 2025 (59)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (8)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1639 
 Ne 
 1886 
 Nevím 
 1157 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.