LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 8043
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5742 lezců
1161503 cest
Nové přelezy:
Rallye 10
Peroxid Vo 8A
Der Komet 8B
Unterwelt 8A
Pray For L 8A
Erwin's Pr 8+/9-
Pochybná P 9+/10-
Tak Pravil 7C+
Rechts Vor 9
Záruka Kva 8A

Stěny
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Teplice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francie - jaro 1998

10.4.98 odcestovala část oddílu ve hvězdném složení Bára, Jitka, Hynek a Hop. na celý týden do Buoux. No nebudete tomu věřit, ale nakonec jsme se vrátili o tři dny dříve. Ve středu ráno jsme se totiž probudili do strašnýho slejváku, kterej nebral konce a tak Hop celou partu přemluvil k odjezdu. Ostatním členům se moc nechtělo a pořád říkali že se to zlepší, ale když do večera pořád pršet nepřestávalo , ba ani se nezmenšovala intenzita toho strašlivýho slejváku, byli i ostatní rádi, ze se vydávame na cestu domů. Ale pěkně popořádku.

Náš příběh se započal odehrávat v pravé páteční poledne. Francouzskou hranici jsme překročili asi tak v pátek o půlnoci. Asi sto kiláků za hranicema jsme se uložili ke spánku, když Hynek postavil na odpočívadle stan ( za ten jsme byli nakonec moc vděčný ) . Noc byla pěkná, zato ráno nás přívítal déšť. No a dál jsme spěchali do Buoux, kam jsme se všichni strašně těšili. Přijeli jsme tam asi tak ve tři odpoledne, za takového silnějšího mžení. Tolik opěvované a bájemi opředené Buoux na nás zapůsobilo spíše děsivě. Všude bylo hrozně bahna, ze stěn tekla voda. Náladu nám trochu spravil pohled na slavné cesty. Přesto jsem se všichni sebrali a odjeli asi o třicet kilometrů dál, do Volx. Po chvilce hledáni jsme našli slavnou velikou skalní jeskyni. Byla opravdu veliká a protkaná množstvím cest. Šli jsme spát s očekáváním slunného rána. A dočkali jsem se. Ráno nás ze stanu vytáhli žhavé spalující paprsky. Honem lezečky a již jsme byli v prvních cestách. Hop s Bárou podle jejich představ tak v 6c+ Hynek z Jitkou tak v 7a. Jaké bylo pak naše překvapení, když jsme se z průvodce dozvěděli že šlo o cesty 6b+ a 6c. Odpoledne naše snažení začali však opět přerušovat menší přeháňky a tak jsem se odebrali do stanu k malé odpolední siestě. Hynek se nezadržitelně, jako lev, vrhl na zásoby jídla, a kdyby ho Jitka nemírnila mohli jsme již druhý den jet domů, protože by všechno snědl. Jeho labužnický přístup nás fascinoval celou dovolenou. Zvláště pak jeho "Roládičky" ( smotaný salám ze sýrem ) , kterých snědl samotných požehnaně. Druhý den bylo již opět hezky. Hopovi se podařilo přelízt na druhý pokus cestu Ranx Herox za 7b. Hynek tuto cestu chtěl lízt Top Rope jak je jeho dobrým zvykem, ale nakonec se osmělil a také hned na druhy pokus byl nahoře.

Další den jsme se rozhodli opustit tuto nádhernou jeskyni a odjeli jsme dál na jih. Cestou jsme potkali pár docela pěkných oblastí, ale nechtěli jsme ani v jedné zůstat a pokračovali jsme přes Aix en Provence do Orgonu , kde byla Dendyho parta. Prohlídli jsme si Aix a chrakterizovali ho jako město bank. Večer jsme již byli v jeskyni v Orgonu. Bohužel ráno bylo to osudné středeční a tak bylo posekáno.


Hop v cestě Cherles de Goal 7b

Jitka v 6c+

Jitka v 6c+

Hynek v Ranx Herox 7b

... a znovu

... a znovu


Hop   [úpravy] 01:05 01.05.1998Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Velká plotna v údolí Vrchlice, slanění
Údolí Vrchlice, slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (184422)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
En Garde 6a La Mannuta
Fracitana 6c+ Porto Badisco
Balaiò 6c Porto Badisco
Mancu Licheni 6b Porto Badisco
Tremo Ma Non Muoio 6a+ Porto Badisco
Nově komentované:
En Garde 6a La Mannuta
Normální Cesta II Hrubá Skála
Klínová Spára 6- Mařenka
Klínová Spára 6- Mařenka
Normální Cesta II Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: erarni presa? | Re: línej ty vole | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: to určitě | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare |

 Nové komentáře:
Super | Email bez reakce | Respekt | Re: Jištění | Re: Jištění | Gratulacia | Re: Jištění | Re: Sluníčka | Re: Jištění | Re: Jištění |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Sleva na příští rok za zrušené finále žen SP v bouldru v Praze (2)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)

 Nově v inzerci:
Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov | Vejškovky v Liberci | Statická a dynamická lana | Spolulezec | Pouzite Evolv Zenist vel. 46 | Vršič | Boty La Sportiva Boulder X | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1443 
 Ne 
 1671 
 Nevím 
 978 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.